Студопедия — Межкультурная коммуникация и командообразование
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Межкультурная коммуникация и командообразование

Книга є альфою і омегою будь-якого людського знання, джерелом джерел кожної науки.

Cтефан Цвейґ

Організаційна частина

Привітання, перевірка підготованості учнів до уроку, перевірка присутності. Повідомлення теми та плану роботи на уроці, мети та завдань уроку

 

Актуалізація опорних знань

Питання для повторення:

Призначення програми Microsoft Word?

Назвіть основні засоби інтерфейсу текстового процесора та поясніть, як отримати до них доступ із вікна програми.

Наведіть приклади продуктів, які можна отримати за допомогою програми Microsoft Word?

 

Стимулювання навчальної діяльності

Ви правильно сказали, що одним із призначень текстового редактора є створення друкованого документа. Демонстрація книг, брошур, журналів.

Кни́га — письмовий запис, неперіодичне видання у вигляді зброшурованих аркушів друкованого матеріалу.

Брошу́ра — неперіодичне текстове книжкове видання об'ємом понад 4, але не більше 48 сторінок, сполучених між собою за допомогою шиття скріпкою або ниткою.

Газе́та — щоденне або щотижневе періодичне видання у формі складених аркушів, містить новини і коментарі.

Журнал — друкарське періодичне видання. Поряд з газетою, журнал є одним з основних ЗМІ і пропаганди, впливає на громадську думку, формуючи її відповідно до інтересів певних ідеологічних груп, суспільних класів, політичних партій, і організацій.

Демонстрація відео фрагментів та текстовий супровід до них.

Перші книги писали на листях, корі, полотні, шовку, глиняних табличках, шкірі і папірусі. Приблизно в 100 — 150 р. стали поширюватися кодекси або зброшуровані книги замість сувоїв. З 4 століття по 15 століття для сторінок книги стали застосовувати пергамент, зроблений з тонкої шкіри ягнят. Пергамент був замінений папером, що прийшов у Європу з Китаю, де спосіб його виготовлення був відомий ще до 105 року на основі суміші кори і коноплі. Широко доступними книги стали тільки після винаходу книгодрукування в 15 столітті.

Бібліоте́ка (сховище, скриня) — культурно-освітній заклад, що здійснює збирання друкованих і рукописних матеріалів, провадить їх опрацювання і відображення у каталогах, організовує відповідне їх зберігання, збереження і обслуговування ними читачів.

Бібліотеки були відомі ще в стародавньому світі (Ассирія, Єгипет, Китай). Найбільша з них Александрійська бібліотека, в якій були зібрані рукописні книги античного світу (3 ст. до н. е.) Першою відомою бібліотекою у Київський Русі була бібліотеа Софійського собору в Києві, заснована князем Ярославом Мудрим у 1037 р. Про цю подію літописець Нестор писав: «...Ярослав же книги многие написав, положил в Святой церкви, которую создал сам и украсил ее златом и серебром».

Бібліотеки майбутнього вражають своєю інформаційністю та технічними можливостями.

 

Гра «Чи знаєте ви, що…»

  1. У 1863 році Жюль Верн написавши книгу "Париж в XX столітті", в якій детально описав автомобіль, факс та еэлектричний стілець. Відавець обернувши йому рукопис, обізвавши його не сповна розуму.
  2. Найбільша книга на світі є атласом 17 століття - це Атлас Клені, заввишки 1,75 метра і шириною 1,9 м. У книзі знаходяться 39 карт, у тому числі карти земних континентів, Британії і інших європейських країн. Для того, щоб підняти атлас, потрібно шість чоловік.
  3. Будинок головної бібліотеки університету штату Індіана щорічно дає просідання в один дюйм (при будівництві інженеpи не врахували вагу книг, які містяться в цій бібліотеці.)
  4. У телефонній книзі Нью-Йорка було 22 прізвища Гітлер до Другої світової війни і жодного після.
  5. Жителі британського села Уестбері-саб-Мендіп викупили одну будок в оператора зв'язку British Telecom за 1,65 долара і зробили з неї найменшу бібліотеку в світі. Місцеві жителі прикріпили до будки полиці, на яких розмістилися книги різної тематики, - "від кулінарних до класики і казок". Бібліотека працює цілодобово Принцип її роботи простий - відвідувачі ставлять на полицю вже прочитану книгу і беруть нову. Також на полицях можна знайти диски або DVD.
  6. Найчастіше в англійських бібліотеках викрадають Книгу рекордів Гінессу.
  7. Англійська королева, прочитавши книгу Льюїса Керрола «Аліса в Країні див», так зацікавилась нею, що наказала принести їй всі книжки цього письменника, але була розчарована, тому що в інших книгах були математичні формули.
  8. в 1940 році було надруковано книгу, в якій є 370 різних способів доведення теореми Піфагора, а серед них є доведення, яке запропонував президент США Гарфілд.

