Студопедия — Фабрика финских ножей Марттиини в Рованиеми.
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Фабрика финских ножей Марттиини в Рованиеми.

Акт ревізії (перевірки) - службовий двосторонній документ, який підтверджує факт проведення комплексної, фінансової чи тематичної ревізії (перевірки), відображає її результати стосовно наслідків окремих фінансово-господарських операцій чи діяльності підприємства в цілому і є носієм доказової інформації про виявлені й систематизовані за економічною однорідністю недоліки в господарюванні і порушення законів та інших нормативно-правових актів.

Аудиторський (недержавний) фінансовий контроль - контроль, що його здійснюють незалежні аудитори або аудиторські фірми, які уповноважені суб'єктами господарювання на його проведення. Аудит може проводитися як за ініціативою суб'єкта господарювання, так і за рішенням органу державної влади.

Банк - юридична особа, яка має виключне право на підставі ліцензії Національного банку України здійснювати у сукупності такі операції: залучення до вкладів коштів фізичних і юридичних осіб та розміщення цих коштів від свого імені, на власних умовах та на власний ризик, відкриття і ведення банківських рахунків фізичних та юридичних осіб.

Банківська діяльність - набір посередницьких операцій на грошовому ринку, який виконують спеціальні інститути (банки) як виключну діяльність на підставі закону та під особливим наглядом держави; являє собою залучення до вкладів грошових коштів фізичних і юридичних осіб та розміщення цих коштів від свого імені, на власних умовах та на власний ризик, відкриття і ведення банківських рахунків фізичних та юридичних осіб.

Банківське законодавство - система всіх упорядкованих певним чином нормативно-правових актів, що регулюють відносини у сфері банківської діяльності.

Банківське регулювання - розробка та видання уповноваженими органами на основі законів нормативно-правових актів, що регламентують види і способи банківської діяльності.

Бюджет - план формування та використання фінансових ресурсів для забезпечення виконання завдань і функцій, які здійснюються органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим та органами місцевого самоврядування протягом бюджетного періоду.

Бюджетна класифікація - єдине систематизоване згрупування доходів, видатків (у тому числі кредитування за вирахуванням погашення) та фінансування бюджету за ознаками економічної сутності, функціональної діяльності, організаційного устрою та іншими ознаками відповідно до законодавства України та міжнародних стандартів.

Бюджетна політика - діяльність органів державної влади щодо формування бюджету держави, його збалансування, розподілу й перерозподілу бюджетних ресурсів та забезпечення всеохоплюючого контролю за їх використанням.

Бюджетна система України - врегульована нормами права сукупність державного бюджету та місцевих бюджетів, що побудована з урахуванням економічних відносин, державного й адміністративно-територіального устрою.

Бюджетне асигнування - повноваження, надане розпорядникові бюджетних коштів відповідно до бюджетного призначення взяти бюджетне зобов'язання та здійснити платежі з конкретною метою у процесі виконання бюджету.

Бюджетне зобов'язання- будь-яке здійснене відповідно до бюджетного асигнування розміщення замовлення, укладення договору, придбання товару, послуги чи проведення інших аналогічних операцій протягом бюджетного періоду, згідно з якими необхідно здійснити платежі протягом цього періоду або у майбутньому.

Бюджетне планування - централізований розподіл та перерозподіл внутрішнього валового продукту та національного доходу за всіма ланками бюджетної системи України та за всіма видами фінансових планів, включаючи кошториси бюджетних установ, що здійснюються на основі чинного законодавства про бюджет та державних програм економічного і соціального розвитку держави. Бюджетне право України - сукупність фінансово-правових норм, що регулюють фінансові відносини, які виникають у зв'язку з бюджетною діяльністю, тобто утворенням, розподілом та використанням коштів державного та місцевих бюджетів.

Бюджетне призначення -повноваження, надане головному розпорядникові бюджетних коштів бюджетним кодексом, Законом про Державний бюджет України або рішенням про місцевий бюджет, що має кількісні та часові обмеження та дозволяє надавати бюджетні асигнування.

Бюджетний запит - документ, підготовлений розпорядником бюджетних коштів, що містить пропозиції з відповідними обґрунтуваннями щодо обсягу бюджетних коштів, необхідних для його діяльності на наступний бюджетний період.

