Студопедия — Та здоров’я особи
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Та здоров’я особи






ОСНОВНІ ПИТАННЯ:

1. Поняття та кримінально-правова характеристика вбивства.

2. Види вбивств та їх характерні ознаки.

3. Поняття та кримінально-правова характеристика тілесного ушкодження.

4. Види тілесних ушкоджень та їх характерні ознаки.

5. Відмінність умисного тяжкого тілесного ушкодження, що спричинило смерть потерпілого, від умисного вбивства та вбивства через необережність.

6. Відмежування залишення в небезпеці від ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані.

7. Кримінально-правова характеристика незаконного проведення аборту.

8. Аналіз юридичних складів злочину «ненадання допомоги хворому медичним працівником».

9. Аналіз юридичних складів злочину «порушення встановленого законом порядку трансплантації органів або тканин людини».

ЗАДАЧІ:

1. Ревнуючи дружину, Корнієнко вирішив з нею розправитись. У себе на квартирі він облив її окропом, що спричинило опіки І— ІІ ступеня, після чого завдав численних ударів гайковим ключем по голові. Від крику потерпілої прокинулись діти. Коли 15-річний Олег намагався умовити батька, той завдав йому кілька ударів тим самим ключем по голові, заподіявши поранення, від яких Олег помер у лікарні. Не бажаючи мати свідка, Корнієнко ключем завдав також кілька ударів по голові Миколі, спричинивши тяжкі тілесні ушкодження, небезпечні для життя в момент заподіяння. Побачивши, що дружина ворухнулася, Корнієнко завдав їй ще три удари гайковим ключем. Потерпілій були спричинені середньої тяжкості тілесні ушкодження. Вважаючи всіх трьох убитими, Корнієнко викликав швидку допомогу, порізавши собі вену і симулюючи психічне захворювання.

2. Оленюк мав відомості, що у Верченко, яка проживає одна, є багато грошей, що їх вона виграла в лотерею. Він запропонував Іванчуку обікрасти Верченко. Вночі вони через вікно проникли до її хати і почали шукати гроші. Коли Верченко прокинулась і закричала, Оленюк двома ударами ножа в шию і груди вбив її. У приміщенні злочинці знайшли лише 580 грн., які й забрали.

3. З метою розпиття спиртних напоїв Пустовіт і Радосюк пізно ввечері зайшли до будинку Степанова, де крім останнього знаходилися також Макогон та Федоров. На ґрунті ревнощів до Макогон, сожительки Пустовіта, яка прийшла в дім до Степанова зі своїм знайомим Федоровим, Пустовіт прогнав останнього і здійняв сварку з Макогон. Наніс їй побої, а потім вирішив убити. Реалізуючи свій намір, Пустовіт, нібито проводячи її додому, разом із Радосюк довів Макогон до водойми, з допомогою Радосюк зв’язав їй руки і почав завдавати ударів кухонним ножем у різні частини тіла. Всього він завдав 24 ножових поранення черевної порожнини та грудної клітки. Потім ніж узяла Радосюк і з помсти за образу, заподіяну їй Макогон під час сварки в будинку Степанова, завдала ним удар у серце. Від одержаних поранень Макогон померла. З висновку судово-медичної експертизи видно, що кожне із 9 проникаючих поранень, завданих потерпілій Пустовітом, саме по собі призвело б до настання смерті.

4. Дудник разом з Качковським, який мав допомагати йому у виконанні будівельних робіт, розпивав спиртні напої. Коли Дудник відлучився, Качковський сам випив горілку, що залишилася, після чого заснув на подвір’ї. Дудник намагався розбудити Качковського, але той нецензурно вилаявся на його адресу і продовжував дрімати. Обурившись і згадавши, що Качковсь-кий сам випив частину горілки, а, крім того, не повернув йому давній борг, Дудник вирішив розправитися з ним. Він вилив на одяг Качковського бачок гасу і підпалив, а сам втік з місця вчинення злочину. Потерпілий від одержаних опіків через два тижні помер.

