Змістовий модуль 1. Концептуальні засади судової експертології
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ Луганський державний університет внутрішніх справ Імені е.о. дідоренка Кафедра криміналістики
Плани семінарських та практичних занять З дисципліни СУДОВА ЕКСПЕРТОЛОГІЯ
Луганськ - 2013 Плани розглянуто та затверджено на засіданні кафедри криміналістики Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка Протокол № 10 від 30 травня 2013 року.
Розробник: Коваленко В.В. – начальник кафедри криміналістики, кандидат юридичних наук, доцент;
Рецензенти:начальник кафедри криміналістики ДЮІ МВС України, кандидат юридичних наук, доцент Одерій О.В.;заступник начальника НДЕКЦ при УМВС України в Луганській області підполковник міліції Єршов О.А.
СТРУКТУРА ЗАЛІКОВОГО КРЕДИТУ КУРСУ «судова експертологія»
Вступ У теперішній час судова експертиза, традиційно використовувана в кримінальному судочинстві, усе глибше впроваджується й в інші галузі права – цивільний, господарський, адміністративний, арбітражний процеси, нотаріальну практику тощо, що дає можливість отримувати нові докази і підвищити якість вирішення найрізноманітніших юридичних справ. Згідно з навчальним планом на викладання дисципліни «Судова експертологія» відведено 72 академічних годин, до яких входить: читання лекцій, проведення семінарських та практичних занять, а також самостійна робота. Контроль та оцінка знань по дисципліні здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Для перевірки знань планом передбачено один модуль-контроль. Система контролю передбачає перевірку знань за питаннями з вивчених тем, тестування. Консультації з запитань, що виникають під час підготовки до занять та виконання практичних і науково (навчально)-дослідницьких завдань надаються викладачами кафедри.
Предметом вивчення судової експертології є система наукових положень і розроблених на їх основі практичних рекомендацій щодо формування, розвитку і функціонування правових, методологічних і організаційних основ судово-експертної діяльності. Міждисциплінарні зв’язки полягають у взаємозв’язку курсу "Судова експертологія" з такими навчальними дисциплінами, як кримінальний процес, цивільний процес, адміністративний процес, криміналістика, судова медицина та психіатрія, юридична психологія, кримінологія та іншими юридичними, технічними, природничими, економічними науками. Метою вивчення курсу "Судова експертологія" є - освітня (навчальна): цілісне засвоєння студентами процесуальних, організаційних, методичних, наукових і тактичних основ судово-експертної діяльності; отримання навичок призначення, проведення та оцінки висновків окремих видів судових експертиз; підвищення професійного рівня фахівців; - розвивальна: оволодіння досвідом України та інших держав щодо застосування знань у галузі судової експертології; здобуття практичних навичок підготовки матеріалів та призначення судових експертиз; визначення експертних установ, у яких можуть проводитися конкретні види судових експертиз; визначення можливостей, меж та напрямків використання висновків експертів у доказуванні; - виховна: підвищення юридичної культури та ерудиції фахівців, формування відданості ідеям істини, добра, справедливості і законності, почуття відповідальності перед суспільством, державою і людиною.
Основним завданням курсу "Судова експертологія" є: поглиблення знань щодо традиційних криміналістичних видів судових експертиз; ознайомлення студентів з новими нетрадиційними видами судових експертиз, їх можливостями в дослідженні речових доказів і сучасною системою судових експертиз в цілому; ознайомлення з комплексом процесуальних і організаційних питань, пов’язаних з призначенням судових експертиз, вибором судово-експертної установи чи приватного експерта, а також організацією проведення судових експертиз в державних експертних установах; отримання навичок організації і тактики призначення та використання у доказування висновків судових експертиз у кримінальному, цивільному, адміністративному процесах тощо. Згідно з вимогами освітньо-професійної програми, студенти повинні: знати: – поняття, завдання, категорії та сучасні наукові можливості судової експертизи; закономірності виникнення та існування об'єктів експертиз, що відображають обставини кримінальних, цивільних та інших справ; фіксації і дослідження цих об'єктів; використання в експертному дослідженні даних і методів юридичних, природних, технічних, економічних та інших наук; інфраструктуру експертної діяльності, технологію експертного дослідження. – вміти: – виявляти інформацію, виходячи з природи походження об'єктів і матеріалів, що представляються на дослідження; створювати окремі експертні моделі і алгоритми вирішення експертних завдань; оцінювати методи і методики експертного дослідження, можливості паспортизації і стандартизації методик; характеризувати процес формування внутрішнього переконання судового експерта, висновок експерта і його атрибути. Змістовий модуль 1. Концептуальні засади судової експертології
|