Бюджетний період - період дії акта про бюджет, затвердженого представницьким органом.

Бюджетний процес - сукупність дій уповноважених на підставі норм бюджетного права органів державної влади та місцевого самоврядування зі складання, розгляду, затвердження і виконання бюджету, а також зі складання, розгляду і затвердження звіту про його виконання.

Бюджетний розпис - оперативний план виконання державного бюджету, на підставі якого відкриваються асигнування, перераховуються кошти місцевим бюджетам, розпорядникам коштів; зараховуються кошти на реєстраційні рахунки в установах казначейства, тобто здійснюється весь процес перерахування коштів та фінансування витрат шляхом оплати рахунків, що супроводжується всебічним фінансовим контролем.

Бюджетний устрій України - визначена правовими нормами система бюджетів України, розмежування доходів і видатків між ними, повноваження органів законодавчої та виконавчої влади у сфері бюджету.

Бюджетний цикл - проміжок часу, що охоплює діяльність органів державної влади й місцевого самоврядування починаючи з розробки й складання проекту акта про бюджет, його розгляд і затвердження, виконання та складання, розгляд і затвердження звітності про виконання відповідного бюджету.

Бюджетні повноваження - права та обов'язки органів державної влади і місцевого самоврядування у галузі бюджетної діяльності, що визначаються Бюджетним кодексом України, щорічними законами про Державний бюджет, Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", іншими законами, рішеннями місцевих рад та локальними атами.

Валюта України - грошові знаки у вигляді банкнотів, казначейських білетів, монет та в інших формах, що перебувають в обігу та є законним платіжним засобом на території України.

Валютна політика - сукупність заходів, що здійснюються у сфері міжнародних економічних відносин відповідно до поточних та стратегічних цілей економічної політики країни.

Валютна система -державно-правова форма організації міжнародних валютних (грошових) відносин держав.

Валютне регулювання - діяльність держави та уповноважених нею органів, спрямована на регламентацію міжнародних розрахунків та порядок здійснення операцій з валютними цінностями.

Валютні операції - певні банківські та фінансові операції, пов'язані з переходом права власності на валютні цінності.

Валютні цінності - іноземна валюта, платіжні документи та фордові цінності в іноземній валюті, дорогоцінні метали та дорогоцінне каміння, за винятком ювелірних та побутових виробів.

Відомчий фінансовий контроль - контроль, який здійснюють конкретні контрольно-ревізійні управління (відділи, групи) міністерств, відомств, державних комітетів та інших органів державного управління. Спрямований на забезпечення законності та фінансової дисципліни як підпорядкованими підприємствами, установами, організаціями, так і всередині самого відомства.

Внутрішньогосподарський фінансовий контроль - контроль, що здійснюється економічними службами підприємств, установ, організацій (бухгалтеріями, фінансовими відділами, службами фінансового менеджменту та внутрішнього аудиту, відділами планування тощо) та супроводжує повсякденну фінансово-господарську діяльність.

Готівкові розрахунки - платежі готівкою підприємств, підприємців і фізичних осіб між собою за реалізовану продукцію (товари, виконані роботи, надані послуги) і за операціями, які безпосередньо не пов'язані з реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг) та іншого майна.

Грошово-кредитна політика - визначена сукупність заходів у сфері грошового обігу та кредиту, що спрямовані на забезпечення стабільності національної валюти, стримування інфляційних процесів в економіці країни, регулювання економічного зростання, забезпечення зайнятості населення та вирівнювання платіжного балансу країни.

Державний фінансовий контроль - контроль, що його здійснюють органи державної влади, в першу чергу законодавчої й виконавчої. Спрямований на об'єкти, що підлягають контролю незалежно від їх відомчого підпорядкування.

Договір банківського рахунку - складна правова категорія, яка передбачає публічний обов'язок клієнта зберігати кошти на рахунку в банківській установі; двостороннє зобов'язання банку і клієнта на умовах консенсуальності та платності.

Закон про Державний бюджет України - закон, який затверджує повноваження органам державної влади здійснювати виконання Державного бюджету України протягом бюджетного періоду.

Зведений бюджет - сукупність показників бюджетів, що використовуються для аналізу та прогнозування економічного й соціального розвитку держави. Зведений бюджет не затверджується.

