Списано паливо на основне виробництво, вказати правильну проводку. 1 страница
ТЕСТИ з навчальної дисципліни для контролю знань фахівців ОКР «бакалавр» напряму підготовки 6.030509 «Облік і аудит» у вищих навчальних закладах ІІ-ІV рівнів акредитації Міністерства аграрної політики та продовольства України 1. Бухгалтерське проведення (запис) - це: 1) зазначення активного та пасивного рахунків, які змінюються внаслідок господарської операції; 2) зазначення дебету та кредиту рахунка та суми господарської операції; 3) зазначення дебетованого рахунка, кредитованого рахунка та суми господарської операції; 4) зазначення назв статей балансу, що зменшуються чи збільшуються під впливом господарської операції.
2. Для складання активу балансу використовується інформація: 1) класів 1-3 Плану рахунків; 2) класів 4-6 Плану рахунків; 3) класів 7-9 Плану рахунків; 4) класів 1-3 та 0.
3. Для складання пасиву балансу використовується інформація: 1) класів 1 - 3 Плану рахунків; 2) класів 4 - 6 Плану рахунків; 3) класів 7 - 9 Плану рахунків; 4) класів 4 – 6, 0 Плану рахунків;
4. Елемент балансу, який відповідає критеріям, встановленим П(С)БО, називається: 1) розділом; 2) активом; 3) статтею; 4) рядком.
5. Які з перелічених складових пасиву балансу мають найменший строк погашення: 1) власний капітал; 2) довгострокові зобов’язання; 3) поточні зобов’язання; 4) забезпечення наступних витрат та платежів.
6. Традиційно в Україні господарський облік поділяють на: 1) фінансовий, податковий, управлінський; 2) оперативний, статистичний, бухгалтерський; 3) бухгалтерський, виробничий, управлінський; 4) немає правильної відповіді.
7. Бухгалтерський облік є складовою більш широкого поняття: 1) податковий облік; 2) фінансовий облік; 3) господарський облік; 4) немає правильної відповіді. 8. Облік, який надає інформацію про кількісну характеристику якісно визначених масових явищ і процесів у визначених умовах часу і простору, називається: 1) аналітичним; 2) зведеним; 3) статистичним; 4) немає правильної відповіді.
9. Основною метою фінансового обліку є: 1) узагальнення даних про господарську діяльність у формі фінансової звітності; 2) облік та розподіл витрат за центрами відповідальності; 3) складання податкових декларацій; 4) підготовка звітності для управлінського персоналу.
10. Обов’язковість ведення бухгалтерського обліку в Україні закріплена в: 1) Законі України “Про податкову службу”; 2) Законі України “Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні”; 3) Міжнародних стандартах бухгалтерського обліку; 4) Конституції України.
11. Національні Положення (стандарти) бухгалтерського обліку затверджуються: 1) урядом України; 2) спеціальною комісією ООН; 3) Міністерством фінансів України; 4) Президентом України.
12. Користувачів бухгалтерської інформації поділяють на: 1) дійсних і потенційних; 2) внутрішніх та зовнішніх; 3) прямих та опосередкованих; 4) постійних та випадкових.
13. Які з наведених користувачів бухгалтерської інформації є внутрішніми: 1) апарат управління підприємством; 2) власники; 3) керівники структурних підрозділів; 4) всі перелічені. 14. Які користувачі використовують у своїй діяльності бухгалтерську інформацію, що становить комерційну таємницю: 1) засоби масової інформації; 2) менеджери компанії; 3) кредитори; 4) покупці.
15. Під контируванням документів розуміють: 1) зазначення кореспондуючих рахунків; 2) об’єднання однорідних за змістом первинних документів; 3) цей термін не стосується бухгалтерського обліку; 4) немає правильної відповіді.
