Вивчення роботи напівпромислової флотаційної установки.
Мета роботи: вивчення конструкції флотаційної машини, розрахунок числа камер машини, складання схеми ланцюга апаратів напівпромислової установки.
Зміст та порядок виконання роботи. 1. Вивчити конструкцію та принцип дії (рис. 12) 2. Здійснити пуск флотомашини та регулювання рівня пульпи у камерах машини. 3. Розрахувати необхідне число камер флотаційної машини для кожної операції флотації (рис. 13) по формулі: де n - число камер в операції флотації; Vn - об'єм пульпи, поступаючий у данну операцію флотації, л/хв.; t - час флотації у данній операції, хв.; Vk - геометричний об'єм камери флотаційної машини, дм3, Vk = 12 л. k - коефіцієнт використання геометричного об'єму камери, k = 0.8 4. По результатах розрахунку необхідного числа камер для операцій флотації здійснити компоновку флотаційної машини для схеми (мал. 13). 5. Скласти схему ланцюга апаратів напівпромислової установки для якісної схеми, наведеній на мал. 13 (див. умовні позначення устаткування). Флотаційна машина 60 МФЛ призначена для випробувань збагачуваності руд з масовою часткою твердого до 50%, при крупності матеріалу не меньше 70% класу мінус 0,074 мкм. Флотомашина складається з 5-ти секцій 1. Кожна секція розділена на дві камери 2 двома стінками 7, утворюючими міжкамерний карман 8. Число камер у машині визначається числом секцій, у кожній секції дві камери, тому число камер дорівнює подвоєному числу секцій. Кожна камера має агітаційно-аераційне відділення 4, та відділення 5, розділене решіткою 6. У агітаційно-аераційному відділенні утворюються дрібні бульбашки повітря, яке разом із пульпою засмоктується через трубу 9 та живильну трубу 10. Остання виконана у вигляді похилого ціліндричного отвору в середині камери. У цьому відділенні здійснюється переміщення та розподіл повітря по всьому об'єму відділення та контактування мінеральних частинок пульпи з бульбашками повітря. Все це здійснює імпелер 11, покритий гумою з метою захисту від стирання твердими частинками пульпи. Імпелер обертається разом з вертикальним валом 12 через клиноремінну передачу 22 електродвигуном 20. У відділенні 5, завдяки наявності решітки, створюється відносно спокійна зона, у якій мінералізовані бульбашки повітря підіймаються на поверхню пульпи та утворюють піну, яка гребками піногону 23 видаляється у прийомний жолоб. Задня стінка відділення 5 виконана похило для направлення мінералізованих бульбашок до гребків піногона. Наявність роздільної перегородки
Рис. 12. Схема флотаційної лабораторної багатокамерної машини 60 МЛФ.
24 створює спокійну зону у передній частині камери, де невидалені гребками частинки відриваються від бульбашок повітря й знову повертаються у зону агітації та аерації. Пульпа поступає у прийомний карман 16, завдяки трубці 10 попадає на обертовий імпелер, з'єднуючись з повітрям та інколи з іньшими продуктами флотації (наприклад, проміжним продуктом), поступаючим через трубку 26. Над імпелером розміщено нерухомий диск 13, таким чином, що між верхніми кромками лопаток імпелера та нижньою площиною диска є деякий зазор, величина якого є одним з факторів, що визначає кількість поступаючого у камеру повітря. Тому диск виконано також зносостійким з гуми. Нефлотуємі та флотуємі частинки, що непопали у піну, з першої камери переходять через сливний пристрій 30 у міжкамерний карман. Зливний пристрій виконано у вигляді трубчатого трійника, який може повертатись за допомогою рукоятки 29. З міжкамерного кармана пульпа поступає у другу камеру, потім у третю і так далі до тих пір, поки не будуть отримані хвости. Зливний пристрій 30 дозволяє регулювати рівень пульпи у кожній камері, що необхідно для регулювання режиму роботи флотомашини у процесі експлуатації. Крупні частинки пульпи не можуть піднятись до рівня отвору зливного пристрою і не можуть розвантажитись через цей зливний пристрій, а тому для їх проходу є отвір 32, або так званий пісковий отвір у стінках камери, та міжкамерних карманів. Цей отвір зачиняється заслінкою 31. Для розвантаження хвостів у кінці машини є патрубок 3. У залежності від напрямку руху пульпи вздовж машини остання може бути правою чи лівою. У правій машині потік пульпи рухається з права наліво, а у лівій машині - зліва направо. Приймальний карман у правої машини зправа, а у лівої - зліва. Напрямок руху пульпи визначається відповідною установкою зливного пристрою та заглушок 15. Піногон з гребками 23 для видалення піни обертається індивідуальними електродвигунами 18 через редуктори 17. Дно кожної камери захищено від зтирання твердими частинками пульпи гумовою чашою 14 з вертикальними стінками, з'єднаними з дном її дугами круга. Подібне з'єднання дна та стінок чаші сприяє створенню правильного повороту струменя пульпоповітряної суміші, яка відходе від імпелера. Чаша збоку має отвір 27, закритий пробкою 28, Цей отвір служить для очистки машин. Пульпа з камери через патрубок 25 переливається у центральну трубу і поступає на обертовий імпелер, створюючи внутрішньокамерний потік, який не виходе за межі камери. Даний потік називається циркуляційним. Величина цього потоку є одним з факторів, визначаючих кількість поступаючого у камеру повітря. Для регулювання величини циркуляційного потоку є отвір 19, закритий пробкою. Відкриваючи чи закриваючи цей отвір можна збільшити чи зменьшити циркуляційний потік і відповідно збільшувати чи зменьшувати витрату повітря у камеру. Натягненя клинових ремнів здійснюється за допомогою гайок 21, які знаходяться на шпильках підмоторної плити. Рис. 13. Схема флотації на напівпромисловій установці.
Умовні позначення устаткування у схемі ланцюга апаратів.
Зміст звіту: 1. Схема флотаційної машини 60 МФЛ. 2. Розрахунок необхідного числа камер для операцій флотації.
3. Схема ланцюга апаратів напівпромислової установки. Контрольні питання 1. Будова та принцип дії флотомашини 60 МФЛ. 2. Класифікація флотомашин. 3. Принцип компановки флотомашин. 4. Принцип побудови схем флотації. 5. Класифікація схем флотації. Література. 1. Разумов К.А. Проектирование обогатительних фабрик. М. Недра 1982, с. 406-433. 2. В.А. Глембоцкий, В.Н. Классен «Флотационные методы обогащения». М. Недра, 1981, с. 202, 203, 253 - 257.
|