9. Оноре де Бальзак міг прочитати 200-сторінковий роман за 30 хвилин. З його слів, під час читання він охоплює поглядом 7-8 рядків одночасно і швидкість залежала від швидкості руху очей.

  1. Звичайну книгу стандартного формату в 500 сторінок не можна роздавити, навіть якщо поставити на неї 15 вагонів, навантажених вугіллям.

 

Відкрийте свої підручники, подивитися на текст розділу 23 підручника і скажіть:

1. Які символи ви там бачите? Очікувана відповідь: літери, цифри, знаки пунктуації.

2. Яких із символів, що є в підручнику, немає на клавіатурі? Знайдіть таких символів у 23 розділі якомога більше, називаючи сторінку та номер абзацу із такими символами.

(це можуть бути українські літери ґ, є, і, ї, математичні знаки π, λ, знак піднесення до квадрату, літери іншомовних алфавітів, транскрипцій ß, ä, ð, ñ, додаткові символи § тощо. Результати цієї діяльності подаємо на аркуші спільної роботи.

Ці символи вводяться за допомогою спеціальних клавіш, які сьогодні ми вивчимо.

 

Пояснення нового матеріалу

Назва підпункту Методичні особливості Номери сторінок підручника
Можливості ТП Word Учням пропонується перемістити назви дій, можливостей, операцій на слово Word, якщо вони присутні у редакторі і залишити їх на місці, якщо Word їх не має Ст.1
Основні об’єкти текстового документа Учням пропонується назвати основні об’єкти текстового документа, такі як символ, слово, склад, морфема, речення, фраза, абзац, рядок, таблиця, схема тощо. Вчитель допомагає визначити, з якими об’єктами працює програма Word, вказує на їх суттєві параметри та можливі значення. ст. 234 ст.2-3
Уведення тексту Учитель пояснює основні правила введення тексту та демонструє введення символів, яке може викликати труднощі: українські літери Є, І, Ї, ґ, Ґ символи ’,.;:? «» – великі та малі літери у звичайному режимі та режимі Caps Lock символи, яких немає на клавіатурі: © ® € £ β ≠ Під час уведення тексту важливо правильно розставляти абзаци, враховуючи, що текстовий процесор автоматично переносить текст на нові рядки. Варто продемонструвати негативний ефект зсуву тексту у разі змінення розмірів вікна, коли для переходу на кожен новий рядок було використано клавішу Enter. Перевірити правильність розстановки абзаців можна за допомогою відображення недрукованих символів – вчитель показує як увімкнути та скасувати їх показ. Вчитель пояснює призначення табуляції та демонструє її використання, зокрема змінення позицій. ст. 235- ст. 4-5  
Редагування тексту Вчитель демонструє способи переміщення документом за допомогою смуг прокрутки, комбінацій клавіш. Необхідно пояснити відмінність між режимами вставлення та заміщення, а також між діями клавіш Backspace та Delete. Слід пояснити, як виділяти різні об’єкти текстового документа: символи, слова, рядки, речення, абзаци, цілий документ. Під час редагування іноді необхідно скасовувати або повторно виконувати певні дії; вчитель демонструє комбінації клавіш, інструменти та пункти меню, які дозволяють це зробити. ст. 238-
Перевірка правопису Учитель пояснює принцип перевірки правопису у програмі Microsoft Word. Слід наголосити на тому, що необхідно перевіряти введений текст, адже програма Word може здійснювати автоматичну заміну, що є неправильною для створеного документа, ст. 240- Ст. 6

 

Закріплення нового матеріалу

Виконання практичного завдання.

