Шифр МКХ-10 – О60
Передчасні ПОЛОГИ
Передчасні пологи – це пологи з спонтанним початком, прогресуванням пологової діяльності та народженням плода вагою більш 500 г у терміні вагітності з 22 до 37 тижнів [A]. У зв'язку э особливостями акушерської тактики та виходжування дітей, які народились при різних термінах recтації доцільно виділити такі періоди: - 22-27 тижнів; - 28-33 тижні; - 34-37 тижні гестації. На сучасному етапі організації акушерської допомоги в Україні оптимальним є проведення передчасних пологів у спеціалізованих акушерських стаціонарах, у яких є умови для проведення інтенсивної терапії та реанімації новонароджених. Доцільно забезпечення прав роділлі залучення близьких до присутності на пологах.
Принципи ведення передчасних пологів: 1. Оцінка ступеня прогнозованого ризику розвитку материнської та перинатальної патології з метою визначення рівня надання стаціонарної допомоги. 2. Визначення плану ведення пологів та поінформоване узгодження його з жінкою. 3. Контроль за станом матері та плода у пологах з веденням партограми [A]. 4. Профілактика респіраторного дистрес-синдрому до 34 тижнів вагітності. 5. Знеболювання пологів за показаннями. 6. Оцінка стану дитини, підтримка теплового ланцюжка, проведення первинного туалету новонародженого, спільне перебування матері та дитини з перших годин після народження, більш широке використовування методу “кенгуру” при виходжуванні дітей з малою вагою.
Діагностика і підтвердження пологів: Підтвердження пологів: - у вагітної після 22 тижнів з’являються переймоподібні болі внизу живота та крижах з появою слизово-кров’яних або водянистих (у разі відходження навколоплідних вод) виділень із піхви; - наявність 1 перейми протягом 10 хвилин, що продовжується 15-20 секунд; - зміна форми та розташування шийки матки – прогресивне укорочення шийки матки та її згладжування. Розкриття шийки матки – збільшення діаметру просвіту шийки матки, вимірюється у сантиметрах; - поступове опускання голівки плода до малого тазу відносно площини входу у малий таз (за даними зовнішнього акушерського дослідження) або відносно lin.interspinalis (при внутрішньому акушерському дослідженні).
|