1.Створюю на робочому диску папку з назвою групи у якій створюю особисту папку з власним прізвищем.
Створюю папку «КН-17»:
Заходжу у папку «КН-17» і створюю папку «Кравчишин Роксолана» в ній створюю декілька інших папок,здійснюю операції видалення, перейменування, створення ярликів.
Здійснення операції перейменування папки:
Виділяємо потрібну папку (клікаємо один раз покажчиком миші на ній), натискаємо праву клавішу миші, викликаючи контекстне меню. Вибираємо команду «Перейменувати», вносимо потрібне ім’я, натискаємо Ентер.
Здійснення операції «Створення ярлика»:
Відкриваємо розташування, де міститься елемент, до якого потрібно створити ярлик.
Клікаємо на елемент правою клавішою миші, викликавши контекстне меню, натискаємо «Створити ярлик». Новий ярлик буде створено в тому самому місці, що і вихідний елемент.
2. Порядок створення нового документу та його форматування з допомогою редактора WordPad. Налаштування основних параметрів редактора WordPad:
Створюю у власній папці текстовий документ з назвою: Лабораторна робота №1 і наповнюю його вмістом відповідно до варіанту (Варіант 10) з використанням редактора WordPad.
- Викликаю контекстне меню обираю команду Створити (New). Для створення нового текстового документа обираю команду Текстовий документ (Text document).
- Задаю документу ім’я Лабораторна робота №1
- Відчиняю новостворений документ. Для цього викликаю контекстне меню текстового документу, обираю пункт Відчинити за допомогою та у меню що з’явиться обираю WordPad.
- Наповнюю документ текстом відповідно до варіанту 10, вводячи його з клавіатури.
Здійснюю форматування набраного текстового фрагменту та виправлення помилок із використанням теоретичних відомостей.
- Змінюю гарнітуру та розмір шрифту. Для цього виділяю увесь текст сполученням клавіш Ctrl+A. Задаю гарнітуру Times New Roman із розміром 12 пт.
- Здійснюю форматування абзаців. Для цього виділяю їх за допомогою сполучення клавіш Ctrl+A, та обираю команду меню Формат\Абзац. Відступ для першого рядка - 2, вирівнювання – по лівому краю. Нажимаю Оk. \
- Здійснюю виправлення орфографічних, граматичних та лексичних помилок.
- Зберігаю оформлений текстовий документ, використовуючи команду Файл – Зберегти як.
Висновки: на цій лабораторній роботі я дізналась основні теоретичні відомості про операційні системи, зокрема ОС Windows. Навчилась виконувати найпростіші операції над файлами та папками (створення, видалення, перейменування). Отримала навики з редагування та форматування тексту у текстовому редакторі WordPad.
I Теоретическое введение