Тема 2. Методи господарського права
Індивідуальні питання 1. Проаналізуйте і пояснить концепцію фундаментальних галузей права. У чому її суть? 2. З чим була пов'язана множинність методів господарського права? 3. Чи існує об'єктивна необхідність втручання держави в господарсько-правові відносини? Відповідь обґрунтуйте. 4. Чим викликана необхідність існування методів господарського права? Чи можливо існування господарського права без методів? 5. Чи можливо застосування того самого методу господарського права у регулюванні вертикальних і горизонтальних господарських відносин? Приведіть приклади. 6. З чим пов'язане перейменування методу обов'язкового підпорядкування у метод обов'язкових розпоряджень? 7. У чому суть методу автономних рішень. Приведіть приклади його дії. 8. Суть методу обов'язкових розпоряджень. Приведіть приклади його дії. 9. Метод рекомендації. Приведіть приклади його дії. 10. Співвідношення і розходження методів рекомендації і методу обов'язкових розпоряджень. Індивідуальні завдання Скласти тест:
поведінку господарюючих суб'єктів, це: а) предмет ГП; б) поняття ГП; в) метод ГП; г) принципи ГП.
2. Метод автономних рішень -це: а) метод імперативних вказівок; б) метод, відповідно до якого підприємства мають право самостійно приймати які-небудь рішення; в) методичні рекомендації щодо окремих видів діяльності у сфері господарювання; г) вимоги законів і вказівки компетентних органів обов'язкові для суб'єктів.
3. Ліцензування- це приклад методу: а) рекомендацій; б) автономних рішень; в) законність; г) господарський розрахунок.
4. Сучасний принцип господарського права: а) єдність політичного й економічного керівництва; б) плановість; в) законність; г) господарський розрахунок.
5. Сутність принципу впливу на відносини у народному господарстві переважно економічними методами: а) держава зобов'язана стимулювати суб'єктів господарської діяльності для реалізації публічних інтересів; б) будь-який вплив на господарські відносини повинен бути обґрунтований не тільки економічно, але і юридично; в) закон захищає господарську діяльність і для цього діє антимонопольне законодавство; г) державний вплив на господарські відносини базується на економічній зацікавленості господарських суб'єктів.
6.Суспільний господарський порядок -це: а) система правових і економічних засобів, спрямована на забезпечення ефективності господарювання; б) відносини, що виникають, змінюються й припиняються в процесі здійснення господарської діяльності; в) метод державного регулювання для найбільш успішного господарювання; г) поєднання приватних і публічних інтересів.
Тематика повiдомлень i рефератiв: 1. Методи як додатковi критерiї для вiдокремлення галузей права. 2. Єдиний метод господарського права. Література: 1; 4; 5; 7; 8; 9; 10; 11; 180; 204; 215; 230; 248.
|