Якщо індивід прагне максимізувати корисність від споживання, він або вона має витрачати весь доступний дохід…» Це твердження припускає
а) що заощадження - неможливе; б) що цей індивід не насичений жодним із товарів; в) що кожен із товарів – якісний; г) вірно 1) і 2).
3. Припустимо, що для індивіда MRS=2 (x – бутерброд, y – сік). Тобто при поточному споживчому виборі він або вона бажає відмовитися від 2-х стаканів соку в обмін на додатковий бутерброд. Припустимо також, що ціна бутерброду грн., а соку - грн. Тоді для підвищення корисності індивід має: а) купувати більше бутербродів і менше соку; б) купувати більше соку і менше бутербродів; в) не змінювати поточний обсяг споживання; г) всі відповіді – невірні.
4. Припустимо, що за поточного рівня споживання гранична корисність індивіда від додаткового млинця (y) – 10 ютилів, тоді як гранична корисність від додаткової склянки молока (x) – 2 ютилі. Тоді MRS (молока для млинців) – тобто кількість млинців, від яких індивід бажає відмовитися в обмін на додаткову склянку молока, становить:
5. Якщо карта кривих байдужості індивіда не задовольняє припущення про спадний характер граничної норми заміщення, то: а) індивід не максимізує корисність; б) індивід не купуватиме жодної одиниці товару х; в) точки дотику кривих байдужості з бюджетним обмеженням можуть не бути точками максимізації корисності; г) бюджетне обмеження не може дотикатися до відповідної кривої байдужості.
6. Підвищення доходу індивіда без змін відносних цін буде: а) обертати бюджетне обмеження навколо осі х; б) зміщувати криві байдужості вправо; в) зміщувати бюджетне обмеження паралельно вправо; г) обертати бюджетне обмеження навколо осі у.
7. Нахилом лінії бюджетного обмеження є:
8. Якщо ціна товару х зменшується, то бюджетне обмеження: а) зміщується паралельно праворуч; б) зміщується паралельно ліворуч; в) обертається за годинниковою стрілкою навколо точки перетину з віссю х; г) обертається проти годинникової стрілки навколо точки перетину з віссю у.
9. Збільшення доходу споживача з 500 до 650 грн. спричинило до зростання попиту на товар із 12 до 16 одиниць. Цей товар є: а) неякісним; б) товаром Гіффена; в) першої необхідності; г) розкошу.
10. Крива «дохід-споживання» а) сполучає всі точки рівноваги споживача, пов’язані зі зміною ціни одного з товарів, з її допомогою будується крива індивідуального попиту; б) сполучає всі точки рівноваги споживача, пов’язані зі зміною доходу споживача, з її допомогою будується крива Енгеля; в) сполучає всі точки рівноваги споживача, пов’язані зі зміною цін всіх товарів, що споживаються, з її допомогою будується крива індивідуального попиту; г) сполучає всі точки рівноваги споживача, пов’язані зі зміною доходу споживач, з її допомогою будується крива ринкового попиту.
|