5. Ілясов, Романченко і Воронецький на квартирі останнього розпивали спиртні напої. Між Ілясовим та Романченком виник-

ла сварка, а далі — бійка, під час якої Романченко спричинив Іля-сову легкі тілесні ушкодження без розладу здоров’я. Бійку було припинено Воронецьким. Випивка тривала. Збираючись йти додому, Ілясов не знайшов свого шкіряного пальта і запідозрив, що його сховав Романченко, щоб потім забрати собі. Обурений такою підозрою, Романченко накинувся з кулаками на Ілясова. Щоб заспокоїти Романченка, Воронецький та Ілясов зв’язали йому руки і ноги. Озлоблений на Романченка, Ілясов затяг його на кухню, де протягом тривалого часу завдавав у різні частини тіла ударів руками, ногами, а також ременем з металевою пряжкою, душив його цим ременем. Ілясов спричинив Романченку численні двосторонні переломи ребер, крововиливи в ділянці грудної клітки, на серцевій сумці, гіпофізі, сонячному сплетінні, оболонках і тканинах головного мозку та внутрішній оболонці серця. Від одержаних ушкоджень, що потягли за собою тяжкий травматичний шок і жирову емболію малого кола обігу, Роман-ченко на місці вчинення злочину помер.

6. Гольцев, звільнившись із місць позбавлення волі, де він відбував покарання за замах на вбивство із хуліганських спонукань, зійшовся з Пановою. Вони обоє зловживали спиртними напоями, сварилися, при цьому Гольцев неодноразово погрожував Пановій вбивством. Під час чергової сварки Гольцев збив Панову на підлогу і завдав їй ногою, взутою у черевик, удару в груди в ділянку серця, спричинивши тупу травму грудної клітки з розривом лівого шлуночка серця. Від одержаного ушкодження Панова померла на місці.

7. Кримський з метою заволодіння автомашиною ГАЗ-24 «Волга», що належала львівській геологорозвідувальній експедиції, вчинив напад на водія цієї машини Титла, в процесі якого мисливським ножем (він постійно носив його з собою, хоч і не був мисливцем) завдав сім ударів у шию і спину. Від одержаних ушкоджень Титло через кілька днів помер. Підробивши дорожнього листа, Кримський намагався перегнати автомашину в іншу область, але був затриманий.

8. Повертаючись з весілля вночі додому, п’яний Ватрич побачив ще більш п’яного односельця Лукашука, що ледве тримався на ногах, вчепившись за паркан. У відповідь на пропози-

цію Ватрича йти додому разом Лукашук висловився нецензурно. Тоді Ватрич витяг з кишені пляшку горілки і завдав нею Лукашуку удару по голові, збивши його з ніг, а коли той намагався звестись на ноги, повторив удар. Пляшка розбилася. Тоді Ватрич почав завдавати Лукашуку ударів у різні частини тіла ногами й гострою шийкою пляшки, а також підібраним з землі каменем. Після цього Ватрич волоком потяг Лукашука до мосту. Коли Лукашук застогнав, Ватрич каменем ще кілька разів ударив його по голові та скинув у річку. Потерпілому було заподіяно смертельні тілесні ушкодження, зокрема закриту травму черепа з крововиливом у мозок. Смерть Лукашука настала від утоплення.

9. Кочегар Швидко через неприязні стосунки зіштовхнув троюрідного брата Кизю в дренажний колодязь 18 м завглибшки, де той утопився. Коли дружина загиблого через 3 дні прийшла до котельної спитати про свого чоловіка, Швидко вбив її молотком і труп кинув у той самий колодязь. Потерпіла була на 8-му місяці вагітності близнюками.

