Студопедия — Порядок проведення кандидатських іспитів
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Порядок проведення кандидатських іспитів






67. Кандидатські іспити є складовою частиною атестації науково-педагогічних і наукових кадрів. Кандидатські іспити проводяться з метою встановлення глибини професійних знань, наукового і культурного кругозору здобувача наукового ступеня кандидата наук, підготовленості його до самостійної науково-дослідної діяльності. Складання кандидатських іспитів здобувачами є обов'язковим для присудження їм наукового ступеня кандидата наук.

68. Кандидатські іспити складаються з філософії, іноземної мови і спеціальності.

Кандидатський іспит з іноземної мови може складатися з англійської, німецької, іспанської, італійської, французької мов. Якщо для написання дисертації потрібні знання іншої іноземної мови, керівник вищого навчального закладу, наукової установи може дозволити складання кандидатського іспиту з цієї мови.

69. Здобувач, який має вищу освіту із спеціальності, що не відповідає галузі науки, з якої підготовлено дисертацію, на підставі рішення відповідної спеціалізованої вченої ради складає додатковий кандидатський іспит із наукової спеціальності відповідної галузі науки за Переліком спеціальностей наукових працівників.

70. Кандидатські іспити із спеціальності складаються у вищих навчальних закладах третього або четвертого рівнів акредитації та в наукових установах, у яких відкрита аспірантура або є спеціалізована вчена рада з відповідної наукової спеціальності.

Кандидатські іспити із спеціальності приймаються за програмами, що складаються з двох частин: типової програми, затвердженої Міносвіти, і додаткової програми, що розробляється відповідною кафедрою, відділом, лабораторією.

Додаткова програма кандидатського іспиту із спеціальності повинна включати нові розділи відповідно: наукової спеціальності і питання, пов'язані з напрямом досліджень здобувача, а також враховувати останні досягнення у відповідній галузі науки: найновішу наукову літературу.

За рішенням приймальної комісії кандидатський іспит із спеціальності, залежно від обсягу матеріалу, може проводитися двома етапами з виставленням загальної оцінки.

71. Кандидатські іспити з філософії складаються у вищих навчальних закладах третього або четвертого рівнів акредитації, які мають самостійні кафедри філософії або суспільних наук (за наявності в штаті не менше одного доктора філософських наук), Центрі гуманітарної освіти Національної академії наук та його відділеннях, Національному інституті стратегічних досліджень, Інституті законодавства Верховної Ради України.

Кандидатські іспити з філософії приймаються за типовими програмами, затвердженими Міносвіти.

72. Кандидатські іспити з іноземної мови складаються у вищих навчальних закладах третього або четвертого рівнів акредитації, які мають самостійні кафедри іноземних мов, у Центрі наукових досліджень та викладання іноземних мов Національної академії наук та його відділеннях, Інституті законодавства Верховної Ради України.

Кандидатські іспити з іноземної мови приймаються за типовими програмами, затвердженими Міносвіти.

73. Комісії з приймання кандидатських іспитів з кожної дисциплінипризначаються керівником вищого навчального закладу, наукової установи у складі голови комісії (заступника керівника, декана факультету денної форми навчання вищого навчального закладу, начальника відділу наукової установи) і не менше двох членів з числа кваліфікованих спеціалістів – докторів і кандидатів наук.

До складу комісії з приймання кандидатського іспиту із спеціальностіповинно входити не менше трьох фахівців, два з яких мають бути докторами наук, третій – кандидатом наук з цієї спеціальності.

До складу комісії з приймання кандидатського іспиту з філософії повинно входити не менше двох фахівців, один з яких має бути доктором філософських наук, а інший – кандидатом філософських наук.

До складу комісії з приймання кандидатського іспиту з іноземної мови повинно входити не менше двох викладачів кафедри іноземних мов, а також викладач спеціальної кафедри або науковий співробітник, який має науковий ступінь із спеціальності здобувача наукового ступеня кандидата наук і вільно володіє відповідною іноземною мовою.

На кандидатських іспитах можуть бути присутні члени відповідної спеціалізованої вченої ради вищого навчального закладу, наукової установи, де складається кандидатський іспит, керівник, заступник керівника, представники Міносвіти, Вищої атестаційної комісії, Національної академії наук, міністерств, інших органів, до сфери управління яких належать вищі навчальні заклади, наукові установи, галузевих академій наук.

74. Кандидатські іспити за рішенням приймальної комісії проводяться з використанням екзаменаційних білетів. Для підготовки до відповіді використовуються екзаменаційні листки, що зберігаються після іспиту протягом року.

75. Рівень знань здобувача оцінюється за чотирибальною системою: “відмінно”, “добре”, “задовільно”, “незадовільно”.

76. На кожного здобувача заповнюється протокол кандидатського іспиту (додаток 2), до якого вносяться прізвища членів комісії, присутніх на іспитах, з обов'язковим зазначенням їх наукового ступеня, вченого звання і посади.

Протоколи засідання комісій з приймання кандидатських іспитів зберігаються за місцем складання кандидатських іспитів протягом десяти років.