16. Систематичне та хронологічне спостереження за фактами господарського життя здійснюється за допомогою: 1) документації та інвентаризації; 2) оцінки та калькуляції; 3) рахунків та подвійного запису; 4) балансу та звітності. 17. Якщо новостворене підприємство проводить готівкові операції без визначення ліміту каси, то ліміт каси... 1)...вважається нульовим і вся готівка, що залишається в касі на кінець робочого дня, визначається понадлімітною; 2)...автоматично встановлюється банком у розмірі 10 нмдг; 3) дорівнює 941 грн.; 4) встановлюється на рівні 10 нмдг.
18. Якщо юридична особа хоче використати при безготівкових розрахунках розрахункові чеки, чи повинні депонуватися грошові кошти на окремому банківському рахунку для їх гарантованої оплати? 1) за бажанням юридичної особи; 2) так, обов’язково, при отриманні чекової книжки; 3) ні, не повинні; 4) так, повинні при видачі розрахункового чека продавцю продукції (товарів, робіт, послуг).
19. В якому випадку підпис керівника (або особи, яка його заміщає) на видатковому касовому ордері не є обов’язковим? 1) у випадку його відсутності через відрядження; 2) у випадку, коли виплата коштів здійснюється на видатки, пов’язані з обставинами форс-мажору; 3) у випадку, коли на доданих до видаткового касового ордеру документах є дозвільний напис керівника; 4) підпис керівника є обов’язковим завжди. 20. Яким бухгалтерським проведенням відображається депонування грошових коштів, невиплачених з каси працівнику під час встановленого терміну виплати заробітної плати? 1)
2)
3)
4)
21. Чи має право касир видати заробітну плату працівника підприємства Кравцова О.П., який відсутній через хворобу, його дружині Кравцовій К.В., яка також є працівником даного підприємства і надала касиру копію паспорту з позначкою про зареєстрований шлюб, але без довіреності Кравцова О.П.? 1) має право тільки за письмовою вказівкою керівника підприємства; 2) не має права; 3) має право тільки за умови отримання розписки від Кравцової К.В; 4) має право за умови прикріплення копій згаданих документів.
22. Для отримання з валютного рахунку готівкових коштів для видачі авансу на відрядження за кордон до банку подається: 1) чек; 2) видатковий касовий ордер, доручення на отримання валюти та розрахунок про витрати; 3) заявка, доручення на отримання валюти та розрахунок про витрати; 4) доручення на отримання валюти.
23. Який документ не підписує керівник підприємства? 1) видатковий касовий ордер; 2) платіжну відомість; 3) звіт про використання коштів наданих на відрядження або підзвіт; 4) прибутковий касовий ордер.
24. Термін зберігання касових документів на підприємстві становить: 1) три роки, за умови проведення за вказаний період документальної перевірки; 2) один рік, за умови проведення за вказаний період документальної перевірки; 3) зберігаються постійно; 4) 5 років.
25. Приватним підприємством “А” на рахунок іншого приватного підприємства “Б” внесено 10000 грн. через касу банку. Для кого із учасників розрахунків дана операція є готівковою, а для кого - безготівковою? 1) “А” - безготівковою, “Б” - готівковою; 2) Для обох - безготівковою; 3) Для обох - готівковою; 4) “А” - готівковою, “Б” - безготівковою.
26. Відповідальність за дотримання порядку ведення операцій з готівкою на підприємстві згідно з нормативними документами покладається на: 1) керівника підприємства; 2) касира; 3) головного бухгалтера підприємства; 4) голову ревізійної комісії.
27. Незалежно від установлених термінів виплати заробітної плати установами банків здійснюється видача готівкових коштів суб’єктам господарської діяльності для розрахунків: 1) річних премій; 2) компенсації за невикористану відпустку і інших виплат при звільнені працівника; 3) допомоги по тимчасовій втраті працездатності; 4) матеріальної допомоги.
28. Який розмір штрафних санкцій передбачений за не оформлення, не повне оформлення або несвоєчасне оформлення надходження готівки в касу, наприклад 100,00 грн.? 1) 200,00 грн.; 2) 25 грн.; 3) 100 грн.; 4) 500 грн.
