ПРОГРАМА
ПРОГРАМА Змістовний модуль 1. Тема 1. Теорія і технологія валеологічної освіти. Здоров’я – важлива категорія теорії і технології валеологічної освіти. Педагогічні аспекти теорії і методики валеологічної освіти. Здоровий спосіб життя – основа теорії і методики валеологічної освіти. Стратегія теорії і методики валеологічної освіти. Шляхи самовдосконалення людини.
Тема 2. Людина та її здоров’я. Наукові підходи щодо розробки концепції здорової особистості. Визначення базисних понять науки про здоров’я. Систематизація критеріїв фізичного, психічного і соціального здоров’я. Соціально-психологічні фактори здоров’я та здорового способу життя.
Тема 3. Загальні поняття про здоров’я – нездоров’я. Знання дитини про будову тіла, органи, функції і взаємодії органів і систем органів людини. Фактори, що впливають на відношення особистості до свого здоров’я. Визначення показників “здоров’я – нездоров’я” дитини. Роль лікаря та вихователя в профілактиці захворювань. Наслідки дитячих інфекційних захворювань та їх профілактика. Характер інфекційних захворювань сучасної людини. Основні інфекційні хвороби, якими хворіють діти: а) інфекції дихальних шляхів: інфекції які впливають на центральну нервову систему: інфекції, які впливають на слух, інфекції, які впливають на зір. Тема 4. Соціальні, психологічні та педагогічні чинники здорового способу життя людини, особливості їх впливу на дитину дошкільного віку. Соціально-психологічні фактори здоров’я дитини – поняття про родину, взаємини з батьками. Відносини з братами та сестрами. Спілкування з бабусями і дідусями. Сімейне благополуччя.
Тема 5. Сучасні наукові підходи до розуміння сутності чинників здоров’я людини. Соціальні, психологічні та педагогічні методи мотивування до здорового способу життя. Психологічні механізми здорової поведінки та здорового способу життя.
Тема 6. Психологічна адаптація. Психологічні механізми здорової поведінки та здорового способу життя. Індивідуально-психологічні фактори здоров’я – позитивні і негативні емоції. Емоції і почуття. Способи подолання неприємних емоцій. Методи психічної саморегуляції: релаксаційно-дихальна гімнастика; релаксація (розслаблення); йога; аутогенне тренування; медитація. Методи психологічної корекції. Роль загальнозміцнюючих засобів у формуванні психічного здоров’я. Соціально-психологічна адаптація до ситуації. Народні засоби зняття нервово-емоційної напруги.
Тема 7. Оздоровчі заходи в ДНЗ (самостійна робота).
Змістовний модуль 2.
Тема 8. Рухова активність і здоров’я. Форми рухової активності. Оздоровче тренування дітей дошкільного віку як шлях формування і зміцнення фізичного здоров’я. Оздоровче тренування дітей, його особливості і умови проведення. Фізичне виховання дітей дошкільного віку.
Тема 9. Правильна постава і її роль для здоров’я. Фізична культура і загартовування у підтримці фізичного здоров’я дитини.
Тема 10. Основи харчування. Характеристика найбільш вживаної їжі. Сумісність продуктів. Режим харчування. Культура споживання їжі.
Тема 11. Статеве виховання в (ДНЗ, сімї, школі). Методичні аспекти статевого виховання.
Тема 12. Поняття про основні методи психоемоційного розвантаження. Тема 13. Профілактика дитячих інфекційних захворювань. Тема 14.Здоров’язберігаючі технології у школі. Тема 15. Валеологічні технології в ДНЗ. Тема 16. Профілактика шкідливих звичок в ДНЗ (самостійна робота) Тема 17. Поняття про Аромотерапію, особливості її застосування як профілактичного методу (самостійна робота).
|