10. Чехун, керуючи закріпленою за ним вантажною автомашиною у стані сп’яніння, зупинив її біля легкової автомашини, що стояла збоку проїжджої частини сільської вулиці, і почав нецензурно лаяти Гуйбу, Вербного і Троян, які сиділи в цій автомашині, за те, що вони зупинилися на дорозі. Він витягнув з автомашини Гуйду і вдарив кулаком в обличчя. Троян повела Гуйду до себе у двір, а Чехун із залізним бруском підбіг до Вербного і замахнувся на нього. Підбіг Ткаченко, забрав брусок і поклав у кабіну вантажівки. Чехун знову схопив брусок і намагався вдарити Вербного, але цьому завадив Ткаченко. Тоді Чехун схопив свій «дипломат» і все ж наніс удар по голові Вербному, після чого поїхав. Невдовзі він повернувся з мисливською рушницею, лаючись та погрожуючи («Застрелю!»), підбіг до Вербного і Тка-ченка та вистрілив у їхньому напрямку. Ткаченко почав тікати. Чехун з близької відстані вистрілив у Вербного, тяжко поранивши його в живіт, від чого потерпілий помер.

11. У сім’ї Руденка на ґрунті пияцтва глави сім’ї часто виникали сварки. Він ображав дружину, бив її. Під час чергової сварки Руденко завдав потерпілій удар ногою в живіт, що потягло

переривання вагітності, про яку він знав. Перебуваючи у стані сп’яніння, невдовзі він знову вчинив з дружиною сварку і завдав їй кілька ударів по обличчю і в груди. Потерпіла заявила, що піде зі скаргою до дільничного уповноваженого, взяла на руки малолітню дочку Галю і вийшла на подвір’я. Руденко схопив мисливську рушницю, прицілився в голову дружини і вистрілив. Пострілом було вбито Галю, а її мати одержала легке дробове поранення лівої кисті. Тримаючи на руках убиту дочку, потерпіла крикнула «Що ти наробив?» і вибігла на вулицю. Руденко наздогнав її і вбив пострілом у голову. Коли на постріл прийшла сусідка Євтушенко і побачила два трупи, Руденко, намагаючись позбавитися свідка, вистрілив і в неї, спричинивши численні поранення шиї та обличчя, а сам утік. Євтушенко було заподіяно тяжкі тілесні ушкодження.

12. У сім’ї Попових часто виникали сварки. При цьому Попов бив дружину, погрожував убити її й сина. Під час чергової сварки Попов, перебуваючи у стані сп’яніння, схопив пістолет і почав його перезаряджати. Злякавшись, дружина забігла до туалету та покликала туди сина. Попов вирішив убити їх обох. Він зробив спочатку два постріли в дружину і один у сина, а потім намагався покінчити життя самогубством, вистріливши в ліву частину грудей. Дружина була вбита, сину — заподіяно тяжке тілесне ушкодження, сам Попов одержав середньої тяжкості тілесне ушкодження.

13. Гураль, проводжаючи після кіносеансу Вакулову додому, в лісопарку намагався вступити з нею в статевий зв’язок. Вакулова вчинила опір. Тоді він вийняв ножа і почав погрожувати. Вакулова закричала, намагалася втекти. Гураль наздогнав її і зґвалтував, а потім завдав три ножові поранення у груди, від яких потерпіла померла. Для того щоб приховати заподіяне, Гураль розчленував труп Вакулової і частини його сховав у різних місцях під хмизом.

14. Мірочник, Жариков і Геурков зібралися на квартирі у Некрач у зв’язку з днем народження Геуркова. Іменинник поводив себе непристойно: викинув подаровані йому квіти, бив посуд, лаявся. Виник конфлікт. В один із моментів, коли Геур-ков і Жариков залишилися на кухні самі, продовжуючи кон-

