Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Аналіз якості управління активами та пасивами Банку
Процедури:Інформація щодо побудови та структури вказаної системи управління банком зазначена в розділі річного звіту «Загальна інформація про діяльність Банку».

 

У відповідності до вимог ст.44 Закону України « Про банки і банківську діяльність» в Банку передбачена система управління ризиками, яка складається з постійно діючих комітетів: Кредитного Комітету; Малого Кредитного Комітету; Комітету з питань управління активами та пасивами; Тарифного комітету та окремих структурних підрозділів Банку, що забезпечують ризик-менеджмент Банку: Департамент ризик-менеджменту, Управління кредитної експертизи, Управління по роботі з проблемною заборгованістю та Управління по роботі з проблемною заборгованістю юридичних осіб.

Загальну стратегію управління ризиками в банку визначає Спостережна Рада, а загальне керівництво управлінням ризиками здійснює Рада Директорів Банку.

 

Зазначені комітети та підрозділи здійснюють свою діяльність з метою забезпечення сприятливих умов захисту інтересів акціонерів, вкладників та інших кредиторів.

Більш конкретно питання управління ризиками керівництвом Банку розкрито в Річному звіті в загальній інформації про діяльність банку в розділі «Управління ризиками».

 

Протягом року управління активами вирішувало проблему прибутковості, дотримання нормативів ліквідності та контролю притаманних Банку ризиків. Також постійно здійснювалась диверсифікація активів з метою оптимізації їх структури та адекватного реагування на зміну економічних умов діяльності самого бізнесу в Україні.

У річному фінансовому звіті за 2010 рік Банком розкрито інформацію щодо існування в Банку системи антикризового управління, яка регламентується Процедурою антикризового управління ліквідністю, що є складовою частиною політики щодо управління активами та пасивами (ризиком ліквідності) в АТ «Дельта Банк».

Метод обліку активів та пасивів в Банку базується на обґрунтованості й точності в обліку та звітності показників за відповідними рахунками (статтями), достовірності визначення вартості об’єктів обліку у грошовій формі. В обліку і фінансових звітах використовуються методи оцінки вартості активів за історичною (первісною) чи купівельною вартістю придбання, а зобов’язань – за сумою надходження коштів.

Розкриття інформації за видами активів у фінансовій звітності Банку, відповідає вимогам Національного банку України та національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку.

Висновок:Структура управління активами та пасивамив цілому адекватна діючим вимогам, забезпечує виконання Банком дотримання економічних нормативів та управління необхідним рівнем ліквідності, в той же час, вимагає подальшого постійного вдосконалення.

 

2.4. Якість кредитного портфеля, портфеля цінних паперів та стан дебіторської заборгованості:

Процедури:

За основу критеріїв розкриття інформації про якість кредитного портфеля та портфеля цінних паперів, стану дебіторської заборгованості було прийнято вимоги Положення «Про порядок формування та використання резерву для відшкодування можливих втрат за кредитними операціями банків», затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 06 липня 2000 року № 279 (зі змінами та доповненнями); Положення «Про порядок формування резерву під операції банків України з цінними паперами», затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 02 лютого 2007 року № 31 (зі змінами та доповненнями); Положення «Про порядок формування і використання банками резерву для відшкодування можливих втрат від дебіторської заборгованості», затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 13 грудня 2002 року № 505 (зі змінами та доповненнями); Положення «Про порядок формування обов’язкових резервів для банків України», затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 16 березня 2006 року № 91 (зі змінами та доповненнями).


Поможем в написании учебной работы
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 276. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.018 сек.) русская версия | украинская версия
Поможем в написании
> Курсовые, контрольные, дипломные и другие работы со скидкой до 25%
3 569 лучших специалисов, готовы оказать помощь 24/7