29. При встановленні ліміту залишку готівки у касі виплати, пов’язані з оплатою праці, стипендій, пенсій, дивідендів: 1) враховуються; 2) не враховуються; 3) враховуються лише надходження готівки для здійснення названих виплат; 4) враховуються лише фактичні названі виплати.
30. На підставі яких документів оформляються касові операції з надходження та видатків грошових коштів? 1) прибуткові та видаткові касові ордери; 2) чекові книжки; 3)розрахунково-платіжні відомості; 4) векселі.
31. Яким записом оформляється видача з каси підзвітній особі сум для придбання матеріалів? 1)
2)
3)
4)
32. Яким записом оформляється господарська операція з отримання готівки в касу з поточного рахунка для виплати заробітної плати працівникам основного виробництва? 1)
2)
3)
4)
33. Яким документом оформлюють перерахування до бюджету сум податків утриманих із заробітної плати робітників підприємств? 1) платіжна вимога; 2) платіжне доручення; 3) розрахунковий чек; 4) фіскальний чек.
34. Яка кореспонденція рахунків складається при здійсненні операцій по оплаті з розрахункового рахунку постачальникам за отримані товари: 1)
2)
3)
4)
35. Записи на синтетичному рахунку 301 „Каса” виконуються на основі: 1) прибуткових і видаткових касових ордерів; 2) касової книги; 3) первинних документів по надходженню і витратах грошей; 4) відривних листів касової книги і прикладених до них первинних документів.
36. Яким бухгалтерським записом оформляється надходження безготівкових коштів за реалізовану покупцям продукцію? 1)
2)
3)
4)
37. Запис по синтетичному рахунку 311 „Поточний рахунок в національній валюті” виконується на основі таких первинних документів: 1) платіжних доручень, рахунків; 2) виписок з розрахункового рахунку; 3) виписок з розрахункового рахунку з прикладеними до них первинними документами; 4) довідок бухгалтерії.
38. Видача готівки з каси не підтверджена розпискою отримувача в залишок по касі не включається. Ця сума: 1) вважається збитком та списується за рахунок прибутку підприємства; 2) вважається нестачею і відшкодовується за рахунок касира; 3) вважається витратами обігу та списується на витрати в межах встановлених норм; 4) є доходом підприємства.
39. Яка кореспонденція рахунків складається при отримані в касу з поточного рахунку готівки на господарські потреби обслуговуючих виробництв? 1)
2)
3)
4)
40. Грошові кошти це: 1) готівка, депозити 2) готівка, кошти на рахунках у банках 3) готівка, кошти на рахунках у банках та депозити до запитання 4) ваша відповідь
41. Одержано готівку в банку за чеком для виплати заробітної плати 1) Дебет рахунку 311 Кредит рахунку 301 2) Дебет рахунку 301 Кредит рахунку 311 3) Дебет рахунку 301 Кредит рахунку 661 4) Ваша відповідь 42. Видана з каси допомога з догляду за дітьми до трьох років 1) Дебет рахунку 301 Кредит рахунку 661 2) Дебет рахунку 378 Кредит рахунку 301 3) Дебет рахунку 661 Кредит рахунку 301 4) Ваша відповідь 43. Повернуто на поточний рахунок невикористаний акредитив або залишок чекової книжки 1) Дебет рахунку 313 Кредит рахунку 311 2) Дебет рахунку 331 Кредит рахунку 313 3) Дебет рахунку 311 Кредит рахунку 313 4) Ваша відповідь 44. Відображено від’ємну операційну курсову різницю по валюті, що знаходиться в касі підприємства 1) Дебет рахунку 945 Кредит рахунку 302 2) Дебет рахунку 714 Кредит рахунку 302 3) Дебет рахунку 302 Кредит рахунку 945 4) Ваша відповідь 45. Отримано грошові кошти від дочірнього підприємства 1) Дебет рахунку 311 Кредит рахунку 671 2) Дебет рахунку 311 Кредит рахунку 682 3) Дебет рахунку 311 Кредит рахунку 683 4) Ваша відповідь 46. Які документи повинен надати у виконуючий банк бенефіціар після відвантаження товару для його оплати покупцем відповідно до виставленого акредитива? 