Lecture 6
Для розширення можливостей роботи з інформацією використовують комп’ютерні мережі. Комп’ютерна мережа – це два обо більше комп’ютерів, що з’єднані між собою засобами пересилання інформації. Мережа дає змогу пересилати інформацію з одного комп’ютера на інші, здійснювати перерозподіл ресурсів комп’ютера, збільшувати ефективність їх роботи. В залежності від територіального розташування комп’ютерів мережі поділяються на: - локальні, які об ’ єднують комп’ютери, розташовані в межах однієї чи кількох сусідніх будівлях одного підприємсва чи установи; - регіональні, які об ’ єднують комп’ютери, розташовані на відстані 10-1000 км (в межах міста, області, невеликої країни); - глобальні, які об ’ єднують компютети, розташовані по всьому світуна відстані 10000-15000 км один від одного. Спосіб з’єднання комп’ютера в мережу називають топологією мережі. Розрізняють три найпоширеніші типи топології: шина, кільце, зірка. Програма-браузер (від слова to browse – переглядати) Microsoft Internet Explorer входить до складу операційних систем типу Windows і дозволяє працювати з усіма сервісними програмами Internet (http://www.microsoft.com/windows/Internet-explorer/default.aspx). Запуск програми Internet Explorer здійснюється командами Пуск/Програми/ Internet Explorer або через відповідну піктограму з робочого столу. Інтерфейс вікна (Рис. 1) містить наступні елементи: заголовок, меню, панелі інструментів, навігатор, службові панелі, статусний рядок Для виконання основних операцій служить панель інструментів, яка містиь кнопки: · Назад – для переходу до попередньо завантаженої сторінки; · Вперед – для переходу до наступної сторінки · Остановить – для переривання зв’язку з поточним вузлом і зупинки передавання даних; · Обновить – відновлення інформації у поточному вікні; · Домой – для переходу до домашньої (початкової) сторінки; · Избранное – для зберігання адрес найпотрібніших сторінок; · Журнал – для пошуку та вибору сторінок Internet, до яких звертались під час попередніх сеансів роботи · Почта – для роботи з електронною поштою та групами новин (за допомогою відповідного програмного забезпечення); · Печать – для друку вмісту поточного вікна; · Правка – редагування текстової сторінки, за допомогою текстових редакторів; · Messenger – виклик програми MSN Messenger Service. Рис.1 Вікно браузера Internet Explorer.
Практичні завдання для студентів факультету філології та журналістики.
1. Відкрийте браузер Internet Explorer. 2. В адресному рядку введіть назву пошукового серверу www.meta.ua/ua/. 3. Здійсніть спрямований пошук інформації з філології згідно п. 4 – 6. 4. У вікні meta.ua/ua/ клацніть по розділу Наука та Освіта. 5. У вікні розділу Наука/Освіта виберіть розділ Наукові дисципліни, а у ньому – Гуманітарні науки. 6. Відкрийте один із сайтів Розділу Гуманітарні науки, присвячений філології, який найбільше. Вас цікавить, і ознайомтесь з його змістом. 7. Здійсніть контекстний пошук інформації з філології згідно п. 8 –11. 8. З допомогою кнопки <НАЗАД> поверніться на головну сторінку сервера meta.ua/ua/. 9. У рядку пошуку введіть слова українська (англійська, або німецька) мова і література. 10. Відкрийте один із сайтів з української або іноземної мови та літератури і ознайомтесь з його змістом. 11. Здійсніть контекстний пошук також іншим способом. Для цього у рядку пошуку введіть назву Вікіпедія і у вікні Вікіпедії проробіть п. 9, 10. 12. В адресному рядку введіть назву www.pnpu.edu.ua і ознайомтесь з його змістом. 13. Натиснувши кнопку <ДОМОЙ> поверніться на домашню (головну) сторінку. Література 1. Інформатика. Комп’ютерна техніка. Комп’ютерні технології: Підручник. 2-ге вид. / В. А. Баженов та ін. – К.: Каравела, 2007. – 640 с. 2. Литвин І.І., Конончук О.М., Дещинський Ю.Л. Інформатика: теоретичні основи і практикум. Підручник. – Львів: «Новий світ - 2000», 2004. – 304 с. 3. Л. М. Дибкова Інформатика і комп’ютерна техніка. – К.: Академвидав, 2005. – 415 с
Практичні завдання для студентів історичного факультету зі спеціальності історія 2. Відкрийте браузер Internet Explorer 3. В адресному рядку введіть назву пошукового серверу www.meta.ua/ua/. 4. Здійсніть спрямований пошук інформації з історії або географії згідно п. 4 – 6. 5. У вікні meta.ua/ua/ клацніть по розділу Наука та Освіта. 6. У вікні розділу Наука/Освіта виберіть розділ Наукові дисципліни, а у ньому – Історія. 7. Відкрийте один із сайтів Розділу Історія, який найбільше Вас цікавить, і ознайомтесь з його змістом 8. Здійсніть контекстний пошук інформації з історії згідно п. 8 –11. 9. З допомогою кнопки <НАЗАД> поверніться на головну сторінку сервера meta.ua/ua/. 10. У рядку пошуку введіть слова Історія України. 11. Відкрийте один із сайтів з історії України і ознайомтесь з його змістом. 12. Здійсніть контекстний пошук також іншим способом. Для цього у рядку пошуку введіть назву Вікіпедія і у вікні Вікіпедії проробіть п. 9, 10. 13. В адресному рядку введіть назву www.pnpu.edu.ua і ознайомтесь з його змістом. 14. Натиснувши кнопку <ДОМОЙ> поверніться на домашню (головну) сторінку.
