Тема 8. Криміналістична одорологія
(семінарське заняття) Перелік контрольних запитань: 1. Поняття, об’єкт та предмет криміналістичної одорології. 2. Завдання криміналістичної одорології та напрями використання. 3. Поняття запаху, властивості запаху, що мають значення для криміналістичної одорології. 4. Поняття запахових слідів та їх класифікація. 5. Правила вилучення запахових слідів та їх процесуальне оформлення. 6. Можливості одорологічної експертизи та порядок проведення одорологічної вибірки.
Тема 9. Криміналістична трасологія (слідознавство) (семінарське і 2 практичні заняття) Перелік контрольних запитань: 1. Поняття криміналістичної трасології, її завдання та можливості. 2. Поняття і класифікація слідів у криміналістичній трасології. 3. Правила огляду об’єктів з метою виявлення слідів. 4. Поняття криміналістичної трасології, типи (види) папілярних узорів та їх характеристика. 5. Прийоми дактилоскопіювання живих осіб і трупів. 6. Процесуальні вимоги щодо опису виявлених слідів у протоколі огляду та їх технічного оформлення. 7. Доріжка слідів ніг та її елементи. Способи їх фіксації. 8. Загальна характеристика знарядь зламу, їх класифікація та способи фіксації.
Готуючись до семінарського заняття, курсанти в зошитах повинні намалювати доріжку слідів та схематично відобразити її елементи (з обов’язковою вказівкою масштабу схеми). На занятті викладач вибірково перевіряє виконання цього завдання та виставляє оцінки. Готуючись до першого практичного заняття курсанти в зошитах повинні замалювати типи (види) папілярних узорів, а також деталі папілярного узору. На занятті викладач вибірково перевіряє виконання цього завдання, а потім ознайомлює з приладдям та демонструє технологію дактилоскопіювання живих осіб. Після цього курсанти розподіляються на пари, отримують необхідне приладдя і під керівництвом викладача здійснюють дактилоскопіювання один одного по черзі, оформляють відповідні реквізити бланку дактилоскопічної карти. Готуючись до другого практичного заняття, курсанти в зошитах повинні замалювати знаряддя зламу (сокиру, ломик) та вказати назви їх частин. На заняття викладач вибірково перевіряє виконання цього завдання, а потім знайомить курсантів з комплектами техніко-криміналістичних засобів, що використовуються для виявлення слідів пальців рук. Після цього він демонструє курсантам технологію виявлення слідів пальців рук та роботи з відповідними техніко-криміналістичними засобами. Курсанти відпрацьовують навички виявлення слідів пальців рук з різних поверхонь (скла, порцеляни, заліза, лакованої поверхні) та правила їх копіювання.
|