Тема 1. Поняття та предмет господарського права
Індивідуальні питання 1. Назвіть аспекти, у яких можна розглянути господарське право. Які аспекти можна віднести до активного і чому? 2. Дайте аналіз господарського права як єдиної і самостійної галузі права 3. Назвіть види господарських відносин. Прокоментуйте відповідь. Перелічіть їхні ознаки. Приведіть приклади. 4. У чому полягає роль і значення господарського права? 5. Розповісти про концепцію господарського права в розумінні І. Красько. Чи обґрунтована вона? 6. Чи визнають цивілісти господарське право як галузь права? Чому? Поясніть? 7. Після переходу до ринкової економіки характер господарських відносин змінився. Чому і як? 8. Поясните докладно, як господарська діяльність співвідноситься з торговою діяльністю. 9. Як співвідносяться терміни «торгове право», «комерційне право», «підприємницьке право», «господарське право»? Індивідуальні завдання
1. Господарське право як галузь права це: а) система нормативних актів; б) система правових норм; в) сукупність знань і ідей про здійснення господарської діяльності; г) вивчає загальні закономірності виникнення господарсько-правового регулювання.
2.Концепція Господарського права, висунута І. Красько: а) ГП - це комплексна галузь права (цивільне право +адміністративне право); б) ГП – це нормативний масив, що включає норми різних галузей права; в) ГП - це єдина й самостійна галузь права, що регулює відносини по горизонталі і вертикалі; г) ГП регулює відносини у державному секторі економіки.
3. Господарський механізм – це: а) розміщені на території України підприємства, установи, організації; б) форма керівництва економікою; в) методи державного впливу на економіку; г) етапи здійснення господарської діяльності.
4. Специфіка предмета господарське право: а) норми цієї галузі визначають порядок здійснення й умови господарської діяльності; б) норми регулюють некомерційні відносини, тісно зв'язані з підприємницькими; в) норми регулюють не тільки господарські відносини, але і можуть безпосередньо впливати на господарську діяльність до виникнення господарських відносин; г) шляхом господарських відносин досягається оптимальне сполучення публічного та і приватного інтересів.
Тематика повiдомлень i рефератiв: 1. Господарський механiзм та господарське право. 2. Специфiка предмету господарського права. 3. Роль та значення господарського права. Література: 1; 4; 5; 7; 8; 9; 11; 180; 204; 215; 220; 227; 228; 230; 248; 249; 267.
|