центральний.
140. Логічна функція "ЕСЛИ" знаходиться в меню: 1. Вставка – Функція; 2. Формат – Функція; 3. Правка – Функція; 4. Сервіс –Функція. 141. Для надання кольору або візерунку комірці потрібно виконати команду: 1. Формат комірки/Число; 2. Формат комірки/Вирівнювання; 3. Формат комірки/Вигляд; 4. Формат комірки/Шрифт. 142. Які значення записів з’являться на екрані в результаті виконання умови пошуку для поля «Прізвище»: Like [A-B]? 1. на екрані з’являться записи таблиці, що починаються на літери вказаного діапазону A-B поля «Прізвище»; 2. на екрані з’являться записи таблиці, що відповідають вказаній в умові даті 12/04/1989 для поля «Дата народження»; 3. на екрані з’являться записи таблиці, що відповідають вказаному в умові діапазону дати 05/08/1999 - 08/01/2001 для поля «Дата виконання замовлень». 4. на екрані з’являться всі записи таблиці,крім тих, що починаються на літери вказаного діапазону A-B поля «Прізвище»; 143. Структура бази даних, де реалізується зв’язок між даними "багато-до-багатьох": 1. будь-яка БД; 2. мережева; 3. ієрархічна; 4. реляційна. 144. Тип даних, який містить число, яке автоматично збільшується на одиницю, коли в таблицю додається новий запис: 1. МЕМО; 2. грошовий; 3. лічильник; 4. логічний. 145. Структура бази даних, де реалізується зв’язок між даними "Один-до-одного": 1. реляційна; 2. мережева; 3. ієрархічна; 4. немає правильної відповіді. 146. Рядки в таблиці бази даних називають: 1. комірка; 2. запис; 3. поле; 4. колонка.
147. Основний об’єкт бази даних, що призначений для введення, перегляду та коригування даних: 1. запит; 2. форма; 3. таблиця; 4. макрос. 148. База даних - це: 1. сукупність даних, організованих по певних правилах; 2. сукупність програм для зберігання і обробки великих масивів інформації; 3. інтерфейс, що підтримує наповнення і маніпулювання даними; 4. певна сукупність інформації. 149. Найбільш поширеними в практиці є: 1. розподілені бази даних; 2. ієрархічні бази даних; 3. мережеві бази даних; 4. реляційні бази даних.
150. Найбільш точним аналогом реляційної бази даних може служити: 1. неврегульована безліч даних; 2. вектор; 3. генеалогічне дерево; 4. двовимірна таблиця. 151. Таблиці в базах даних призначені: 1. для зберігання даних бази; 2. для відбору і обробки даних бази; 3. для введення даних бази і їх перегляду; 4. для автоматичного виконання групи команд. 152. Що з перерахованого не є об'єктом Access: 1. модулі; 2. таблиці; 3. макроси; 4. ключі. 153. Для чого призначені запити: 1. для зберігання даних бази; 2. для відбору і обробки даних бази; 3. для введення даних бази і їх перегляду; 4. для автоматичного виконання групи команд. 154. Для чого призначені форми: 1. для зберігання даних бази; 2. для відбору і обробки даних бази; 3. для введення даних бази і їх перегляду; 4. для автоматичного виконання групи команд. 155.Для чого призначені модулі: 1. для зберігання даних бази; 2. для відбору і обробки даних бази; 3. для введення даних бази і їх перегляду; 4. для виконання складних програмних дій.
156. Для чого призначені макроси: 1. для зберігання даних бази; 2. для відбору і обробки даних бази; 3. для введення даних бази і їх перегляду; 4. для автоматичного виконання групи команд. 157. У якому діалоговому вікні створюють зв'язки між полями таблиць бази даних: 1. таблиця зв'язків; 2. схема зв'язків; 3. схема даних; 4. таблиця даних. 158. Без яких об'єктів не може існувати база даних: 1. без модулів; 2. без звітів; 3. без таблиць; 4. без форм. 159. У яких елементах таблиці зберігаються дані бази: 1. у полях; 2. у рядках; 3. у записах; 4. у комірках. 160. Чи містить яку-небудь інформацію таблиця, в якій немає жодного запису? 1. порожня таблиця не містить ніякої інформації; 2. порожня таблиця містить інформацію про структуру бази даних; 3. порожня таблиця містить інформацію про майбутні записи; 4. таблиця без записів існувати не може. 161. Чи містить яку-небудь інформацію таблиця, в якій немає полів? 1. містить інформацію про структуру бази даних; 2. не містить ніякої інформації; 3. таблиця без полів існувати не може; 4. містить інформацію про майбутні записи.