Іноземна валюта - іноземні грошові знаки у вигляді банкнотів, казначейських білетів, монет, що перебувають в обігу та є законним платіжним засобом на території відповідної іноземної держави.

Кошик доходів бюджетів місцевого самоврядування - сукупність податків і зборів (обов'язкових платежів), що закріплені Бюджетним кодексом України на постійній основі за бюджетами місцевого самоврядування та враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів.

Лімітування витрат - обмеження витрачання коштів, передбачених окремими статтями бюджетної класифікації.

Метод владних приписів - основний метод фінансово-правового регулювання, що становить органічно цілісну систему безперервного впливу на учасників фінансово-правових відносин з метою реалізації ними своїх функцій.

Міжбюджетні відносини - відносини між державою, Автономною Республікою Крим та місцевим самоврядуванням щодо забезпечення відповідних бюджетів фінансовими ресурсами, необхідними для виконання функцій, передбачених Конституцією та законами України.

Міжбюджетні трансферти - кошти, які безоплатно і безповоротно передаються з одного бюджету до іншого. Вони поділяються на: дотацію вирівнювання; субвенцію; кошти, що передаються до Державного бюджету України та місцевих бюджетів з інших місцевих бюджетів; інші дотації.

Наука фінансового права - сукупність теоретичних понять, тлумачень і уявлень про чинне фінансове право, його предмет і метод, правові підгалузі та інститути, що входять до його складу.

Об'єкти фінансових правовідносин - фонди коштів, які формуються, розподіляються та використовуються внаслідок реалізації суб'єктивних прав та юридичних обов'язків учасників фінансових відносин.

Обіг готівки - обіг законних платіжних засобів (банкнот та розмінної монети) у формі готівки, які обслуговують потреби економіки країни.

Платіжна система - платіжна організація, члени платіжної системи та сукупність відносин, що виникають між ними при переказуванні грошей.

Платіжні документи та інші цінні папери - акції, облігації, купони до них, векселі (тратти), боргові розписки, акредитиви, чеки, банківські накази, депозитні сертифікати, інші фінансові та банківські документи, виражені в національній чи іноземній валюті або банківських металах.

Податкова політика - діяльність держави у сфері встановлення і стягнення податків, головними критеріями якої є економічна ефективність і соціальна справедливість.

Податкова система - це сукупність встановлених у країні податків, зборів та обов'язкових платежів, які взаємопов'язані, органічно доповнюють один одного та мають різну спрямованість.

Податкове законодавство - система законодавчих актів, що містить правові норми, які встановлюють правила поведінки сторін у податковій сфері суспільних відносин.

Податкове право як фінансово-правовий інститут - сукупність норм, що регулюють суспільні відносини у сфері справляння податків та обов'язкових платежів до бюджетів та державних цільових фондів, встановлюючи при цьому права, обов'язки та відповідальність сторін.

Податкові правовідносини - відносини, що виникають на підставі податкових норм, які встановлюють, змінюють чи відміняють податкові платежі, тау зв'язку з юридичними фактами, учасники яких наділені суб'єктивними правами та несуть юридичні обов'язки, пов'язані зі сплатою податків та зборів до бюджетів і цільових фондів та поданням податкової звітності.

Податок - встановлений законом для досягнення загальнодержавних або місцевого значення цілей обов'язковий індивідуально безоплатний грошовий платіж, який вноситься юридичними та фізичними особами у державний чи місцевий бюджет за наявності матеріальних передумов (доходу, прибутку чи майна) у чітко визначені строки та у передбачених законодавством розмірах і не призначений для конкретних витрат.

Ревізія - метод документального контролю за фінансово-господарською діяльністю підприємства, установи, організації з додержанням законодавства з фінансових питань, достовірності обліку і звітності, способу документального викриття недостач, розтрат, привласнень та крадіжок коштів і матеріальних цінностей, запобігання фінансовим зловживанням.

Розпорядники бюджетних коштів - бюджетні установи в особі їх керівників, уповноважені на отримання бюджетних асигнувань, взяття бюджетних зобов'язань та здійснення видатків з бюджету.

Суб'єкти фінансових правовідносин - юридичні та фізичні особи, які можуть бути носіями суб'єктивних юридичних прав та обов'язків.

