Чому монополіст не вироблятиме обсяг випуску на нееластичній ділянці кривої попиту?
а) у цьому випадку ; б) оскільки ; в) через те, що ; г) внаслідок того, що ; д) монополіст може обирати для виробництва як еластичну, так і нееластичну ділянку кривої попиту.
2. Які з наведених нижче факторів є видами бар’єрів монополії: а) патенти; б) авторські права; в) економія на масштабі виробництва; г) урядові ліцензії; д) всі відповіді - вірні.
3. Індекс Лернера як показник монопольної влади показує: а) - монополісту належить більше монопольної влади за менш еластичного попиту; б) - монополісту належить більше монопольної влади за більш еластичного попиту; в) ; г) ; д) .
4. За умови, що граничні витрати грн., а еластичність попиту за ціною , монополіст призначить наступну ціну, при якій його прибуток буде максимальним: а) 200 грн.; б) 80 грн.; в) 73,33 грн.; г) 50 грн.; д) іншу суму.
5. Оберіть ті види діяльності, що заборонені Антимонопольним комітетом України: а) таємна змова конкурентів щодо фіксації цін; б) злиття фірм з метою утворення картелю; в) володіння патентом за наявності ексклюзивного права на виробництво товару чи послуги; г) всі попередні відповіді - вірні; д) (а) і (б) – вірні відповіді.
6. Для природної монополії оптимальна державна політика полягатиме у встановленні ціни на такому рівні, щоб: а) ; б) ; в) і ; г) , але ; д) всі наведені відповіді – невірні.
|