d. Рідкокристалічний стан
Існують рідини які проявляють анізотропність. Їх називають рідкими кристалами. 4. Кристалічний стан. В кристалічному стані атоми в молекулах розташовані закономірно утворюючи кристалічну градку. Тобто існує дальній порядок. Кристалічна речовина зберігає власну форму та власний об’єм.
Існують різні типи кристалічних градок наприклад проста кубічна, об’ємноцентрована кубічна, гранецентрована кубічна, гексагональна, тетрагональна, ромбічна і т.д. Існує наука кристалографія та кристалохімія яка вивчає кристалічний стан речовини.
На рисунках показані елементарні комірки простої кубічної, об’ємноцентрованої кубічної та гексагональної кристалічних граток.
Монокристалічні тіла складаються з одного кристалу. Полікристалічні тіла складаються з багатьох кристалітів. Більшість кристалічних тіл є полікристалічними. Монокристалічні тіла анізотропні (властивості залежать від вибраного напрямку). Полікристалічні тіла як правило кзазіізотропні (властивості не залежать від вибраного напрямку). Об’єм кристалічних тіл майже не залежить від температури та тиску. 5. Аморфний стан Має невпорядковану структуру, його можна розглядати як переохолоджену рідину. Такі речовини ізотропні, не мають певної температури плавлення. Приклади: скло, віск, смола. 6. Плазма. Плазма- це іонізований струмопровідний газ. Будь яка речовина нагріта до температур десятки тисяч градусів і більше переходить в стан плазми. Буває холодна та гаряча плазма. Гаряча, якщо іонізація відбувається під дією теплового руху молекул при температурі порядку тисяч градусів та більше. Холодна, коли іонізація відбувається при менших температурах за рахунок інших факторів. Плазменна декоративна лампа.
7. Контрольні питання.
|