Література 1. Інформатика. Комп’ютерна техніка. Комп’ютерні технології: Підручник. 2-ге вид. / В. А. Баженов та ін. – К.: Каравела, 2007. – 640 с. 2. Литвин І.І., Конончук О.М., Дещинський Ю.Л. Інформатика: теоретичні основи і практикум. Підручник. – Львів: «Новий світ - 2000», 2004. – 304 с. 3. Л. М. Дибкова Інформатика і комп’ютерна техніка. – К.: Академвидав, 2005. – 415 с Практичні завдання для студентів історичного факультету зі спеціальності географія 1. Відкрийте браузер Internet Explorer 2. В адресному рядку введіть назву географічного порталу http://geosite.com.ua 3. Здійсніть спрямований пошук інформації з географії, вибравши один із розділів меню порталу і ознайомтесь з його змістом. 4. Здійсніть контекстний пошук інформації з географії згідно п. 5 –7. 5. В адресному рядку введіть назву пошукового серверу www.meta.ua/ua/. 6. У рядку пошуку введіть слова «географія України». 7. Відкрийте один із сайтів з географії України і ознайомтесь з його змістом. 8. Здійсніть контекстний пошук також іншим способом. Для цього у рядку пошуку введіть назву Вікіпедія і у вікні Вікіпедії проробіть п. 6, 7. 9. В адресному рядку введіть назву www.pnpu.edu.ua і ознайомтесь з його змістом. 10. Натиснувши кнопку <ДОМОЙ> поверніться на домашню (головну) сторінку.
Література 4. Інформатика. Комп’ютерна техніка. Комп’ютерні технології: Підручник. 2-ге вид. / В. А. Баженов та ін. – К.: Каравела, 2007. – 640 с. 5. Литвин І.І., Конончук О.М., Дещинський Ю.Л. Інформатика: теоретичні основи і практикум. Підручник. – Львів: «Новий світ - 2000», 2004. – 304 с. 6. Л. М. Дибкова Інформатика і комп’ютерна техніка. – К.: Академвидав, 2005. – 415 с Практичні завдання для студентів природничого факультету.
Відкрийте браузер Internet Explorer 1. В адресному рядку введіть назву пошукового серверу www.meta.ua/ua/. 2. Здійсніть спрямований пошук інформації з хімії, або біології, згідно 3. У вікні meta.ua/ua/ клацніть по розділу Наука та Освіта. 4. У вікні розділу Наука/Освіта виберіть розділ Наукові дисципліни, а у ньому – Природничі науки. 5. Відкрийте один із сайтів Розділу Природничі науки, присвячений хімії, або біології, який найбільше Вас цікавить, і ознайомтесь з його змістом 6. Здійсніть контекстний пошук інформації з хімії, або біології згідно п. 8 –11. 7. З допомогою кнопки <НАЗАД> поверніться на головну сторінку сервера meta.ua/ua/. 8. У рядку пошуку введіть слова хімія, або біологія. 10. Відкрийте один із сайтів з хімії, або біології і ознайомтесь з його змістом. 11. Здійсніть контекстний пошук також іншим способом. Для цього у рядку пошуку введіть назву Вікіпедія і у вікні Вікіпедії проробіть п. 9,. 12. В адресному рядку введіть назву www.pnpu.edu.ua і ознайомтесь з його змістом. 13. Натиснувши кнопку <ДОМОЙ> поверніться на домашню (головну) сторінку. Література 1. Інформатика. Комп’ютерна техніка. Комп’ютерні технології: Підручник. 2-ге вид. / В. А. Баженов та ін. – К.: Каравела, 2007. – 640 с. 2. Литвин І.І., Конончук О.М., Дещинський Ю.Л. Інформатика: теоретичні основи і практикум. Підручник. – Львів: «Новий світ - 2000», 2004. – 304 с. 3. Л. М. Дибкова Інформатика і комп’ютерна техніка. – К.: Академвидав, 2005. – 415 с Практичні завдання для студентів ФТД спеціальності ПН.
