Пожежна безпека - це такий стан об'єкта, при якому з встановленою ймовірністю виключається можливість виникнення і розвитку пожежі і впливу пожежі на людей і його небезпечних факторів, а також забезпечується захист матеріальних цінностей.
Пожежна безпека забезпечується:
- системою запобігання пожежі;
- системою протипожежного захисту;
- організаційно - технічними заходами.
Система запобігання пожежі включає кошти та організаційні заходи, спрямовані на виключення умов виникнення пожежі. Система протипожежного захисту включає кошти та організаційні заходи, спрямовані на запобігання впливу факторів пожежі та обмеження матеріального збитку від нього.
Запобыгання пожежі досягається за умови попередження утворення горючою середовища; запобігання утворення в горючою середовищі або поза її джерел займання.
До профілактичних заходів з протипожежного захисту відносяться бесіди, проведені працівника
ми пожежної служби, наочність, куточки засобів протипожежного захисту, спеціально проведені семінари - інструктажі для виробничників, що входять до групи порятунку у разі виникнення пожежі.
Протипожежний захист забезпечується застосуванням засобів пожежогасіння та пожежної техніки, автоматичних установок пожежної сигналізації та пожежогасіння, будівельних конструкцій об'єктів з регламентованими межами вогнестійкості пристроями, що забезпечують обмеження розповсюдження пожежі, організацією своєчасній евакуації людей і т.п.
8.4 Виробнича санітарія
Багато виробництва підприємств будівельних деталей і залізобетонних конструкцій характеризується значним виділенням пилу, конвекційної і променистої теплоти, парів і шкідливих газів, вібрацією та шумом.
Виробничі будівлі і склади, споруди з виробничими процесами, які є джерелами шкідливих факторів, визначаються від кордонів житлових районів санітарно - захисними зонами. Ширину захисним - санітарної зони визначають залежно від хара
ктеру шкідливого впливу і потужності виробництва.
Будівлі і споруди, що мають виробництва з підвищеною пожежною небезпекою або виділяють шкідливі речовини в навколишнє середовище, мають з підвітряного боку по відношенню до інших будівель.
Тротуари і пішохідні доріжки на майданчику підприємства, що забезпечують рух людей до місць провадження робіт, прокладають з найбільш коротким маршрутами з найменшою кількістю перетинів з автомобільними та залізничними коліями.
Відстань від прохідних пунктів до входів в побутові приміщення основних цехів не повинна перевищувати 800 метрів, а в північній кліматичній зоні не більше 600 метрів.
Пішохідні доріжки повинні мати асфальтне покриття, ширина їх повинна бути не менш 0,9 метрів.
Майданчик підприємства озеленяється. Площа озеленених ділянках повинна бути не менше 25% площі підприємства і при щільності забудови більше 80%, не менше 20%.
На кожному підприємств
і передбачають будівлі і приміщення для розміщення адміністративно - управлінського апарату, громадських організацій.
Заходи щодо охорони навколишнього середовища
Для досягнення та подальшого дотримання нормативів ГДВ
Проводяться наступні заходи по зменшенню забруднення навколишнього середовища:
- ведення систематичної збирання з проїздів і майданчиків, що дозволить істотно зменшити виділення і обсяг пилу. Здійснювати ці заходи можна за допомогою змивання пилу з території струменями води при обов'язковій організації стоків;
- організація і утилізація стоків води після прибирання територій, що підлягають особливій запилення (складів в'язких і заповнювачів);
- підвищення ступеня очищення що викидаються в атмосферу газів і запиленого повітря (дивись спеціальну частина).
9 ЕКОНОМІЧНА ЧАСТИНА