фліктувати, Геурков схопив кухонну сокирку і замахнувся нею на Жарикова. Останній вихопив сокирку і завдав нею кілька ударів у голову Геуркову, спричинивши забиті рани. Геурков пішов до ванної, Жариков ножем ударив його в шию, після чого перетяг до кімнати, де завдав численні удари в різні частини тіла взятими на кухні шампурами, а також ножицями. Всього Жариков завдав понад 60 ударів різними предметами. Від численних поранень Геурков помер на місці вчинення злочину. Під час цих подій Мірочник і Некрач були в іншій кімнаті, але все чули й усвідомлювали, що відбувається. Залишивши труп Геуркова в квартирі Некрач, всі пішли і повернулися через два дні. Жариков приніс із собою теслярську сокиру, якою розчленував труп Геуркова. Частину тіла вони втрьох викинули у водойму, а частину — сховали в лісопосадці. Некрач вимила сліди крові у своїй квартирі.

15. У Дніпрі утопився мешканець Києва. Батько загиблого Пунько, помилково вважаючи винним у смерті сина Борисен-ка, неодноразово говорив Шпаку, що готовий заплатити будь-яку винагороду тому, хто вб’є Борисенка. Про ці розмови Шпак розповів Долженку, а той — Ворогу. Долженко і Ворог, діючи узгоджено, вирішили організувати вбивство Борисенка. За допомогою Шпака вони зустрілися з Пуньком, одержали від нього завдаток — 100 доларів. Пунько пообіцяв після вбивства заплатити ще 400 доларів. Сума обіцяної винагороди не дуже влаштовувала Долженка і Ворога. Пунько, намагаючись їх заохотити, повідомив, що Борисенко володіє значними матеріальними цінностями. Реалізуючи намічений план, Долженко з метою вбивства і розбійного нападу повідомив ці дані та адресу Борисенка Сивоволову і Колеснику, які вночі вбили Борисенка у його квартирі, завдавши кілька ножових ударів у груди. При цьому вони взяли гроші, вироби із золота, інші цінні речі — всього на суму 380 тис. грн., частину яких передали Долженку.

16. Чабан сільськогосподарського кооперативу Максимов самовільно залишив роботу і, взявши без дозволу коня, в особистих справах поїхав до сусіднього села. Лише наступного дня він з’явився на роботу, причому був у стані сп’яніння. У зв’язку з останньою обставиною бригадир сільськогосподарського кооперативу Семенов відсторонив Максимова від роботи. Взявши

 

вдома мисливську рушницю 16-го калібру і зарядивши її патроном з крупним дробом, Максимов повернувся на ферму і з відстані 2 м вистрілив у Семенова. Від одержаного проникаючого поранення черевної порожнини Семенов через кілька годин помер у лікарні.

У момент пострілу Семенов розмовляв у тамбурі ферми з Матушкіним, що стояв з ним поруч. Всередині приміщення знаходились інші люди.

17. На двох човнах Куницин, Толстов і Пузанов увечері з двома сітками прибули на протоку річки для лову риби, знаючи, що це заборонено. Коли Куницин почав ставити сітку, у протоку для затримання браконьєрів прибув інспектор рибнагляду Крилов на човні, керованому Петеньовим, якого він попросив допомогти в затриманні браконьєрів. Крилов пред’явив Куни-цину службове посвідчення і вилучив поставлену ним сітку. У цей час Толстов і Пузанов у прибережних хащах сховали іншу сітку. Крилов і Петеньов почали на човні прочісувати протоку в пошуках інших сіток. Коли вони почали витягувати сітку, що намоталася на мотор човна, Куницин на великій швидкості вчинив наїзд на човен рибінспектора. Внаслідок наїзду Крилов і Петеньов упали у воду. Глибина річки в тому місці сягала 2 м. Розвернувши свого човна, Куницин попрямував на Петеньова, але той устиг пірнути під човен. Потім Куницин спрямував свого човна на Крилова, який тримався за напівзатонулий човен. Проїхавши по цьому човну і зовсім утопивши його, Куницин намагався своїм човном наїхати на Петеньова, однак тому знову вдалося пірнути під човен і залишитися неушкодженим. Кри-лов у цей час уже стояв на мілкому місці, по пояс у воді, і з рушниці вистрілив у мотор човна Куницина, щоб зупинити його, але не поцілив. Куницин спрямував свого човна на Крилова, не впорався з керуванням, внаслідок чого його човен, не зачепивши Крилова, винесло на берег.