1. Відкрийте браузер Internet Explorer 2. В адресному рядку введіть назву пошукового серверу www.meta.ua/ua/ 3. Здійсніть спрямований пошук інформації, яка стосується професійного навчання, згідно п. 4 – 6. 4. У вікні meta.ua/ua/ клацніть по розділу Наука та Освіта. 5. У вікні розділу Наука/Освіта виберіть розділ Наукові дисципліни, а у ньому – Технічні науки. 6. Відкрийте один із сайтів Розділу технічні науки, який найбільше Вас цікавить, і ознайомтесь з його змістом 7. Здійсніть контекстний пошук інформації з професійного навчання, гідно п. 8 –11. 8. З допомогою кнопки <НАЗАД> поверніться на головну сторінку сервера meta.ua/ua/. 9. У рядку пошуку введіть слово «профорієнтація». 10. Відкрийте один із сайтів з профорієнтації і ознайомтесь з його змістом. 11. Здійсніть контекстний пошук також іншим способом. Для цього у рядку пошуку введіть назву Вікіпедія і у вікні Вікіпедії проробіть п. 9, 10. 12. В адресному рядку введіть назву www.pnpu.edu.ua і ознайомтесь з його змістом. 13. Натиснувши кнопку <ДОМОЙ> поверніться на домашню (головну) сторінку. Література 1. Інформатика. Комп’ютерна техніка. Комп’ютерні технології: Підручник. 2-ге вид. / В. А. Баженов та ін. – К.: Каравела, 2007. – 640 с. 2. Литвин І.І., Конончук О.М., Дещинський Ю.Л. Інформатика: теоретичні основи і практикум. Підручник. – Львів: «Новий світ - 2000», 2004. – 304 с. 3. Л. М. Дибкова Інформатика і комп’ютерна техніка. – К.: Академвидав, 2005. – 415 с Практичні завдання для студентів факультету фізвиховання.
1. Відкрийте браузер Internet Explorer 2. В адресному рядку введіть назву пошукового серверу www.meta.ua/ua/. 3. Здійсніть спрямований пошук спортивної інформації, згідно п. 4 – 5. 4. У вікні meta.ua/ua/ клацніть по пункту Види спорту у розділі Здоров’я Спорт. 5. Відкрийте один із сайтів відкритого Розділу присвячений тому виду спорту, який найбільше Вас цікавить, і ознайомтесь з його змістом 6. Здійсніть контекстний пошук спортивної інформації згідно п. 7 –9. 7. З допомогою кнопки <НАЗАД> поверніться на головну сторінку сервера meta.ua/ua/. 8. У рядку пошуку введіть слова спорт, або (розвиток) спорту в Україні (на Полтавщині), або вкажіть назву одного з видів спорту, який Вас найбільше цікавить. 9. Відкрийте один із спортивних сайтів і ознайомтесь з його змістом. 15. Здійсніть контекстний пошук також іншим способом. Для цього у рядку пошуку введіть назву Вікіпедія і у вікні Вікіпедії проробіть п. 8, 9. 16. В адресному рядку введіть назву www.pnpu.edu.ua і ознайомтесь з його змістом. 17. Натиснувши кнопку <ДОМОЙ> поверніться на домашню (головну) сторінку.
Література 1. Інформатика. Комп’ютерна техніка. Комп’ютерні технології: Підручник. 2-ге вид. / В. А. Баженов та ін. – К.: Каравела, 2007. – 640 с. 2. Литвин І.І., Конончук О.М., Дещинський Ю.Л. Інформатика: теоретичні основи і практикум. Підручник. – Львів: «Новий світ - 2000», 2004. – 304 с. 3. Л. М. Дибкова Інформатика і комп’ютерна техніка. – К.: Академвидав, 2005. – 415 с
Lecture 6
|