Суб'єкти фінансового права - юридичні та фізичні особи, які мають правосуб'єктність, тобто правоздатність й дієздатність у сфері фінансових відносин.

Фінанси - сукупність відносин, що мають розподільчий характер і опосередковуються через доходи й видатки громадян та юридичних осіб - суб'єктів господарської діяльності, фінансово-кредитних установ, держави, міжнародних фінансових організацій тощо.

Фінанси держави - економічні відносини з мобілізації, розподілу й витрачанню централізованих і децентралізованих фондів коштів держави та органів місцевої влади й місцевого самоврядування; підприємств, установ й організацій і громадян - суб'єктів підприємницької діяльності для забезпечення розширеного відтворення та соціально-культурних потреб.

Фінансова діяльність держави - планована діяльність у сфері мобілізації, розподілу й використання централізованих і децентралізованих фондів коштів з метою виконання завдань і функцій держави.

Фінансова система - 1) сукупність фінансових інститутів, кожний з яких сприяє утворенню та використанню відповідних централізованих та децентралізованих фондів коштів для здійснення фінансової діяльності держави; 2) сукупність органів державної влади та місцевого самоврядування, які здійснюють в межах своєї компетенції керівництво фінансовою діяльністю держави та підприємств, установ, організацій, що беруть у ній участь.

Фінансове законодавство - галузь законодавства, що є сукупністю законів та інших нормативно-правових актів, у яких фінансово-правові норми мають своє зовнішнє вираження і становлять джерело фінансового права.

Фінансове право - публічна галузь права, яка містить сукупність юридичних норм, що регулюють суспільні відносини, які виникають у процесі створення, розподілу й використання фондів коштів (фінансових ресурсів) держави та органів місцевого самоврядування, необхідних для реалізації їх завдань та функцій.

Фінансовий контроль - цілеспрямована діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, спрямована на додержання законності, фінансової дисципліни і раціональності у забезпеченні реалізації фінансової діяльності держави та ефективного соціально-економічного розвитку всіх суб'єктів фінансових відносин.

Фінансові правовідносини - врегульовані фінансово-правовими нормами суспільні відносини, учасники яких виступають як носії юридичних прав та обов'язків у сфері мобілізації, розподілу й витрачання централізованих та децентралізованих фондів коштів.

Фінансово-правова норма - писане, встановлене державою в суворо визначеному порядку і формі і забезпечене заходами державного примусу, виражене у категоричній формі правило поведінки суб'єктів фінансово-правових відносин, що виникають з приводу мобілізації, розподілу й використання централізованих та децентралізованих фондів коштів, яке закріплює права та обов'язки їх учасників.

Фабрика финских ножей Марттиини в Рованиеми.

Сегодня мы расскажем вам о фабрике финских ножей Марттиини в Рованиеми. Финляндия всегда славилась мастерами кузнечного дела, но именно фирма Марттиини поставила финские ножи на мировую карту. Фабрика Марттиини была основана в 1928 году и прозводство ножи здесь производили до 1970-го года. Сейчас ножи производятся в новой фабрике в черте города Рованиеми, а Старая Фабрика (по-фински Wanha Tehdas) стала флагманским магазином бренда Марттиини. Всего у Марттиини три фирменных магазина в Рованиеми, но сначала мы с вами и заглянем на Старую Фабрику.


Старая фабрика Марттиини

На фабрике представлены все модели, которые проивзодятся в данное время и их можно купить тут же по ценам производителя.

Другая часть фабрики — это небольшой музей и выставка старых ножей компании. Выставку и старые ножи можно посмотреть бесплатно, но конечно же покупка новых ножей не возбраняется. Тут же крутят небольшой презентационный фильм о компании на английском. Есть небольшое кафе и можно взять кофе-чай на время просмотра.

Менеджер магазина Ойли охотно рассказывает гостям про историю компании и ножи Марттиини. В магазине, кстати, иногда работают русскоязычные работники, чаще во время зимнего туристического сезона.