1) документи, передбачені в договорі про відкриття акредитива між бенефіціаром і обслуговуючим його банком; 2) документи, передбачені акредитивом, і реєстр документів за акредитивом; 3) документи, що підтверджують відвантаження товару; 4) платіжну вимогу-доручення. 47. Який первинний документ підтверджує факт здавання виручки до установи банку працівником підприємства? 1) банківська виписка зі штампом банку та підписом робітника банку; 2) квитанція до заяви на переказ готівки за підписом касира, бухгалтера установи банку і завірена штампом банку; 3) видатковий касовий ордер з підписом головного бухгалтера і керівника підприємства; 4) наказ керівника і договір на інкасацію. 48. Для оцінки інвестицій за методом участі у капіталі суттєвий вплив інвестора має складати: 1) 50 % акцій; 2) 25 % акцій; 3) 75 % акцій; 4) 20 % акцій.
49. Вартість придбаних еквівалентів грошових коштів відображається: 1) Дт 351; 2) Дт 141; 3) Кт 351; 4) Дт 352.
50. Довгострокові фінансові інвестиції боргового типу якщо вплив інвестора не суттєвий, відображається на рахунку: 1) 143; 2)142; 3) 141; 4) 15.
51. Дивіденди... 1) зменшують балансову вартість інвестицій; 2) збільшують балансову вартість інвестицій; 3) не змінюють балансову вартість інвестицій; 4) коригують балансову вартість інвестицій.
52. Якщо вартість інвестицій на ринку знижується, то інвестор виконує запис: 1) Дт 97; 2) Дт 95; 3) Кт 72; 4) Дт 72.
53. Сума перевищення номінальної вартості боргових цінних паперів над вартістю, за якою випускаються на фінансовий ринок це: 1) дисконт; 2) премія; 3) аллонж; 4) аваль.
54.Сума амортизації премії списується: 1) Дт 952; 2) Дт 92; 3) Дт 949; 4) Дт 91.
55. Уцінка вартості поточних інвестицій здійснюється з використанням кореспонденції рахунків: 1) Дт 975 Кт 352; 2) Дт 352 Кт 73; 3) Дт 96 Кт 143; 4) Дт 143 Кт 311.
56. Придбання пакету акцій в обліку відображається записами: 1) Дт 14 Кт 311; 2) Дт 14 Кт 73; 3) Дт 373 Кт 73; 4) Дт 14 Кт 373.
57. Якщо об’єкт інвестування (метод оцінки інвестицій за участю у капіталі) в поточному році отримав прибуток, то частка інвестора буде відображатися записами: 1) Дт 141 Кт 72; 2) Дт 143 Кт 72; 3) Дт 96 Кт 141; 4) Дт 96 Кт 143.
58. Амортизація дисконту при придбанні довгострокових фінансових інвестицій (оцінка інвестицій – за амортизованою собівартістю) в обліку відображається: 1) у складі доходів; 2) у складі витрат; 3) не відображається; 4) списується на фінансовий результат.
59. Якщо об’єкт інвестування (оцінка інвестицій за методом участі у капіталі) збільшив свій додатковий капітал, то балансова вартість ДФІ у інвестора: 1) збільшиться; 2) зменшиться; 3) не зміниться; 4) зменшиться пропорційно питомій вазі частки інвестора.
60. Інформація про довгострокові фінансові інвестиції в балансі наводиться: 1) у складі необоротних активів; 2) у складі оборотних активів; 3) у складі витрат майбутніх періодів; 4) у складі поточних зобов’язань.
