Студопедия — Права і процесу М.О. Бондаренко
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Права і процесу М.О. Бондаренко







ЗМІСТ

1. Пояснювальна записка  
2. Мета і завдання дисципліни її місце в навчальному процесі  
3. Опис навчальної дисципліни  
4. Структура навчальної дисципліни  
5. Зміст дисципліни по темах  
6. Методи оцінювання та розподіл балів за кредитно-модульною  
системою  
7. Форми та засоби поточного і підсумкового контролю  
8. Методика оцінювання студентів за підсумковим іспитом  
9. Питання для модульного контролю з курсу «Інвестиційне право»  
10.Питання для складання іспиту з курсу «Інвестиційне право»  
11.Список рекомендованих джерел  

 


І. Пояснювальна записка.

 

Кардинальні зміни в економічному житті України, насамперед, правове закріплення рівності всіх форм власності, зумовили необхідність перегляду принципів та методів вирішення спорів між підприємствами, організаціями та іншими суб'єктами господарювання.

Відповідно Закону України "Про інвестиційну діяльність" та введенням в дію Господарського та Господарсько-процесуального кодексу України виникла необхідність глибокого вивчення правового регулювання інвестицій як в юридичних, так і в інших навчальних закладах, що здійснюють підготовку фахівців-юристів для обслуговування суб’єктів господарювання різних форм власності, зумовлюється важливим значенням, яке відіграють інвестиції в умовах реформування економіки та створення ринкових відносин. У період їх становлення та розвитку гостро стоїть потреба у висококваліфікованих спеціалістах, а по-друге, необхідно ліквідувати прогалини в знаннях фахівців із господарського та інвестиційного права, які в майбутньому будуть працювати в умовах ринкової економіки із суб’єктами господарювання різних форм власності.

Однією з необхідних умов організації навчального процесу за кредитно-модульною системою є наявність робочої навчальної програми з кожної дисципліни, виконаної за модульно-рейтинговими засадами і доведеної до відома викладачів та студентів.

Кредитно-модульна система оцінювання (КМСО) є невід'ємною складовою робочої навчальної програми і передбачає визначення якості виконаної студентом усіх видів аудиторної та самостійної навчальної роботи та рівня набутих ним знань та вмінь шляхом оцінювання в балах результатів цієї роботи під час поточного, модульного та семестрового контролю, з наступним переведенням оцінки в балах у оцінки за традиційною національною шкалою та шкалою ЕСТS.

ІІ. Мета і завдання дисципліни її місце в навчальному процесі

Вивчення курсу «Інвестиційне право» передбачає всебічне оволодіння як теоретичними положеннями, також знанням нормативно - правових актів, що складають інвестиційне законодавство, а також інші галузі законодавства, але стосується інвестиційних відносин. Коло питань, що розглядає дисципліна, сформоване таким чином, щоб надати студентам уявлення про зміст, структуру і систему інвестиційного права як підгалузі господарського права.

У сучасних економічних умовах, які характеризуються запровадженням ринкових відносин з одночасним зберіганням державою їх соціальної орієнтації, значна увага приділяється розвитку інвестиційної діяльності та вдосконаленню ефективністю їх правового регулювання. Це зумовлено тим, що структурна перебудова та вдосконалення всіх форм господарювання залежить від обсягів інвестицій, їх якості ефективності інвестиційного процесу та інвестиційного клімату в державі. Але виникає проблема в створені ефективного інвестиційного ринку та правового механізму його функціонування. Проблема правового регулювання інвестиційних відносин зумовила виникнення і розвиток інвестиційного законодавства і становлення інвестиційного права як підгалузі права та навчальної дисципліни, що викладається у бакалаврів юридичного напряму.

Тому метою курсу інвестиційного права є:

- вивчення законодавчої бази, що регулює відносини у сфері інвестиційної та інноваційної діяльності;

- напрацювання навиків використання нормативних актів у складанні договорів щодо інвестування суб'єкта господарювання;

- формування системи знань, необхідних для захисту прав інвестора у повсякденних відносинах з суб'єктом господарювання;

- вивчення державного регулювання інвестиційних потоків, державне інвестування окремих галузей.

Інвестиційне право у сучасному українському суспільстві створює не тільки підгалузь господарського права а й науку.

Інвестиційне право поєднує в собі декілька напрямів - робота з укладанням договорів щодо інвестиційної діяльності, пред'явлення претензій при неповерненні відсотків згідно інвестиційної угоди та інше.

Для нормального існування інвестиційного клімату необхідні наступні умови:

- розвинене законодавство;

- кваліфікована підготовка фахівців;

- відпрацьовані ефективні технології інвестиційної діяльності;

- розроблені інститути спільного інвестування.

