Вибір теми та об’єкту курсової роботи
«Безопасность и экологичность проекта» в дипломных проектах для студентов специальности 260100 «Лесоинженерное дело» и специальности 291000«Автомобильные дороги»
Редактор: Сайгина Р.В.
Екатеринбург Кафедра фінансів
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ щоДО ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ з навчальної дисципліни “Фінансовий аналіз” для студентів напряму підготовки6.030508 „Фінанси і кредит” галузі знань 0305 „Економіка та підприємництво”, яки здобувають освітньо-кваліфікаційний рівень «бакалавр» (усі форми навчання)
Харків РВВ ХТЕІ КНТЕУ
Укладачі: Гурова Капіталіна Дмитріївна,канд. екон. наук, доцент, завідувач кафедри фінансів; Литвиненко Олена Дем’янівна, канд. екон. наук, доцент кафедри фінансів
Затверджено на засіданні кафедри фінансів Протокол № від..2012 р. Зав. каф.________К.Д. Гурова
Методичні рекомендації щодо виконання курсової роботи з навчальної дисципліни «Фінансовий аналіз» для студентів напряму підготовки 6.030508 «Фінанси і кредит », галузі знань 0305 «Економіка та підприємництво» (усі форми навчання)
ЗМІСТ
Вступ 4 1. Загальні положення 4 2. Вибір теми та об’єкт курсової роботи 5 3. Структура, обсяг курсової роботи та зміст її окремих розділів 5 4. Терміни виконання курсових робіт та порядок їх захисту, критерії оцінювання 7 5. Оформлення курсової роботи 8 Додатки 11 Рекомендована література 22
Вступ На сучасному етапі розвитку економіки України, коли кожне підприємство здійснює підприємницьку діяльність самостійно з метою досягнення економічно та соціально значимих результатів та отримання прибутку, значення фінансового аналізу як інструменту пошуку шляхів забезпечення сталого розвитку господарюючих систем тільки посилюються. Важливе місце у вирішенні цього завдання відведено виконанню курсової роботи, яка сприяє закріпленню та поглибленню теоретичних знань, формуванню навичок до збору, вивчення та аналізу практичних матеріалів з проблем організації та проведення фінансового аналізу. Метою вивчення навчальної дисципліни «Фінансовий аналіз» є опанування теоретичних основ його проведення та набуття практичних навичок аналітичної роботи. Підсумковим етапом вивчення навчальної дисципліни «Фінансовий аналіз» є курсова робота, в процесі виконання якої реалізується активний зв’язок теоретичного навчання з практичним досвідом роботи в сфері формування, розподілу та використання фінансових ресурсів підприємства.
Загальні положення
Курсова робота з дисципліни «Фінансовий аналіз» є самостійною кваліфікованою роботою, що виконується студентами денної та заочної форми навчання. Мета курсової роботи – поглибити і закріпити отримані теоретичні і практичні знання, навчити студентів працювати з економічною літературою, сформувати в них уміння структурувати отриману інформацію, проводити аналіз показників і формулювати правильні висновки і рекомендації. Для досягнення вказаної мети студенти повинні вирішити наступні завдання: – визначити та обґрунтувати актуальність теми курсової роботи; – обрати об’єкт та сформувати інформаційну базу курсової роботи; – провести аналітичне дослідження діяльності підприємства за визначеними в даних методичних рекомендаціях напрямками; – розробити пропозиції щодо вирішення фінансових проблем підприємства та виявлення можливостей подальшого ефективного розвитку; – оформити результати проведеного теоретичного та практичного дослідження; – захистити курсову роботу. Об’єктом курсової роботи є фінансово-господарська діяльність підприємства. Предметом курсової роботи виступає процес аналізу та оцінки.
Вибір теми та об’єкту курсової роботи
Діяльність студента з виконання курсової роботи починається звибору теми (тематика, що затверджується щорічно на засіданні кафедри, наведена у додатку А). Студент може самостійно обрати тему роботи з запропонованої тематики. Не допускається дублювання студентами обраних тем. Студент може запропонувати свою тему, що повинна бути погоджена із завідувачем кафедри. Ця тема повинна розглядатися в контексті дисципліни «Фінансовий аналіз». Коли студент остаточно визначився з темою, він повинен написати заяву на ім'я завідувача кафедри, вказавши назву теми. Зразок заяви подано у додатку В. У курсовій роботі повинні бути розглянуті теоретичні і практичні аспекти теми, а також визначені напрями підвищення ефективності економічної діяльності підприємства, що досліджується. Виходячи з цього, робота складається з трьох змістовних розділів. Після вибору теми студент розробляє план своєї теми, звертається до керівника за порадою. Ознайомлення з рекомендованою керівником літературою дасть можливість розібратися в найважливіших питаннях теми і розпочати планування своєї діяльності з написання роботи. Керівник допомагає студенту в зборі і узагальненні необхідних матеріалів; систематично консультує; контролює виконання всіх розділів роботи в терміни, встановлені календарним планом; надає рецензію на курсову роботу. Об’єктом курсової роботи є фінансово-господарська діяльність підприємства. Студент має право самостійно обрати підприємство, що є об’єктом дослідження, якщо має у своєму розпорядженні відповідну інформаційну базу. Інформаційним забезпеченням виконання курсової роботи є фінансова звітність господарюючих суб’єктів згідно з П(С)БО. Курсова робота у своєму складі повинна мати ілюстративний матеріал: таблиці, схеми, діаграми, графіки тощо. Рекомендованим періодом дослідження є часовий інтервал, не менший за 3 звітних періоди (квартали, півріччя, роки). Тематика курсових робіт та основні питання, які повинні бути розглянуті при написанні обраної теми (додаток А, Б).
|