Варіант № 14
1. Зональні особливості синантропної рослинності. 2. Завдання та основні методи дослідження лісу. 3. Якщо видове чергування рослин із різною екологією відбувається не протягом одного сезону, а у різні роки, лід говорити про: а) зміну аспектів, б) зміну фітоценозів. 4. Зміни у фітоценозах, пов’язані із неоднаковими метео- і гідроумовами окремих років, називаються: а) флуктуації, б) аспекти, в) синузії, г) сукцесії.
Варіант № 15
1. Великий та малий колообіг речовин з точки зору геоботаніки. 2. Методи визначення процента покриття. 3. Геліофіти – це рослини, які: а) мешкають виключно на затемнених місцях, б) які не ростуть на затемнених місцях, в) які не ростуть на відкритих місцях. 4. Скіофіти – це: а) мешкають виключно на затемнених місцях, б) які не ростуть на затемнених місцях, в) які не ростуть на відкритих місцях.
Варіант № 16 1. Сапро- та паразитизм та їх еколого-ценотична сутність. 2. Культурні рослини як об’єкт фітоценології.Агрофітоценоз. Завдання тестове. 3. Який з показників вказує на стадію розвитку фітоценозу: а) поява все нових і нових видів рослин, б) постійна зміна аспектів, в) приріст фітомаси. 4. Кількість створеної за рік сухої речовини на 1 га або хімічна енергія, що запаслася у ккал / га виражає: а) нетто-асиміляцію, б) первинну продукцію.
|