61. Основні принципи оцінки та відображення в обліку фінансових інвестицій визначаються: 1) П(С)БО 12; 2) П(С)БО 10; 3) П(С)БО 27; 4) П(С)БО 3.
62. Еквіваленти грошових коштів належать до: 1) поточних фінансових інвестицій; 2) довгострокових фінансових інвестицій; 3) капітальних інвестицій; 4) деривативів.
63. Інвестиції придбані для продажу на дату балансу оцінюються: 1) за справедливою вартістю; 2) за амортизованою собівартістю; 3) за первісною вартістю; 4) за методом участі у капіталі.
64. Метод обліку інвестицій, за якою балансова вартість збільшується або зменшується на суму збільшення та зменшення частки інвестора це: 1) метод обліку участі у капіталі; 2) метод амортизації собівартості; 3) метод справедливої вартості; 4) метод дисконтування.
65. Якщо підприємство-інвестор не має суттєвого впливу (наприклад, менше 20% голосів акцій, що дають право голосу) на об’єкт інвестування, то довгострокові фінансові інвестиції у такий об’єкт обліковуються на субрахунку: 1) 142; 2) 143; 3) 141; 4) 144.
66. Запис Дт 373 Кт 731 має економічний зміст: 1) нараховано суму дивідендів до отримання; 2) визнано доходи від утримання облігацій; 3) здійснено до оцінку боргових цінних паперів; 4) здійснено уцінку боргових цінних паперів;
67. Уцінка довгострокових фінансових інвестицій на дату балансу в обліку відображається записом: 1) Дт 975 Кт 14; 2) Дт 14 Кт 73; 3) Дт 14 Кт 72; 4) Дт 952 Кт 14. 68. Визначення амортизованої собівартості фінансових інвестицій характерне для: 1) довгострокових інвестицій; 2) поточних інвестицій; 3) деривативів; 4) цінних паперів.
69. Вартість послуг брокера при придбанні поточних фінансових інвестицій: 1) включається до їх собівартості; 2) відноситься на адміністративні витрати; 3) відноситься на інші витрати операційної діяльності; 4) списується на зменшення сальдо нерозподіленого прибутку звітного періоду.
70. Облік поточних фінансових інвестицій ведеться на рахунку: 1) 22; 2) 35; 3) 14; 4) 15.
71. Якою проводкою у бухгалтерському обліку відображаються витрати на проведення проектних робіт з капітального будівництва? 1)
2)
3)
4)
72. Яка бухгалтерська проводка складається при списанні будівельних матеріалів для потреб капітального будівництва? 1)
2)
3)
4)
73. Чи включається до собівартості поточних фінансових інвестицій сума мита, що сплачені при їх придбанні? 1) так; 2) ні; 3) тільки у випадках, якщо вплив інвестора є суттєвим; 4) тільки у випадках, якщо вплив інвестора є несуттєвим. 74. Ким обмежується гранична сума готівкового розрахунку? 1) Підприємством; 2) Установою банку; 3) Постановою Правління національного банку України; 4) ваша відповідь. 75. Метод оцінки за ефективною ставкою відсотка застосовується до 1) боргових інвестицій; 2) пайових інвестицій; 3) цінних паперів; 4) еквівалентів грошових коштів. 76. Які методи нарахування амортизації основних засобів використовуються в сільськогосподарських підприємствах? 1) вибірковий метод, кумулятивний метод, виробничий метод; 2) кумулятивний метод, вибірковий метод, спрощений метод; 3) виробничий метод, прямолінійний метод, прискорений метод; 4) спрощений метод, прямолінійний метод, кумулятивний метод.
77. Визначити кореспонденцію рахунків на „суму орендної плати при оперативній оренді(у орендаря) основних засобів галузі рослинництва” 1) Дт 641 Кт 631; 2) Дт 372 Кт 301; 3) Дт 631 Кт 311; 4) Дт 91 Кт 685.
