ФАКТИЧЕСКИЙ И ПРОЕКТИРУЕМЫЙ БАЛАНС, СТРУКТУРА, ЗАТРАТЫ И НОРМАТИВЫ РАБОЧЕГО
6. «Дерево рішень»
Як варіант технології вирішення проблем можна використовувати «Дерево рішень», яке допомагає дітям проаналізувати та краще зрозуміти механізм прийняття складних рішень.
7. „ Мікрофон”
Різновидом загально групового обговорення є технологія „ Мікрофон”, яка надає можливість кожному сказати щось швидко, по черзі, відповідаючи на запитання або висловлюючи свою думку чи позицію.
8. „ Незакінчене речення” Цей прийом часто поєднується з „ Мікрофоном” і дає можливість працювати над формою висловлення власних ідей, порівнювати їх з іншими. Дає присутнім змогу долати стереотипи, вільніше висловлюватися щодо запропонованих тем, відпрацьовувати вміння говорити коротко, але по суті й переконливо.
9. „ Обговорення проблеми в загальному колі” Ця технологія, яка застосовується, як правило, в комбінації з іншими. Її метою є прояснення певних положень, привертань уваги учнів до складних або проблемних питань у навчальному матеріалі, мотивації пізнавальної діяльності, актуалізація опорних знань.
10. „ Мозковий штурм”
Інтерактивна технологія колективного обговорення, що використовується для вироблення кількох вирішень конкретної проблеми. Спонукає учнів проявити уяву та творчість, дає можливість їм вільно висловлювати свої думки. Мета „ Мозкового штурму „ чи „ Мозкової атаки” в тому, щоб зібрати якомога більше ідей щодо проблеми від усіх учнів протягом обмеженого періоду часу.
11. „ Навчаючи – навчаю”
Метод використовується при вивченні блоку інформації або при узагальненні та повторенні вивченого. Він дає можливість учням узяти участь у передачі своїх знань однокласникам. Використання цього методу дає загальну картину понять і фактів, що їх необхідно вивчити на уроці, а також викликає певні запитання та підвищує інтерес до навчання.
Список літератури до теми 1. Пометун О.І. Енциклопедія інтерактивного навчання.-К., 2007
2. Пометун О., Пироженко Л. Сучасний урок:інтерактивні технології навчання - К.,2003.
3.Пилипенко В., Коваленко О. Особистісно орієнтовані технології у школі. – Харків, „Основа”, 2007
4.Токмань Г. Методи викладання літератури в їхній особистісній спрямованості на учня // Дивослово. – 2004 - №2
5.Токмань Г. Сучасні навчальні технології та методи викладання. Інноваційні технології: модульно – розвивальна система навчання //Дивослово - 2002. -№11
6.Фасоля А. Особистісно-зорієнтоване навчання: шлях становлення // Українська мова і література в школі.-2006.№5
7. Фасоля А. Проблема методичного інструментарію.- //Дивослово. – 2005. - №9.
8. Фасоля А. Особистісно-зорієнтований урок літератури – мета, зміст, технологія уроку // Дивослово. -2004 - №8.
9. Варзацька Л., Кратасюк Л. Інтерактивні технології в системі особистісно – зорієнтованої освіти // Дивослово. - 2006. - № 4.
10. Гриценко Л. Основні ідеї інтерактивного особистісно орієнтованого навчання // Завуч. – 2003. - №15.
ФАКТИЧЕСКИЙ И ПРОЕКТИРУЕМЫЙ БАЛАНС, СТРУКТУРА, ЗАТРАТЫ И НОРМАТИВЫ РАБОЧЕГО
|