IY. Теоретична частина.
ПРОЕКТ ВИГОТОВЛЕННЯ ІГРАШОК ІЗ ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ
Виконала: учениця 8-Б класу Бойко Анастасія Вчитель: Зибцева О.В. Запоріжжя Р. Тема. Виготовлення іграшок із текстильних матеріалів. Мета:Навчитися в процесі практичної роботи виготовляти іграшки із текстильних матеріалів; дослідити, як якість текстильних матеріалів впливає на якість готового виробу. Очікуваний результат:виготовлення іграшки –ляльки із текстильних матеріалів.
I Актуальність обраного проекту Іграшка завжди була супутником людини. Її люблять всі: і діти, і дорослі. Для дітей вона забава, дорослим вона приносить радість, нагадуючи їм дитинство. Іграшка, яка зроблена своїми руками є результатом не тільки праці, але й творчості. Цей власний виріб особливо дорогий творцю, бо він дав йому життя. Якщо людина почне сама виготовляти іграшку, то вона відчує радість творчості, пошуку та знахідок. Іграшки – одні з самих ранніх згадок дитинства. Дуже мило і тепло виглядають іграшки створені власними руками на фоні ляльок, м`яких іграшок, а також роботів- трансформерів, спайдерменів та інших чудовиськ. Саморобні ляльки й забавні звірята вбирають в себе частину душі творця. Тому ляльки часто схожі на своїх авторів, як діти на батьків. Іграшка – незмінний супутник дитини, його друг, головний діючий персонаж в його іграх. Вона пробуджує у дитини думку, дає широкі можливості для появи знань про оточуючу дійсність. Разом з тим іграшка сприймається дитиною естетично, вона виховує почуття, що дуже важливо. І даже тоді, коли вона втрачає своє ігрове значення, у дитини зберігається до неї живе, естетичне відношення. Бо не даром любимі іграшки дитини залишаються частиною побуту дитини надовго, хоча він з ними вже не грає. Дякуючи іграшці, в життя дитини входить мистецтво. З самого раннього віку іграшка допомагає розвитку творчих здібностей дитини.. Саме вона допомагає збагаченню його фантазії. Велике значення в творчому розвитку дитини має іграшка –саморобка. Це перша творча праця дитини завжди виражає не тільки його творчі можливості, але й технічне винахідництво, конструкторські властивості. . II. Підготовка роботи над проектом: · Тема проекту: Виготовлення іграшки – ляльки із текстильних матеріалів. · Мета: навчитися в процесі практичної роботи виготовляти іграшку-ляльку із текстильних матеріалів. · Результат проекту: іграшка-лялька із текстильних матеріалів на металевому каркасі. · Особистісний проект.
III. Планування діяльності · Джерела інформації: 1. Терешкович Т.А. Рукодельница. –Мн.:Полымя, 1992 2. Молотобарова О.С. Кружок изготовления игрушек –сувениров. Пособие для руководителей кружков. 2изд..-М: Просвещение,1990г. 3. Клэр Гарланд. Мягкая игрушка. Книжный мир.,2000р. 4. Игрушки. Выкройки и изготовление.-Харьков, «Фолио».2006г.
* Дослідницька робота. Вплив якості текстильних матеріалів на якість готового виробу. * Очікувані результати. Вироби виготовлені для виставки.
IY. Теоретична частина. · Технологія виготовлення виробу: 1) Інструменти і матеріали: - текстильні матеріали: байка, фланель, ситець, штапель, бархат, плюш, фліс, вельвет. 1- фланель – рожевого кольору 2- фліс – жовтий, чорний 3- вельвет – світло-зелений 2 3 - нитки – білі (для зшивання деталей), жовті, чорні; - нитки вишивальні: темно- коричневі, червоні; - нитки для в`язання – жовті, помаранчеві; - проволока (алюмінієва або мідна) для каркаса; - для набивання – синтапон, вата.
Інструменти: - голки різної довжини з великим вушком; - ножиці великі і маленькі; - плоскогубці; - крейда, мило; - булавки.
2) Виготовлення лекал: - збільшити викрійку в 2 рази і зробити лекала з картону.
3) Розкладання лекал, розкроювання: - розкладання деталей на виворотній стороні тканини по напрямку нитки основи; - обвести деталі тонкою крейдою на темній тканині, олівцем на світлій, в тій кількості в якій вказано на лекалі. Слід пам`ятати, що всі подвійні деталі викроюються в дзеркальному зображенні. - вирізання деталей: припуски на шви 0,5 см.
4) Пошиття іграшки: - Оформлення обличчя 1 - Очі – вільна гладь; 2 - Брови, губи – стебловий шов. - Зшивання деталей іграшки. 1) зшиваємо 2 деталі голови зметувальним швом. 2) зшиваємо ноги 2 деталі зметувальним швом.
3) зшиваємо руки 2 деталі зметувальним швом.
4) зшиваємо тулуб: - спочатку виточки на спинці; - передню і задню частини тулуба. 5) зшиваємо всі деталі іграшки на швейній машинці, поставив на маленьку довжину стібка; 6) знімаємо наметувальні стібки; 7) робимо каркас – каркас ляльки складається з 3-х деталей: руки-1дет. ноги 2дет. - відрізаємо 3 куска проволоки: 30,50,50см; - закріплюємо проволоку на кінцях.
8) набивання: - вивернути на лицьовий бік деталі: голова, руки, ноги, тулуб; - спочатку набиваємо тулуб таким чином, щоб синтапон повністю вкривав каркас, не дозволяючи йому виділятися на поверхні деталі; - потім набиваємо руки, ноги і голову. 9) з`єднання готових набитих деталей на каркасі: - потайним швом пришиваємо ноги, руки, голову до тулубу. 10) з`єднуємо деталі ботинок, набиваємо, пришиваємо потайним швом до ніжок.
Оздоблення іграшки. 1. нарізаємо нитки для в`язання помаранчевого кольору довжиною по 30см, пришиваємо по середині голови швом за голку від лобної частини до затилочної: * підрізаємо чубчик * розподіляємо на 2 частини і зав`язуємо ниткою помаранчевого кольору в хвостики 2. Зшиваємо деталі кофтинки по плечовому і боковому швах, одягаємо на ляльку.
3. Зшиваємо спідницю на ляльці 4. Пришиваємо до шарфика оздоблення в формі квіточок, зав`язуємо на шиї.
|