77. Допуск здобувачів до складання кандидатських іспитів здійснюється за наказом керівника (заступника керівника) вищого навчального закладу, наукової установи.

Вищий навчальний заклад, наукова установа, де приймаються кандидатські іспити, повідомляють осіб, зазначених у наказі, про допуск по складання кандидатського іспиту, про час і місце проведення кандидатського іспиту не пізніше ніж за місяць до його проведення.

У разі неявки здобувача на іспит з поважної причини він може бути допущений керівником вищого навчального закладу, наукової установи до складання кандидатського іспиту протягом поточної сесії.

Рішення комісії з приймання кандидатського іспиту може бути оскаржене керівнику вищого навчального закладу, наукової установи здобувачем у терміни, встановлені приймальною комісією вищого навчального закладу, наукової установи.

78. Кандидатські іспити приймаються організовано, два рази на рік у формі сесій. Терміни проведення сесій встановлюються керівником вищого навчального закладу, наукової установи, де приймаються кандидатські іспити. У разі подання здобувачем до спеціалізованої вченої ради дисертації до захисту кандидатський іспит може бути прийнятий поза сесією.

79. Після складання кожного кандидатського іспиту видається посвідчення встановленої форми (додаток 3), а за місцем складання останнього кандидатського іспиту ці посвідчення замінюються на єдине посвідчення (додаток 3).

80. Іноземці та особи без громадянства складають кандидатські іспити на загальних підставах.

81. Керівникам (заступникам керівників) вищих навчальних закладів, наукових установ складати кандидатські іспити за місцем основної роботи не дозволяється.

82. Приймання кандидатських іспитів в аспірантів, підготовка яких здійснюється за державним замовленням, проводиться за рахунок коштів вищого навчального закладу, наукової установи, а в аспірантів, підготовка яких здійснюється поза державним замовленням, на компенсаційній основі.

83. Відповідальність за дотримання встановленого порядку проведення кандидатських іспитів несе голова відповідної приймальної комісії і керівник вищого навчального закладу, наукової установи.

84. Кандидатські іспити, прийняті з порушенням вимог цього Положення, вважаються недійсними.

85. У разі порушення встановленої процедури приймання кандидатських іспитів Міносвіти та Президія Національної академії наук можуть позбавити вищий навчальний заклад, наукову установу права подальшого приймання кандидатських іспитів з відповідних дисциплін.

 

 


Додаток 1 до Положення

ТИПОВА УГОДА

про підготовку аспіранта (докторанта) за рахунок державного замовлення

 

№_______ __-_________р.

 

 

(найменування установи, де проводитиметься підготовка аспіранта (докторанта),

________________________________________________________________________

її підпорядкованість

в особі керівника, з одного боку,_______________________________________________

(прізвище, ініціали)

та аспіранта (докторанта)_________________________________________________________________

(прізвище, ім'я та по батькові)

наукова спеціальність________________________________________________________,

з другого боку, уклали угоду про таке:

 

Виший навчальний заклад (наукова установа) зобов'язується забезпечити:

 

1) якісну наукову підготовку аспіранта (докторанта) згідно з програмою та індивідуальним планом;

2) наукове керівництво (консультування);

3) виплату відповідно до законодавства державної стипендії;

4) місцем у гуртожитку на період навчання в аспірантурі (перебування в докторантурі) за рахунок коштів аспіранта (докторанта). У разі розірвання контракту право на проживання в гуртожитку припиняється;

5) після закінчення навчання в аспірантурі (перебування в докторантурі) за умови виконання індивідуального плану місцем працевлаштування згідно з державним замовленням та цією угодою.'

Аспірант (докторант) зобов'язується:

1) дотримуватися всіх умов Положення про підготовку науково-педагогічних та наукових кадрів;

2) оволодіти науковими знаннями, практичними навичками,професій­ною майстерністю згідно з обраною спеціальністю;

3) виконати індивідуальний план роботи;

4) звітувати про хід написання дисертації та індивідуального плану;

 

5) своєчасно подавати відділу аспірантури (докторантури) індивідуальний план роботи.

 

Результати атестації та інші необхідні документи;

6) відпрацювати не менше трьох років у

_________________________________________________________________________

(вищому навчальному закладі,. науковій установі. які направляли

_________________________________________________________________________

аспіранта (докторанта) на навчання за рахунок державного замовлення)

Інші умови:

1)зміни і доповнення до цієї угоди вносяться шляхом підписання додаткових угод;

2) дія угоди припиняється за згодою сторін (оформляється протоколом);

3) усі спори, що виникають між сторонами, вирішуються в судовому порядку.

 

Угода набирає чинності з моменту підписання і діє до “___”' _________ _____ р.

Угоду складено у двох примірниках, які зберігаються у кожної сторони і мають однакову юридичну силу.