162. У чому полягає особливість поля "лічильник"? 1. служить для введення числових даних; 2. служить для введення дійсних чисел; 3. дані зберігаються не в полі, а у іншому місці, а в полі зберігається тільки покажчик на те, де розташований текст; 4. має властивість автоматичного нарощування.
163. У чому полягає особливість поля "мемо"? 1. служить для введення числових даних; 2. служить для введення дійсних чисел; 3. дані зберігаються не в полі, а у іншому місці, а в полі зберігається тільки покажчик на те, де розташований текст; 4. має обмежений розмір. 164. Яке поле можна вважати унікальним? 1. поле, значення в якому не можуть повторюватись; 2. поле, яке носить унікальне ім'я; 3. поле, значення якого має властивість нарощування; 4. ключове поле. 165. Ключами пошуку в системах управління базами даних (СУБД) називаються: 1. діапазон записів файлу БД, в якому здійснюється пошук; 2. логічні вирази, що визначають умови пошуку; 3. поля, по значенню яких здійснюється пошук; 4. номери записів, що задовольняють умовам пошуку.
166. Для чого використовується об’єкт Групи? 1. для створення груп баз даних користувачем; 2. для створення груп таблиць БД; 3. для створення форматованих БД; 4. для створення груп користувачів.
167. Яким чином можна зберегти фільтровані дані в Access? 1. у вигляді файлу з розширеням.mdb; 2. у вигляді таблиці; 3. у вигляді запитів; 4. взагалі зберегти неможливо.
168. Який з нижче перерахованих елементів не є об'єктом MS Access? 1. Таблиця 2. Книга 3. Запит 4. Макрос
169. У якій моделі баз даних існують горизонтальні і вертикальні зв'язки між елементами? 1. Мережевий 2. Ієрархічною 3. Реляційною 4. Об'єктно-орієнтованою
170. Який з нижче перерахованих запитів не можна побудувати? 1. Простий 2. Перехресний 3. На створення таблиці 4. Паралельний
171. Що таке поле в MS Access? 1. Стовпець в таблиці 2. Вікно конструктора 3. Текст будь-якого розміру 4. Рядок в таблиці
172. Що таке запит в MS Access? 1. Вікно конструктора 2. Пов'язана таблиця 3. Головна таблиця 4. Засіб відбору даних 173. У чому полягає функція ключового поля? 1. Однозначно визначати таблицю 2. Однозначно визначати запис 3. Визначати заголовок стовпця таблиці 4. Вводити обмеження для перевірки правильності введення даних
174. З чого складається макрос? 1. З набору тегів 2. З сукупності операторів Visual Basic 3. З набору гіперпосилань 4. З набору макрокоманд 175. Якого розділу не існує в конструкторі форм? 1. Заголовка 2. Верхнього колонтитулу 3. Область даних 4. Підсумковий 176. Оберiть правильне твердження. Файл бази даних в CУБД MS Access: 1. завжди складається з однiєї таблицi i має розширенння.mdb; 2. може складатися з декiлькох таблиць та зв’язаних з ними запитiв, форм, звiтiв, сторінок доступу, макросiв i модулiв; 3. обов’язково складається з декiлькох таблиць та зв’язаних з ними запитiв, форм, макросiв; 4. складається з декількох взаємопов’язаних таблиць.
