Передумови укладання Бреттон-Вудских домовленостей: Статути МВФ і МБРР як складова домовленостей. «Кодекс добропорядної валютної поведінки» держав, відповідно до Статуту МВФ: стабільність національної валюти; конвертованість і уникнення множинності валютних курсів. Вигоди і проблеми «золотодоларового стандарту; зростання реальності втілення рівня економіки в курсі національної валют при допущенні керованого плавання курсів. Керівні принципи МБРР та інші акти регулювання міжнародного руху капіталів
GATT-47 як програма і процес лібералізації міжнародної торгівлі. Три основні напрями лібералізації торгівлі товарами: максимальне зниження ставок ввізного мита; скасування кількісних обмежень; ліквідація практики використання митних процедур в якості перепон для вільної торгівлі. Три складові процесу GATT-47: Гармонізована система класифікації й кодування товарів; раунди; принцип найбільш сприятливої нації. GATT-47 як складова GATT-94.
Загальна характеристика Маракеського пакету як правової основи діяльності СОТ. Маракеська Угода про структуру і принципи діяльності СОТ, додатки (І,ІІ,ІІІ, ІV) до Маракеської угоди як система кодифікованих правил торгівлі. «Multilateral Agreements» (Маракеської угоди і угод Додатків І-ІІІ) – як система норм, обов’язкових для всіх держав-членів СОТ. Особливості й зміст факультативних угод Додатку ІV. «Додаток І а» до Маракеської угоди – як домовленості держав з регулювання торгівлі товарами; особливості GATT-94, GATT-47 як її невід’ємна складова; включення до Додатку Іа Угоди про TRIM’s. «Додаток І b» (GATS) як «рамкова» угода з регулювання торгівлі послугами в системі СОТ; робота СОТ з лібералізації торгівлі послугами через прийняття додатків до GATS. Предмет TRIP’s. (Додаток Іc) – регулювання в системі СОТ торгових аспектів захисту і ринку прав інтелектуальної власності. Особливості угоди: принцип приватної ініціативи в захисті прав ІВ. Попередні міжнародні угоди в сфері захисту ПІВ, дотримання яких обов’язкове для членів СОТ.