Адреси сторін:

вищий навчальний заклад ____________________________________________________

(поштовий індекс, адреса, номер телефону)

аспірант (докторант)__________________________________________________________

(місце постійного проживання, адреса, номер телефону)

паспорт_____________________________________________________________________

(серія, номер. ким і коли виданий)

мп,

Аспірант (докторант)_________. (підпис)

Керівник____________________________________

(підпис)

Головний бухгалтер___________________________

(підпис)

“___”____________________ _______р.

Примітка. До угоди можуть бути внесені й інші зобов'язання сторін.


 

Додаток 2 до Положення

___________________________________________________________________________

(найменування міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади повністю)

___________________________________________________________________________

(найменування вищого навчального закладу,

____________________________________________________________________________

наукової установи повністю)

ЗАТВЕРДЖУЮ

Керівник _______________

“____”____________-______р.

ПРОТОКОЛ №___

;;. ^

засідання комісії з приймання кандидатських іспитів від “__”_____________ ______ р.

Голова комісії_______________________________________________________________

(прізвище, інішали, науковнй ступінь, вчене звання,

 

____________________________________________________________________________

посада, шифр і найменування спеціальності за

____________________________________________________________________________

переліком спеціальностей наукових працівників)

Члени комісії:

1.__________________________________________________________________________

(прізвище, ініціали, науковий ступінь, вчене звання

____________________________________________________________________________

посада, шифр, найменування спеціальності за

____________________________________________________________________________

переліком спеціальностей наукових працівників)

 

2.__________________________________________________________________________

 

3.___________________________________________________________________

Склад комісії затверджено наказом керівника____________________________________

___________ ______ р. №____

СЛУХАЛИ: Приймання кандидатського іспиту з _________________________________

(шифр, найменування

____________________________________________________________________________

спеціальності за переліком спеціальностей наукових працівників)

в аспіранта (здобувача)________________________________________________________


 

 

І. За програмою, затвердженою Міністерством освіти України, вченою радою вищого навчального закладу, наукової установи (потрібне підкреслити), протокол

від ___,_____ ____ р. № _____ поставлено такі запитання:

Основні:

І)_______________________________________________________________

2)_______________________________________________________________

3)_______________________________________________________________

.Додаткові:

1)______________________________________________________________________

2)_______________________________________________________________

3)_______________________________________________________________

II. За додатковою програмою, затвердженою вченою радою вищого навчального закладу, наукової установи, факультету (потрібне підкреслити) протокол від ________ ___ р. № __ поставлено такі запитання:

Основні:

1)________________________________________________________________

2)._______________________________________________________________

3)________________________________________________________________

Додаткові:

1)________________________________________________________________

2)________________________________________________________________

3)________________________________________________________________

III. Подано реферат на тему: _________________________________________________________________________

Загальна оцінка

УХВАЛИЛИ:Вважати, шо________________________________________склав(ла)

(прізвище, ініціали)

 

_________________________________з оцінкою_________________________________

найменування дисципліни) (словами)

 

Голова екзаменаційної комісії__________________________________________________

(підпис, прізвище, ініціали)

Члени екзаменаційної комісії: 1. __________________________________

2.__________________________________

3.__________________________________

 

 


Зразок Додаток З

до Положення

ПОСВІДЧЕННЯ №.

 

Видане_____________________________________________________________

(прізвище, ім'ята по батькові)

в тому, що він(вона) склав(ла) кандидатські іспити із спеціальності:

(шифр, найменування спеціальності)

і одержав такі оцінки:

Найменування дисципліни Оцінка і дата складання іспиту Прізвище, ініціали, науковий ступінь, вчене звання та посада голови і членів екзаменаційної комісії

 

Посвідчення видане на підставі оригіналів протоколів або посвідчень про складання окремих кандидатських іспитів, що зберігаються в архіві

_____________________________________________________________________

(найменування вищого навчального закладу, наукової установи повністю)

 

 

М.П.

Керівник________________________________

(підпис)

Завідуючий аспірантурою__________________

(підпис)

“___-“___________________ _____________р.

 

 

_____________________________-

Примітка. Посвідчення про складання кандидатських іспитів оформляється на офіційному бланку вищого навчального закладу, наукової установи.







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 390. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Реформы П.А.Столыпина Сегодня уже никто не сомневается в том, что экономическая политика П...

Виды нарушений опорно-двигательного аппарата у детей В общеупотребительном значении нарушение опорно-двигательного аппарата (ОДА) идентифицируется с нарушениями двигательных функций и определенными органическими поражениями (дефектами)...

Особенности массовой коммуникации Развитие средств связи и информации привело к возникновению явления массовой коммуникации...

Медицинская документация родильного дома Учетные формы родильного дома № 111/у Индивидуальная карта беременной и родильницы № 113/у Обменная карта родильного дома...

Основные разделы работы участкового врача-педиатра Ведущей фигурой в организации внебольничной помощи детям является участковый врач-педиатр детской городской поликлиники...

Ученые, внесшие большой вклад в развитие науки биологии Краткая история развития биологии. Чарльз Дарвин (1809 -1882)- основной труд « О происхождении видов путем естественного отбора или Сохранение благоприятствующих пород в борьбе за жизнь»...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.007 сек.) русская версия | украинская версия