177. Що робить Мастер баз данных у MS Access? 1. cтворює миттєву базу даних за певним шаблоном; 2. cтворює набiр шаблонних таблиць; 3. cтворює набiр шаблонних таблиць з Главной кнопочной формой; 4. створює набір модулів. 178. Як в Access можна створити запит, який вiдбирає поля з рiзних таблиць БД i виводить на екран їх окремi записи? 1. у бланку Конструктора запитів (відібрати послідовно поля і накласти на записи Условия отбора); 2. послiдовно з допомогою Мастера простых запросов i Конструктора запросов (в ньому сформувати Условия отбора); 3. з допомогою Мастера простых запросов; 4. у бланку Конструктора перехресних запитів. 179. Виберiть правильний перелiк типiв даних у полях таблиць у СУБД MS Access: 1. Мастер подстановок, Поле объекта OLE, Текстовый, Числовой, Процентный, Счетчик, Дата/Время, Грошовий; 2. Текстовый, Денежный, Мемориальный, Числовой, Счетчик, Дата/Время, Мастер подстановок, Объект OLE; 3. Текстовый, Числовой, Счетчик, Дата/Время, Мастер подстановок, Поле объекта OLE. 4. Текстовый, Дата/Время, Мастер подстановок, Грошовий, Поле объекта OLE.
180. Як у MS Access створити запит, який вибирає окремi поля з рiзних таблиць бази даних? 1. за допомогою Мастера простых запросов; 2. за допомогою Режима таблицы; 3. за допомогою Конструктора перекрестных запросов; 4. за допомогою Конструктора простых запросов. 181. Виберiть правильний перелiк режимiв створення таблиць бази даних у MS Access: 1. Режим таблицы, Мастер баз данных, Мастер таблиц, Конструктор таблиц; 2. Конструктор таблиц, Мастер таблиц, Режим таблицы; 3. Конструктор таблиц, Мастер таблиц, Режим таблицы, Диспетчер кнопочных форм; 4. Режим таблицы, Мастер таблиц, Мастер баз данных, Конструктор таблиц. 182. Як створюється поле пiдстановки в таблицi MS Access? 1. за допомогою Мастера подстановок у Конструкторі таблиць; 2. автоматично при роботi Мастера таблиц; 3. з допомогою Мастера подстановок у Мастере кнопочных форм; 4. автоматично при роботi Мастера простых запросов; 5. за допомогою Мастера подстановок у Мастере простых запросов. 183. Схема данных у MS Access дозволяє: 1. встановити зв’язки між таблицями, які входять до складу бази даних; 2. відобразити зв’язки, які існують між формами в базі даних; 3. встановити зв’язки між окремими полями таблиці; 4. відобразити зв’язки між окремими записами таблиці, що входить до бази даних.
184. Виберіть правильні твердження. Реляційна база даних передбачає: 1. наявність зв’язків між таблицями, які входять до складу бази даних; 2. відсутність зв’язків між таблицями, які входять до складу бази даних; 3. наявність тільки однієї таблиці у складі бази даних; 4. наявність зв’язків лише окремих полів таблиць баз даних.
185. Режим Конструктора таблиц дозволяє: 1. створювати нові поля таблиці та змінювати властивості існуючих полів таблиці; 2. вводити нові записи до таблиці; 3. взмінювати дані, які зберігаються в полях існуючої таблиці; 4. встановлювати зв’язки між окремими полями таблиці.
186. Режим Таблицы дозволяє: 1. створювати нові поля таблиці та змінювати властивості існуючих полів таблиці; 2. вводити нові записи до таблиці та змінювати дані, які зберігаються в полях існуючої таблиці; 3. призначати ключові поля та переглядати властивості існуючої таблиці; 4. cтворювати набiр шаблонних таблиць. 187. Панель елементів в MS Access дозволяє: 1. створювати на формах нові елементи управління; 2. вводити нові записи до таблиці з використанням форм; 3. ввстановлювати зв’язки між окремими таблицями бази даних; 4. створювати нові поля таблиці. 188. Щоб вилучити помилкові зв’язки між таблицями в MS Access, потрібно: 1. у вікні Схема данных виділити зв’язок і натиснути клавішу <Del>; 2. у режимі Конструктор таблицы виділити поле, що зв’язує таблиці і натиснути клавішу <Del>; 3. у режимі Конструктор таблицы виділити таблицю, для якої слід вилучити зв’язок, і натиснути клавішу <Del>; 4. у таблиці бази даних виділити необхідні поля та натиснути клавішу <Del>. 189. В MS Access макроси створюються у: 1. вікні бази даних; 2. вікні макросів; 3. вікні Конструктора форм; 4. вікні Конструктора отчетов. 190. Який оператор використовується для задання критерію умови при знаходженні діапазону значень: 1. Like; 2. Or; 3. Between…And; 4. And.
|