Тема 4.2. ОРГАНІЗАЦІЯ ПРИЗНАЧЕННЯ ПОЧЕРКОЗНАВЧОЇ ТА АВТОРОЗНАВЧОЇ ЕКСПЕРТИЗИ
Тривалість: 2 години Місце: учбова аудиторія Мета: закріплення, поглиблення і конкретизація теоретичних знань з організації призначення експертизи; отримання вмінь та практичних навичок з аналізу ситуації, що склалася, з прийняття рішення про призначення експертизи, з підготовки матеріалів для експертного дослідження, з винесення постанови про призначення експертизи та оцінки висновку експерта. Методи: пояснення, аналіз представленої ввідної, виконання практичних завдань, бесіда, дискусія. Основні поняття: почерк; письмова мова; загальні і приватні ознаки почерку і письмової мови; варіація почерку; почеркознавча експертиза; вільні, експериментальні, умовно-вільні зразки почерку; авторознавча експертиза; автор тексту, виконавець тексту. ХІД ЗАНЯТТЯ: 1. Закріплення основних понять за темою. 2. Аналіз інформації, викладеної у ввідній, огляд отриманого зразка посвідчення водія та визначення питань, які можна вирішити під час почеркознавчої експертизи зазначеного документа. 3. Розбір матеріалів, які необхідно зібрати та надіслати для проведення зазначеної експертизи, вимог до них. 4. Складання постанови про призначення почеркознавчої експертизи. 5. Підготовка матеріалів для експертизи згідно з запропонованою ввідною та отриманим зразком посвідчення водія: відібрання зразків для порівняльного дослідження з дотриманням відповідних вимог.
ВВІДНА: 22.09.2011 р. на в’їзді у м. Луганськ в районі с. Ювілейне при перевірці посвідчення водія у гр. … (П.І.Б. водія згідно з отриманим зразком підробленого посвідчення водія) інспектор ДПС знайшов ознаки підробки. Під час опитування … (П.І.Б. водія) пояснив, що в квітні 2011 р., будучи на рибалці на р. Сіверський Донець в районі села Хрестове, він знайшов посвідчення водія на ім'я Вітренко Михайла Григоровича і вирішив його підробити, змінивши позначення П.І.Б. Свій задум він реалізував, знищивши записи шляхом травлення перекисом водню і подальшого внесення своїх даних та підпису.
|