Варіант 11
1. Витрати виробництва у короткостроковому періоді. 2. Визначення ціни та об’єму виробництва в умовах монополії. Антимонопольна політика: сутність, необхідність. 3. Розв’яжіть задачу: Заповніть таблицю:
Побудуйте криві AFC, AVC, ATC та МС на одному графіку. Дайте відповідь, що відбувається з кривими: 1) AFC, коли обсяги виробництва зростають? 2) АVC, коли обсяги виробництва зростають? 3) АТC, коли обсяги виробництва зростають? 4) МC, коли обсяги виробництва зростають? 5) у яких точках граничні витрати перетинають криві АVC та АТС? Варіант 12 1. Витрати виробництва у довгостроковому періоді. 2. Міжнародні економічні відносини: еволюція, види, сучасний стан. 3. Розв’яжіть задачу: З друку вийшов новий навчальний посібник з економіки. Попит на посібник заданий рівнянням: Qd = 6 – р, пропонування описує рівняння: Qs = р – 2. Визначте рівноважну ціну (грн.) та рівноважну кількість (тис. шт.) посібників. Подайте графічну ілюстрацію. Припустимо, що уряд встановлює податок на продавця у розмірі 2 грн. з одного посібника. Визначте нову рівноважну ціну і рівноважний обсяг продажу. Які зміни відбудуться на графіку?
Варіант 13 1. Банківська система. Функції державного банку та комерційних банків. 2. Ринкова рівновага. Рівноважна ціна, її функції. 3. Розв’яжіть задачу: Крива попиту на товар задається рівнянням: Qd = 2800 – 160 р; крива пропонування: Qs = 1600 + 140 р. Побудуйте графіки попиту та пропонування, визначте рівноважні ціну (грн.) та обсяг товару (шт.). Поясніть і проілюструйте графічно ситуацію, яка виникне, якщо ціна на даний товар буде фіксована на рівні 8 грн.
Варіант 14 1. Ринок праці та рівень заробітної плати. 2. Інфляція: причини, вимірювання, види, наслідки. Проблема інфляції в Україні. 3. Розв’яжіть задачу: Заповніть таблицю:
Побудуйте криві FC, VC і ТС на одному графіку: 1) чому графік FC є горизонтальною прямою; 2) чому при збільшенні обсягів виробництва VC зростає; 3) чому крива ТС має такий самий нахил, як і крива VC? Варіант 15 1. Процент, рента, прибуток. Фактори, що впливають на їх рівень. 2. Попит на гроші. 3. Розв’яжіть задачу: Функція попиту має вигляд: Qd = 70 – 2 р, функція пропонування: Qs =10 + р. Побудуйте графіки попиту та пропонування, визначте рівноважні ціну (грн.) та обсяг продажу (шт.). Накресліть нові графіки попиту та пропонування, які відображали б такі події: 1) збільшення цін на сировину для виробництва даного товару; 2) зниження податку на додану вартість; 3) потужна реклама даного товару.
|