Професійні знання з інвестиційного права та вміння аналізувати інвестиційне законодавство необхідні насамперед майбутнім фахівцям - юристам і серед них - тим, хто пов'язує свою професійну діяльність із правовим забезпеченням господарської (підприємницької) діяльності, адже від їхніх знань та умінь залежатиме успішна діяльність суб'єктів господарювання. А тому сьогодні інвестиційне право є однією з наймолодших і найбільш перспективних підгалузей права.

Завданням інвестиційного права є встановлення цивілізованого, сприятливого клімату для інвестиційної діяльності, стабільність економіки та правова охорона суб'єктів, які вкладають інвестиції в господарську діяльність.

Робоча навчальна програма розрахована на 126 годин, з них 28 лекцій, 28 семінарів (практичні), 11 годин індивідуально-консультативна робота з викладачем та решта, 59 годин, - самостійна робота студента.

Завданням вивчення дисципліни є:

- з’ясувати історичні та правові передумови створення, формування та розвитку інвестиційних відносин та визначити її роль і місце на сучасному етапі розвитку;

- довести до студентів процес встановлення цивілізованого, сприятливого інвестиційного клімату, стабільності економіки та правової охорони суб'єктів, які вкладають інвестиції в господарську діяльність.

- сутність інвестицій, інвестиційної діяльності їх види та форми, а також розібратись з напрямками їх вдосконалення;

- засвоїти особливості внутрішнього інвестування, іноземного інвестування, інноваційного, спільного інвестування, та інвестування у спеціальних вільних економічних зонах.

- ознайомлення з різними документами, що супроводжують інвестиційну діяльність;

- сформувати у студентів практичні навички використання нормативних актів у складанні документів щодо отримання інвестицій та інше.

Знання та вміння, отримані під час вивчення даної навчальної дисципліни необхідні для професійної та практичної підготовки фахівця в галузі юриспруденції.


III. Опис навчальної дисципліни "Інвестиційне право";

1 Предмет: - інвестиційні відносини, тобто суспільні економічні відносини, що складаються між суб'єктами інвестування щодо вкладення та реалізації інвестицій.

2. Мета Метою викладання дисципліни "Інвестиційне право" є набуття студентами правових знань та навичок застосування в практичній діяльності чинного законодавства України про інвестиційну діяльність.

Змістовно-модульна структура дисципліни Курс: ІV Семестр: 9   Галузь знань, спеціальність   Характеристика навчальної дисципліни
Кількість кредитів: національних – 3 ЕСТS – 4,5   Модулів: 3   Змістовних модулів: 3   Загальна кількість годин: 126 Галузь знань - 0304 «Право» спеціальність - 6.030401 «Правознавство»   Вибіркова   Лекцій: 28год. Семінари/практичні: 28 год. Індивідуально-консультаційна робота: 11 год. Самостійна робота: 59 годин   Вид семестрового контролю: іспит

Для груп заочного факультету

Структура дисципліни Курс ІV Семестр 9 Галузь знань, спеціальність Характеристика навчальної дисципліни
  Загальна кількість годин: 126     Галузь знань 0304 “Право” Шифр та назва спеціальності: 6.030401“Правознавство”,   Вибіркова   Лекцій: 6 год. Семінарські заняття: 4 год. Самостійна робота: 116 год. Вид семестрового контролю: іспит

 

Передумови вивчення: передують вивченню курсу „Господарське право” «Правове регулювання надання банківських послуг» навчальні дисципліни „Адміністративне право” „Банківське право”, „Конституційне право”.

 

 








Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 418. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Шрифт зодчего Шрифт зодчего состоит из прописных (заглавных), строчных букв и цифр...

Краткая психологическая характеристика возрастных периодов.Первый критический период развития ребенка — период новорожденности Психоаналитики говорят, что это первая травма, которую переживает ребенок, и она настолько сильна, что вся последую­щая жизнь проходит под знаком этой травмы...

РЕВМАТИЧЕСКИЕ БОЛЕЗНИ Ревматические болезни(или диффузные болезни соединительно ткани(ДБСТ))— это группа заболеваний, характеризующихся первичным системным поражением соединительной ткани в связи с нарушением иммунного гомеостаза...

Конституционно-правовые нормы, их особенности и виды Характеристика отрасли права немыслима без уяснения особенностей составляющих ее норм...

Толкование Конституции Российской Федерации: виды, способы, юридическое значение Толкование права – это специальный вид юридической деятельности по раскрытию смыслового содержания правовых норм, необходимый в процессе как законотворчества, так и реализации права...

Значення творчості Г.Сковороди для розвитку української культури Важливий внесок в історію всієї духовної культури українського народу та її барокової літературно-філософської традиції зробив, зокрема, Григорій Савич Сковорода (1722—1794 pp...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.01 сек.) русская версия | украинская версия