Визнаючи себе винним частково, Куницин твердив, що не хотів позбавляти життя потерпілих.

18. Увечері Давидов зайшов на садову ділянку Шароніна і почав збирати в кошик полуниці. Шаронін його прогнав, завдавши кілька ударів. Щоб помститися, п’яний Давидов уночі підійшов до садового будиночка Шароніна і, переконавшись, що

той спить, облив бензином двері й підпалив. Пожежею було знищено садовий будиночок з усім наявним у ньому майном. Ша-ронін одержав сильні опіки, зумів вибратися з палаючого будиночка, але невдовзі помер у лікарні. Давидов пояснив, що хотів «підсмажити» Шароніна.

19. Маркович і Баришев разом з Вяхірєвим на квартирі останнього розпили три пляшки вина. Маркович зажадав від Вя-хірєва, щоб він віддав свою частину грошей за вино. Той відмовився, між ними виникли сварка і бійка, в ході якої Маркович кілька разів ударив Вяхірєва в обличчя та інші частини тіла. Коли Вяхірєв упав, Маркович сильно ударив його ногою в груди і двічі в живіт, спричинивши поперечний перелом грудини, переломи ребер, розрив правої легені, печінки, селезінки. Від одержаних тяжких тілесних ушкоджень потерпілий помер на місці події.

З висновку судово-медичної експертизи видно, що тяжкі тілесні ушкодження виникли від трьох ударів у груди і живіт, синці та садна на обличчі й правій руці потерпілого утворилися від шести ударів.

20. На вулиці Акілін розмовляв з Гмизіним. До них підійшов п’яний Положієнко і без будь-якого приводу завдав два удари в обличчя Акіліну. Той відштовхнув його від себе і покликав свого знайомого Олійника. Положієнко забіг додому, схопив мисливську рушницю, заряджену дробом, і вистрілив в Акіліна. Однак заряд дробу попав у живіт Олійнику, заподіявши тяжке тілесне ушкодження. Життя його вдалося врятувати завдяки своєчасному хірургічному втручанню.

21. Надвечір Жгунтій на закріпленій за ним автомашині ЗІЛ-555 разом з Ткаченком під’їхав до закусочної. Ткаченко познайомив його зі Скупієм та Бойком. Бажаючи пригостити їх пивом, Жгунтій намагався взяти його поза чергою. Буфетниця відмовила йому в цьому. Жгунтій образив її нецензурними словами в присутності багатьох відвідувачів, вчинив бешкет. Скубій і Бойко, яким не вдалося вгамувати Жгунтія, виштовхали його на вулицю і стояли біля входу, розмовляючи між собою. Жгунтій сів за кермо автомашини і з відстані 20—22 м спрямував її на них. Вони встигли відскочити. Трирічній Наталі Кабуловій, яка

стояла поряд з ними і не встигла забігти до приміщення, внаслідок наїзду були спричинені тяжкі тілесні ушкодження, від яких вона померла на місці.

22. У стані сп’яніння Антонов о 24-й годині проник до квартири, де проживала колишня його дружина, її сестра Єрмолає-ва, а також їхні дві малолітні дочки. Скориставшися тим, що всі вони спали, Антонов відкрив усі чотири крани газової плити, зняв їх ручки, а також ручку контрольного крана і сховав. Щоб з квартири, розташованої на 8-му поверсі, ніхто не зміг вийти, Антонов зачинив двері. Антонова, почувши шум, прокинулася, вийшла на кухню і, побачивши відкриті крани газової плити, почала просити Антонова закрити їх. Він відмовився. Тоді вони разом з Єрмолаєвою почали кликати на допомогу. До дверей підійшла сусідка Брюханова, яку Єрмолаєва намагалася впустити до квартири. Антонов перешкоджав цьому, але Єрмолаєвій і Антоновій вдалося відімкнути двері і впустити Брюханову. Вимогу трьох жінок перекрити газ Антонов ігнорував. Тоді Єрмолаєва піднесла до конфорки запаленого сірника. Полум’я обпалило їй волосся. Прибулий наряд міліції затримав Антонова, який ніякого опору не чинив.

