Тести до розділу 4
1. Назвіть фактори, від яких залежить розмір посадового окладу професорсько-викладацького складу вузів. а) група з оплати праці; б) рівень акредитації вузу; в) педагогічний стаж; г) безперервний стаж; д) страховий стаж; е) освіта; є) вчене звання; ж) науковий ступінь; з) обіймана посада. 2. Назвіть складові, які не входять до фонду заробітної плати. а) основна заробітна плата; б) додаткова заробітна плата; в) суми виплат компенсації громадянам, які потерпіли внаслідок аварії на ЧАЕС; г) допомога за тимчасовою непрацездатністю; д) інші заохочувальні та компенсаційні виплати. 3. Доберіть з правої колонки правильне визначення кожного виду заробітної плати.
4. Назвіть показники, які необхідно використати для визначення середньоденної заробітної плати для нарахування відпускних. а) сумарний заробіток за останні 2 місяці; б) сумарний заробіток за останні 12 місяців; в) сумарний заробіток за останні 6 місяців; г) кількість робочих днів у році; д) кількість календарних днів у році за мінусом святкових і неробочих днів. 5. Назвіть розміри утримань із заробітної плати працівників через бухгалтерію установи.
6. Дайте обліково-економічну характеристику субрахунка № 661 «Розрахунки з оплати праці». а) активний, грошовий; б) активний, розрахунковий; в) пасивний, розрахунковий; г) активно-пасивний, розрахунковий. 7. Доберіть з правої колонки види допомоги, які виплачуються через бухгалтерію установи за рахунок відповідного фонду.
8. Знайдіть правильне визначення економічної сутності стипендій. а) стипендія — це винагороди, яка виплачується студентам і аспірантам за виконувану роботу в вузах; б) стипендія — це різні заохочувальні та компенсаційні виплати студентам і аспірантам; в) стипендія — це грошове забезпечення, яке надається студентам і аспірантам денної форми навчання. 9. Доберіть у правій колонці правильний економічний зміст до кожного з наведених бухгалтерських проведень.
10. Доберіть з правої колонки бухгалтерські проведення до економічного змісту господарських операцій.
11. Назвіть види утримань зі стипендій студентів і аспірантів. а) профспілкові внески; б) за виконавчими листами; в) внески до Пенсійного фонду; г) прибутковий податок; д) внески до Фонду Чорнобиля. 12. Назвіть процедуру, у результаті якої визначається розмір місячної заробітної плати медиків і педагогів. а) атестація; б) класифікація; в) тарифікація; г) стратифікація. 13. Розмістіть у логічній послідовності операції з розрахунків з оплати праці працівників за поточний місяць. а) нараховано заробітну плату працівникам за поточний місяць; б) видано аванс за поточний місяць; в) утримано з заробітної плати прибутковий податок; г) здано до бухгалтерії табель використання робочого часу; д) депоновано не отриманий своєчасно аванс. 14. Що присвоюється працівникові під час прийому його на державну службу? а) вчене звання; б) вчений ступінь; в) ранг; г) військове звання; д) категорія; е) розряд. 15. Доберіть до кожного з наведених кодів економічної класифікації видатків їх назву.
16. Яка винагорода виплачується військовослужбовцям за військову службу? а) стипендія; б) заробітна плата; в) грошове забезпечення; г) матеріальна допомога. 17. Назвіть реєстр аналітичного обліку розрахунків із заробітної плати. а) меморіальний ордер № 5; б) особовий листок; в) картка-довідка; г) розрахунковий листок; д) лікарняний листок. 18. Назвіть форму й систему оплати праці, яка переважає в бюджетних установах. а) відрядна; б) почасова; в) погодинна; г) штатно-окладна; д) акордна. 19. Доберіть у правій колонці визначення термінів:
20. В якому розмірі надається застрахованій особі допомога з вагітності та пологів? а) залежно від страхового стажу; б) у розмірі 100 % середньої заробітної плати; в) у розмірі прожиткового мінімуму; г) у розмірі мінімальної заробітної плати. 21. Підберіть у правій колонці кореспонденцію рахунків до господарських операцій з виплати допомоги працівникам-«чорнобильцям».
|