Завантажте текстовий документ UROk.doc

1 сторінка. Виберіть і перемістіть об’єкти з написами, які підтверджують можливості текстового редактора WORD. Об’єкти з написами, які не властиві WORD залишіть на місці.

2 сторінка. Впишіть у таблицю назви об’єктів за їх властивостями.

3 сторінка. Перемістіть слова з довідки у відповідні комірки таблиці.

 

Музична пауза Демонстрація відеовірша Софії Кримовської «Жінка», графіка Володимира Шорохова (посилання http://www.youtube.com/watch?v=NdnNkv78SwU)

 

Діагностика правильності засвоєння учнями знань

Контрольні запитання та завдання підручника (ст. 243)

Підбиття підсумків уроку

Опрацювання висновків розділу (ст. 242 підручника) у формі питань та відповідей.

Повідомлення домашнього завдання

Підготувати відповіді на запитання для досліджень та питання для роздумів з підручника (ст. 243)

 

Заключне слово вчителя. У фільмі«Машина часу», фрагмент якого ми сьогодні дивилися, є фраза, що кожен з нас має свою машину часу. Подорож у минуле – це наші спогади, подорож у майбутнє – це наші мрії. То ж не зраджуйте своїм мріям, робіть все для їх досягнення і мрійте знову. Успіхів вам.

Межкультурная коммуникация и командообразование

Семинар для вожатых и сопровождающих проектов

для детей и подростков

Требования к участникам:

· Студенты педагогических и филологических факультетов ВУЗов, кафедра немецкого языка или германистики, выбравшие специальность преподавателя немецкого языка,

· начинающие преподаватели немецкого языка, желающие повысить свой профессиональный уровень,

· знание немецкого языка не ниже уровня С1.

 

Время проведения: 13 марта - 14 марта 2015 года

Ежедневно 10.00 - 21.00.

Место проведения: Невский проспект 22-24, вход с левой стороны Петрикирхе, Русско-немецкий Центр, 3 этаж.

 

Темы:




<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Использование современных технологий в профессионально-ориентированном обучении иностранному языку в неязыковом вузе. | Принятие решения о вложении средств в инвестиционный проект целесообразно в случае

Дата добавления: 2015-10-01; просмотров: 470. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...

Теория усилителей. Схема Основная масса современных аналоговых и аналого-цифровых электронных устройств выполняется на специализированных микросхемах...

Логические цифровые микросхемы Более сложные элементы цифровой схемотехники (триггеры, мультиплексоры, декодеры и т.д.) не имеют...

Примеры задач для самостоятельного решения. 1.Спрос и предложение на обеды в студенческой столовой описываются уравнениями: QD = 2400 – 100P; QS = 1000 + 250P   1.Спрос и предложение на обеды в студенческой столовой описываются уравнениями: QD = 2400 – 100P; QS = 1000 + 250P...

Дизартрии у детей Выделение клинических форм дизартрии у детей является в большой степени условным, так как у них крайне редко бывают локальные поражения мозга, с которыми связаны четко определенные синдромы двигательных нарушений...

Педагогическая структура процесса социализации Характеризуя социализацию как педагогический процессе, следует рассмотреть ее основные компоненты: цель, содержание, средства, функции субъекта и объекта...

Потенциометрия. Потенциометрическое определение рН растворов Потенциометрия - это электрохимический метод иссле­дования и анализа веществ, основанный на зависимости равновесного электродного потенциала Е от активности (концентрации) определяемого вещества в исследуемом рас­творе...

Гальванического элемента При контакте двух любых фаз на границе их раздела возникает двойной электрический слой (ДЭС), состоящий из равных по величине, но противоположных по знаку электрических зарядов...

Сущность, виды и функции маркетинга персонала Перснал-маркетинг является новым понятием. В мировой практике маркетинга и управления персоналом он выделился в отдельное направление лишь в начале 90-х гг.XX века...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.012 сек.) русская версия | украинская версия