23. У приміщенні диспетчерської гаража між Поповим і Щипіним у присутності Кибаліна виникла сварка, під час якої вони ображали один одного. Коли Щипін ударив Попова кулаком, той металевою болванкою (7 кг) завдав Щипіну удар по голові. Удар прийшовся дотично, але потерпілий знепритомнів і впав на підлогу. Бажаючи приховати сліди злочину, Попов підбіг до лавки, з якої вставав Кибалін, і двічі ударив його по голові, спричинивши перелом склепіння та основи черепа, внаслідок чого потерпілий помер на місці.

24. Між подружжям Тирникових склалися неприязні стосунки. Тирникова після чергової сварки вирішила вбити чоловіка. Для виконання задуманого вона залучила Шальнева, пообіцявши йому заплатити 9 тис. грн. Прийшовши додому з Шальне-вим пізно ввечері, Тирникова пригостила його вином і дала йому сокиру. Нею Шальнев убив Тирникова, який спав.

25. Гайтан у стані сп’яніння зайшов до квартири Довгої і, зламавши її опір, зґвалтував. Довга кричала, що таких як він треба

 

знищувати і що вона його «посадить». Злякавшись погрози й того, що на крик можуть прийти люди із сусідніх квартир, Гайтан кинув Довгу на ліжко, сильно надавив коліном на груди і кількома ударами сокирою по голові вбив її.

26. Насіруллаєв у зв’язку з неправильною поведінкою брата вирішив його вбити. Він підійшов до будинку брата і викликав його на веранду. Коли брат увімкнув світло, Насіруллаєв з відстані 1 м двома пострілами з рушниці вбив його. Дружина брата в цей час залишалась у кімнаті й на веранду не виходила.

27. Образившись на Хазалія за несправедливий докір, Чіквітія озброївся пістолетом системи «Браунінг» і поїхав до нього. По дорозі він зустрів знайомого Ратія з дружиною і тещею, показав їм пістолет і повідомив, що їде з’ясовувати стосунки з Хазалія. Ратія розвернув свою автомашину і поїхав за автомашиною Чіквітія. Коли останній хотів зайти у двір Хаза-лія, Ратія та його дружина намагалися затримати його. Зустрівши активний опір, Чіквітія вистрілив у землю, вимагаючи його пропустити. Ратія не підкорився. Чіквітія пострілом з близької відстані вбив його.

28. Інформований про подружню невірність дружини, Гирич почав проживати окремо і порушив справу про розлучення. Суд дав піврічний строк на примирення і виніс рішення про стягнення аліментів на утримання дочки. Він просив дружину не направляти виконавчий лист за місцем його навчання, обіцяючи платити гроші добровільно. Під час однієї з бесід дружина зізналася Гиричу в інтимних стосунках з Жуковим. Заради дочки Гирич простив їй, вони помирились. Однак невдовзі дружина категорично відмовилася продовжувати подружнє життя. О 3-й годині ночі Гирич з рушницею прийшов до гуртожитку, де проживала його дружина з дочкою, викликав її в коридор і вистрілив у неї. З метою самогубства другий постріл зробив у себе, але в момент падіння смертельно поранена дружина зачепила ствол рушниці й заряд дробу пройшов мимо. Пострілами були розбуджені мешканці гуртожитку, які забрали у Гирича рушницю і повідомили про подію в міліцію.