Вот основатель компании — Янне Марттиини. Он родился в маленькой деревне недалеко от г. Соданкюля в 1893 году и с подросткового возраста обучался кузнечному делу. Переехав в Рованиеми он сначала основал свою мастерскую в 1926 году, а потом и завод в 1928 году. Янне всегда был не только искуссным кузнецом, но и визионером. В отличие от своих коллег по кузнеческому делу, которые производили ножи поштучно, он думал о массовом производстве, но без потери качества. В то время по миру уже ходила история успеха Генри Форда, поставившего автомобиль на серийное производство. Именно это удалось и Янне Марттиини, только с ножами. Так как он был новатором в своем деле, многие механизмы и машины приходилось изобретать самим или собирать из того, что было под рукой.

Поначалу ножи делали в деревянной хижине, но потом построили то здание, в котором сейчас магазин и музей. На фото один из рабочих в начале 1930-х годов.


Однако достижения Янне не заканчивались налаживанием успешного массового производства ножей. В отличии от других кузнецов он занимался тем, что мы бы сейчас назвали активным самопиаром умелым маркетингом. Он ездил на велике а соседние деревушки и продавал и рекламировал свои ножи.

Но только ножами производство фабрики не ограничивалась. Здесь выпускали разные инструменты и предметы быта, например, кофемолки. Философия Янне Марттиини заключалась в том, чтобы "быть полезным людям и делать их счастливыми".

В 1940-м году построили новое здание "Старой фабрики", одако война внесла свои коррективы. В 1942–44 годах Рованиеми был базой немецких солдат и когда они отходили в 1944 году, весь город сожгли, а каменные дома взорвали. Фабрике Марттиини "повезло". Она всего лишь сгорела, но не была взрована. Фабрика стала одним из редких зданий, переживших войну.

После войны фабрику восстановили и она прослужила еще много лет. Однако в 1960-х годах визионерство Янне Марттиини открыло для компании зарубежные рынки (особенно в США и Канаде), куда фабрика начала поставлять качественные рыболовные ножи. Это увеличило производство во много раз! Пришлось срочно строить новую большую фабрику, которая до сих пор производит ножи в Рованиеми. Вот так выглядела Старая фабрика 1979-м году, когда производство на ней уже несколько лет как закончилось, но магазина и музея еще не было.

Магазин и музей открыли в 1997 году. Вот уголок истории, который рассказывает про производство ножей и ножен.

Старый добрый Зингер.

Вот инструменты ручной работы, которыми делались ножны.

Этими штуками выжигали клеймо на ножнах. Во время войны эти инструменты были вывезены вместе с беженцами в Швецию и их берегли как зеницу ока.

Это приспособление служило для насаживания ручки на нож. Собственно, это тиски в которых зажимали лезвие и мягким молоточком набивали ручку. Потом сверху ставили заклепку — хвостовик расклепывался на небольшой латунной или медной шайбе, плотно удерживая рукоять. Сквозной монтаж рукояти стал одним из признаков качества и прочности ножей.

На витринах выставки красуются самые старые ножи. Вот этим вот столько же лет, сколько и фирме Марттиини — то есть в районе 70–75 лет.

Самыми популярными ножами были универсальные финки. Эти времен Второй мировой. Существует легенда, что металлические ножны слева сделаны из сбитых советских самолетов…

Финки чаще использовались для повседневной жизни, охоты, но если надо, то и для самообороны и в бою.

Инструмент кузнеца.

А вот как выковывалось лезвие — сначала брали заготовку короче (на первом плане). Потом делали "хвостик", который вставлялся в ручку. Затем носик поворачивали в другую сторону.

Насколько мы поняли, делалось это для того, чтобы в верхней части лезвия образовывался характерный "прогиб". Вот, кстати, современный вариант финского ножа, который можно купить. Прогиб до сих пор остался, он используется (в том числе) для того, чтобы держа в руке нож поднимать им горячий котелок с костра. Свою версию классического финского ножа Янне назвал "Рысь" (Ilves по-фински или Lynx по-английски). Этот нож производится с 1928 года.

Другая популярная модель ножей — это ножи лапландских оленеводов "леуку" (leuku). Это здоровенные тесаки, которые использовались для рубки дров. Закругленное лезвие было очень удобно для ошкуривания животных. Для более "аккуратных" целей оленеводы пользовались мини-ножем на переднем плане. Им, например, оленеводы наносили на уши оленей свое "клеймо". От ушек отрезались маленькие кусочки, чтобы придать им свой уникальный профиль.