78. Визначити кореспонденцію рахунків по „нарахуванню амортизації виробничих основних засобів” 1) Дт 131 Кт 10; 2) Дт 631 Кт 131; 3) Дт 231 Кт 131; 4) Дт 15 Кт 131.
79. Основні засоби на баланс підприємства оприбутковуються за 1) середньозваженою собівартістю; 2) договірною вартістю придбання; 3) первісною вартістю; 4) ідентифікованою собівартістю.
80. Первісна вартість придбаних основних засобів складається з 1) повної собівартості; 2) вартості за договором (без ПДВ); 3) купівельної вартості (без ПДВ) та витрат на доставку й встановлення (без ПДВ); 4) ідентифікованої собівартості.
81. Придбані у постачальника основні засоби оприбутковуються на підставі: 1) Акта на списання основних засобів; 2) Акта приймання передачі основних засобів; 3) Виписки банку; 4) Інвентарної картки обліку основних засобів.
82. Згідно якого з методів нарахування амортизації річна норма амортизації розраховується за наступною формулою: (Первісна вартість – Ліквідаційна вартість)/ строк корисного використання? 1) виробничого; 2) прямолінійного; 3) кумулятивного; 4) податкового.
83. Згідно якого з методів нарахування амортизації річна норма амортизації розраховується за наступною формулою: фактичний річний обсяг виробництва продукції * виробнича ставка амортизації? 1) виробничий; 2) податковий; 3) прямолінійний; 4) прискореного зменшення залишкової вартості.
84. Згідно якої кореспонденції рахунків нараховують амортизацію на комп’ютери? 1) Дт 10 Кт 13; 2) Дт 13 Кт 10; 3) Дт 23 Кт 13; 4) Дт 92 Кт 13.
85. Яким стандартом бухгалтерського обліку регламентується методологія обліку основних засобів? 1) П(С)БО №7; 2) П(С)БО №11; 3) П(С)БО №6; 4) П(С)БО №15. 86. Згідно з ПСБО №7 яка зі складових не включається до первісної вартості основних засобів? 1) витрати на установку, монтаж, налагодження основних засобів; 2) амортизація; 3) сума ввізного мита; 4) витрати зі страхування ризиків, доставки основних засобів.
87. Згідно Податкового кодексу основні засоби поділяються на 1) 16 груп; 2) 3 групи; 3) 4 групи; 4) у податковому обліку поділ на групи не передбачено.
88. Витрати на здійснення поточного ремонту основних засобів: 1) збільшують балансову вартість основних засобів; 2) відносяться на витрати діяльності; 3) відносяться на інші операційні витрати; 4) збільшують розмір заборгованості перед постачальниками.
89. Витрати на модернізацію основного засобу, що використовується для адміністративних потреб відображаються в обліку записом: 1) Дт 15 Кт 66,65,20; 2) Дт 92 Кт 66,65,20; 3) Дт 91 Кт 66,65,20; 4) Дт 10 Кт 66,65, 20.
90. На рахунку 112 обліковуються активи: 1) вартістю менше 1000 грн. та строком корисного використання менше 1 року; 2) вартістю менше 1000 грн. та строком корисного використання більше 1 року; 3) вартістю більше 1000 грн. та строком корисного використання менше 1 року; 4) вартістю більше 1000 грн. та строком корисного використання більше 1 року. 91. Безоплатно отримані основні засоби оцінюються: 1) за залишковою вартістю; 2) за справедливою вартістю; 3) за вартістю, погодженою із засновниками підприємства; 4) за договірною вартістю.
92. Запис Дт 105 Кт 46 складається у випадку: 1) одержання від засновника підприємства автомобіля у якості внеску до статутного капіталу; 2) одержання від засновника підприємства машин чи обладнання у якості внеску до статутного капіталу; 3) безоплатного одержання автомобіля як об’єкту основних засобів;
|