Оформлення документації
Заповнити історію розвитку дитини (Форма 112-У). Рекомендована література: Основна:Ткаченко С.К. «Педіатрія» - 2006р Тарасюк В.С. «Алгоритми практичних навичок» Додаткова: Мощич П.С. «Медицина дитинства» -2000р Сміян І.С. «Педіатрія»
Орієнтовна карта для самостійної роботи з літературою.
Матеріали для самоконтролю: ПИТАННЯ: 1. В чому полягають особливості періоду новонародженості? 2. Які фізіологічні зміни відбуваються в організмі новонародженої дитини під час і після народження? 3. Які є фізіологічні стани новонароджених? 4. Дайте визначення фізіологічних станів новонароджених? 5. Які основні причини пограничних станів у новонароджених? 6. Яка кількість новонароджених має транзиторні стани? 7. Яка особливість перебігу фізіологічних змін у недоношених новонароджених. 8. Які втручання необхідні при фізіологічних станах новонароджених? 9. Яка роль акушерки в діагностиці, догляді, профілактиці фізіологічних станів новонароджених? 10. Яка мета та задачі першого патронажу до новонародженої дитини?
ТЕСТИ: 1. Яка тривалість характерна для доношеної вагітності? А 38-40 тижнів; В 42-43 тижні; С 36-38 тижнів; Д 28-32 тижні; Е 40-42 тижні. 2.У яких межах повинна бути маса тіла доношеної дитини? А 2000 - 2500г; В 2700 – 4000г; С 2400 – 3200г; Д 2500 – 3000г; Е 2000 – 3500г; 3. У разі якої первинної втрати маси тіла слід вважати що це патологічний стан? А 2 -3%; В 5-6%; С 10-12%; Д 20%; Е 15%. 4. На У-й день життя у дівчинки з’явилися кров’янисті виділення з піхви, загальний набряк статевих органів. З чим це пов’язано? А Інфікування піхви; В Переходом естрогенів з молоком матері до дитини; С Алергічною реакцією шкіри на підмивання; Д Реакцією на білок грудного молока; Е Раннім місячним. 5. Які причини втрати маси тіла, фізіологічної лихоманки та сечокислого інфаркту нирок? А Переходом естрогенів матері до організму дитини, В Незрілістю ферментів печінки, С Яскраве світло, сухість повітря, інфекція, Д Недостатність рідини, Е Дисбактеріоз. 6. Визначить причину транзиторного катару кишок: А Незрілість ферментів печінки; В Яскраве світло, сухе повітря; С Перехід гормонів матері до організму дитини; Д Алергічна реакція на білок грудного молока; Е Початковий дисбактеріоз. ЗАДАЧІ: №1. На 4-й день у новонародженого піднялася температура тіла до 38,5С. При огляді дитини ніяких відхилень загального стану не виявлено. Через 4 години температура – 36, 6С. Про який фізіологічний стан ви подумаєте? Який догляд необхідно здійснити?
№2. На 4-й день після народження на пелюшках дитини залишається червонуватий осад після сечовиділення. Загальний стан без змін. Чим це можна пояснити? Який догляд необхідно здійснити?
№3. На 3-ю добу у новонародженого шкіра пожовтіла, але стан не погіршився. Що з дитиною? Чим можна допомогти?
№4. На 3-й день після народження у дитини з’явився набряк грудних залоз, виділення з них рідини, яка нагадує молозиво. З чим це пов’язано? Який догляд повинен бути?
№5. На ___ день після виписки з пологового будинку _____ після ______ здійснили перший патронаж до новонародженої дитини. Провели огляд новонародженого, оцінили його стан. Опитали мати для оцінки стану новонародженого та самої матері. Оцінили житлово-побутові умови. Провели огляд _______ ранки. Провели 3 бесіди з мамою дитини на теми _______, ________,________. Заповнили документацію Ф-___, яка називається історія________.
№6. На 4-й день після народження при зважуванні вранці новонародженої дитини маса тіла 3200г. При народженні у дитини маса тіла була 3500г. Загальний стан дитини не порушений. Прикладається до груді на вимогу не менше 7 разів, для втамування спраги прикладається до груді на 2-3 хвилини між годуваннями. Що з дитиною? Які причини призводять до такого стану? Якого догляду потребує дитина?
№7 Що необхідно приготувати для обробки пупкової ранки у новонародженої дитини під час патронажу?
|