Еще один уникальный лапландский дизайн — это вмонированная в ручку лапландская чашка "кукса". К сожалению (или к счастью) старые эти коллекционные ножи не продаются.

Сколько может стоить такой нож ручной работы из оленьего рога и дамасской стали? Тысячу евро? Неизвестно, так как он не продается, но радует то, что в современной коллекции они есть.

Немного о видах стали. Сейчас, в-основном, используется нержавеющая сталь (420, HRC 53–55). Вот целый ряд современных практичных ножей с деревянной ручкой и лезвием из нержавейки.

А вот продукция для затачивания с алмазной кромкой. На фото слева прямоугольный вариант для плоского "классического лезвия". Справа овальный профиль для рыболовных и кухонных ножей. Посередине портативный и универсальный вариант "ручка", который достается из желоба и фиксируется зажимом.

Другой вариант стали — это классическая углеродистая сталь (на фото). Ее лекго точить, но она может заржаветь. Это может случиться даже в том случае, если нож совсем не используется и вокруг влажный климат. Чтобы защитить сталь от ржавения, нужно протирать нож тканью после использования и натирать маслом (например, растительным). Считается, что углеродистая сталь (HRC 55–56) прочнее 420-ой нержавейки Марттиини. Ножи с углеродистой сталью используются для строгания по дереву (например, развести костер в походе) или для деревянного зодчества и рукоделия. Нержавейка лучше идет под универсальные ножи или для кухни, охоты и рыбалки, где больше контакта с водой.

Классические модели ножей до сих пор в продаже. Нож "Рысь" можно купить за 30–50€, в зависимости от длины лезвия (11 см или 13 см) и формы рукоятки.

Ножи оленеводов "леуку" стоят 60–90€.

Нож оленевода выпускается и с таким ультрадлинным лезвием. Такой саблей, скорее всего, пользоваться не очень удобно, но для того, чтобы покрасоваться и удивить друзей точно сойдет!

Хозяйке на заметку. Все классические ножи Марттиини без гард можно смело покупать — это отличный сувенир и хороший инструмент. В России не являются холодным оружием ножи без гарды или подпальцевой выемки без ограничений по длине и толщине клинка. Если есть гарда или выемка глубиной более 4мм, то клинок должен быть тоньше 2.4мм, иначе нож может быть признан ХО и за его ввоз можно получить серьёзные проблемы. Наличие дола ("кровосток") значения не имеет. Например, нож "леуку" любой длины не является холодным оружием, если он без гарды.

Конечно же в продаже есть знаменитые рыболовные ножи. Они есть как с традиционной деревянной ручной или современной прорезиненной.

А вот очень интересный вариант который приобрели мы — филейный нож с тефлоновым покрытием и пилой для снятия чешуи и отрезания головы. С кожаными ножнами стоит побольше (45–50€ в зависимости от длины), но с пластмассовой ручной вполне сойдет (33,90€ за большой).

Современная серия охотничьих ножей выпускается с тефлоновым покрытием (это не углеродистая сталь). Тефлон "антилипкий", поэтому им удобно снимать шкуру и разделывать мясо и рыбу. С верху вниз: нож для ошкуривания, универсальный нож, нож для ошкуривания с крючком для вспарывания и нож для вспарывания (местные вроде как используют его на лося или крупного зверя).

Ест своя серия кухонный ножей.

Очень удобный вариант — набор из пяти кухонный ножей с деревянной подставкой (не поместилась на фото). Цена около 150€.

Грибникам следует обратить внимание на специальный грибной нож со щеточкой! Цена 20–30€ в зависимости от ножен. Желтый цвет – чтобы не потерялся, если упадет на землю.

Кроме ножей по стандартной цене в фирменном магазине есть столик со специальными предложениями и ножами второго качества. Если, например, на лезвии при производстве возникла лишняя царапина, то он классифицируется как нож второго качества и продается по скидке 20%. Если вам не принципиально и вы покупаете нож для себя (для пользования), то так можно сэкономить не один десяток евро. Кривых и поломанных ножей здесь не продают. Говорят, что дефект ножа второго качества может быть только "косметический".

