Достатній рівень. 1. Опрацювати додаткові джерела з теми та підготувати усну міні-доповідь, доповідь-презентацію або аналітичний огляд наукових публікацій .
1. Опрацювати додаткові джерела з теми та підготувати усну міні-доповідь, доповідь-презентацію або аналітичний огляд наукових публікацій. Проблемні питання: 1. Становлення та розвиток загальнообов’язкового державного соціального страхування. 2. Особливості інституту державного страхування.
2. Виконати практичне завдання: Вчитель СШ № 3 м. Полтави Петренко знаходився на лікарняному з 12 по 21 лютого 2009 року. З 17 лютого 2009 року у школі було оголошено карантин у зв’язку з епідемією грипу, який продовжувався включно до 23 лютого 2009 р. Яким чином у цій ситуації оплатити вчителю лікарняний за час хвороби, що збігається з періодом карантину? Високий рівень 1. Скласти реферат за визначеною темою та підготуватися до його захисту. Теми рефератів: 1. Поняття та система державних цільових позабюджетних фондів коштів. 2. Організація загальнообов’язкового державного соціального страхування в Україні.
2. Виконати практичне завдання: Розробити структурно-логічну схему «Класифікація страхування».
Завдання для самоконтролю знань Тести для самоконтролю: 1. Що таке державне страхування? 1) система особливих грошових відносин, за допомогою яких утворюються спеціальні страхові фонди грошових коштів; 2) система фінансових коштів; 3) кошти, отримані в борг; 4) відносини вторинного розподілу вартості валового суспільного продукту і частини національного доходу; 5) боргові зобов’язання в грошовій формі. 2. Який орган здійснює безпосередній контроль в галузі страхування? 1) Комітет у справах нагляду за страховою діяльністю; 2) Кабінет Міністрів України; 3) Пробірна палата України; 4) Національний банк України; 5) Комітет зі страхування. 3. Хто може виступати страховиком? 1) юридична особа, що має державний дозвіл на здійснення страхових операцій, відає утворенням і витрачанням коштів страхового фонду; 2) фізичні особи, що мають державний дозвіл на здійснення страхових операцій, відають утворенням і витрачанням коштів страхового фонду; 3) юридичні особи, що мають страховий інтерес і вступають у відносини зі страховиком за приписом закону або на підставі договору страхування; 4) фізична або юридична особа, яка одержить страхову суму за наявності страхового випадку; 5) фізичні особи, що мають страховий інтерес і вступають у відносини зі страховиком за приписом закону або на підставі договору страхування.
Питання для самоконтролю: 1. Дайте визначення поняття страхування як економічної і правової категорії. 2. Якими є основні риси страхування? 3. У чому полягають функції страхування? 4. Якими галузями права регулюються страхові відносини? 5. Які види страхування здійснюються в Україні? 6. Які відносини при страхуванні регулюються фінансовим правом і чому? 7. Яким є зміст обов’язкового державного страхування? 8. Які є види обов’язкового страхування? 9. Які органи держави здійснюють нагляд і регулювання страхових відносин? 10. Якому уповноваженому органу виконавчої влади в сфері регулювання ринків фінансових послуг Закон України "Про страхування" доручає безпосереднє регулювання і нагляд за учасниками страхового ринку, його права й обов'язки? 11. Які відносини між страховиком і страхувальником регулюються цивільно-правовими нормами? 12. Розкрийте повноваження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг в галузі страхування. 13. Визначіть повноваження Кабінету Міністрів України в галузі страхування.
|