Помимо повседневных моделей предлагается и экслюзив. Нож слева называется Зуб Шамана, нож справа с дамасской сталью.

В шаманском ноже есть специальное навершие из оленьего рога, который бряцает, если нож слегка потрясти. Считается, что этот звук прогоняет злых духов.;)

Коллекционные ножи все ручной работы и цена их от 120€ и выше. В прочем, это касается ножей ручной работы и от других производителей, не только Марттиини. Вот очень популярная "финка" с национальным финским гербом.

Один из последний коллекционных ножей с набалдашником в виде куропатки. Красота! Кстати, в ручке большинства ножей (выше планки 30€) используется карельская береза. Она имеет характерный пятнистый (или волнистый) рисунок.

Каждый год компания делает специальный коллекционный нож в количестве 1000–2000 экзепляров, каждый из которых имеет уникальный номер. В этом году компания выпустила классическую длинную финку. Таких ножей сделали всего тысячу. Это прямо произведение искусства! Причем без потери практических функций.

Самый эксклюзивный нож Марттиини — это нож с дамасской сталью. Такая сталь очень прочная (HRC 59–60) и имеет уникальный рисунок, так как сплав состоит из большого количества тонких слоев стали с разными характеристиками. При обработке разница между текстурами усиливается и получается такой интересный рисунок. Нож стоит около 500€. но их делают всего лишь несколько сотен в год и, конечно, же с нумерацией.

А вот вариант дамасского ножа поменьше. Он сделан в форме классического ножа "Рысь". Стоит около 300€. Дамасские ножи асболютно рабочие, но кто осмелится его использовать?:)

Когда вы выбрали нож, то на фабрике вам могут бесплатно сделать гравировку. Не забудьте оформить такс-фри, если стоимость покупки выше 40€!

Кроме того на старой фабрике Марттиини вы можете купить традиционные лапландские чашки "куксы" из березого капа.

Или другие интересные сувениры, сделанные вручную местными мастерами. Это – бутылочка с тертым оленьим рогом – своего рода "лапландская виагра", использовать по чуть-чуть!;)

Еще можно купить оленьи шкуры, однако имейте в виду, что шкуры "лезут" и их лучше использовать для дачи, а не вешать дома на стену.

Горячо рекоменедуем посетить это место всем, кого интересует местная история и финские ножи.

Фабрика находися по адресу Vartiokatu 32. Карта http://goo.gl/maps/0kMlI.

Часы работы: Пн-Пт 10–18. Сб 10–16. В высокий туристический сезон (декабрь, начало января, июнь-июль) фабрика открыта по воскресеньям с 12 до 16.

Кстати, совсем рядом с фабрикой находится музей Арктикум и Научно-познавательный центр Пильке, поэтому на Старую фабрику удобно заскочить по пути.

 




<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Метод оценки риска | РОСТОВ-НА-ДОНУ. Недавно открылся третий фирменный магазин Мартииини в центре Рованиеми

Дата добавления: 2015-10-12; просмотров: 901. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Толкование Конституции Российской Федерации: виды, способы, юридическое значение Толкование права – это специальный вид юридической деятельности по раскрытию смыслового содержания правовых норм, необходимый в процессе как законотворчества, так и реализации права...

Значення творчості Г.Сковороди для розвитку української культури Важливий внесок в історію всієї духовної культури українського народу та її барокової літературно-філософської традиції зробив, зокрема, Григорій Савич Сковорода (1722—1794 pp...

Постинъекционные осложнения, оказать необходимую помощь пациенту I.ОСЛОЖНЕНИЕ: Инфильтрат (уплотнение). II.ПРИЗНАКИ ОСЛОЖНЕНИЯ: Уплотнение...

Предпосылки, условия и движущие силы психического развития Предпосылки –это факторы. Факторы психического развития –это ведущие детерминанты развития чел. К ним относят: среду...

Анализ микросреды предприятия Анализ микросреды направлен на анализ состояния тех со­ставляющих внешней среды, с которыми предприятие нахо­дится в непосредственном взаимодействии...

Типы конфликтных личностей (Дж. Скотт) Дж. Г. Скотт опирается на типологию Р. М. Брансом, но дополняет её. Они убеждены в своей абсолютной правоте и хотят, чтобы...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.01 сек.) русская версия | украинская версия