29. Близько 22-ї години п’яний Курганов прийшов на територію парку, підійшов до стола, біля якого стояв Жемальдинов,

і з словами «Рашид, тобі» завдав йому удару ножем у спину, залишивши ніж у спині. Жемальдинов, знепритомнівши, упав на землю і невдовзі помер. Лезо ножа проникло в серце. Курганов був відданий до суду за умисне вбивство з хуліганських мотивів. Під час розгляду справи в суді він почав твердити, що в день події під час конфлікту Жемальдинов завдав йому побоїв. Ці доводи перевірялися судом і не знайшли підтвердження. Очевидці вчинення злочину показали, що ніякого конфлікту не було: Курганов, підійшовши до Жемальдинова, раптово наніс йому удар ножем у спину.

30. На квартирі Зайця відбувалася вечірка, учасниками якої були Гридасов та його фактична дружина Краузе. У стані сп’яніння Гридасов пішов додому і приніс без відома Краузе магнітолу, що їй належала. З цього приводу Краузе висловила незадоволення. Виникла сварка. Розмахуючи руками, Гридасов зачепив рукою обличчя Краузе. Вона відійшла від Гридасова. Учасник вечірки Целіхін, який перебував у стані сильного сп’яніння, зі словами «Досить, заспокойся» ударив Гридасова рукою в обличчя. Тоді Гридасов взяв кухонного ножа і двома ударами в живіт убив Целіхіна.

31. Запідозривши в зґвалтуванні своєї малолітньої дочки Ген-діна, Татарчук вирішив його вбити. В стані сп’яніння він уночі прийшов до котельної, де Гендін працював кочегаром, лівою рукою схопив його за комір, а правою ударив у шию принесеним з собою фінським ножем. У боротьбі вони впали на підлогу, і Татарчук тричі ударив Гендіна в голову. У ході подальшої боротьби Татарчук упустив ніж і завдав Гендіну удару в голову підібраною цеглиною. Гендін перестав чинити опір. Підібравши ніж, Татарчук тричі вдарив ним Гендіна в шию, а потім завдав смертельного поранення в живіт.

32. Колпаков у стані сп’яніння у квартирі своїх батьків під час сварки і бійки в присутності Кокшина та Агаркова вчинив умисне вбивство свого батька, ударивши його ножем в груди. Після цього Колпаков викинув ніж і сів на стілець, схлипуючи. П’яний Кокшин почав висловлювати на його адресу погрози. Колпаков зажадав, щоб Кокшин вийшов з хати, але той не виходив. Тоді Колпаков виштовхав Кокшина в сіни, де взяв зі столу

молоток і завдав ним йому кілька ударів по голові, від яких Кок-шин помер у лікарні на третій день.

33. Проходячи вулицею селища, п’яні Довгань і Шуріпа зустріли Гринчука, теж п’яного. Останній почав нацьковувати на них собаку. Тоді Довгань і Шуріпа виламали з паркана по штахеті, якими вбили собаку, а потім стали бити Гринчука по голові й животу. Гринчук втратив свідомість. Не змовляючись, Шуріпа зняв з нього офіцерський ремінь, а Довгань — годинника. У лікарні Гринчук помер.

34. Подружжя Сулименки двічі розлучались, але потім знову реєстрували шлюб. Між ними часто відбувалися сварки: він дорікав їй за подружню невірність, а вона йому — за пияцтво. Часто Сулименко бив дружину, завдаючи легких тілесних ушкоджень та погрожуючи вбивством. Коли в черговий раз виникла сварка, дружина кілька разів назвала чоловіка «аліком». Той ударив її кулаком у груди. Падаючи, дружина головою вдарилась об мармурове підвіконня. Сулименко заніс її у ванну під душ. Зрозумівши, що дружина мертва, він розчленував її труп, частини якого притопив у річці. Потерпіла померла від крововиливу в мозок.

35. Під час з’ясування стосунків між Ковалем і Бульбою, якому Коваль дорікав за надмірну цікавість до його дружини, виникла бійка. Коваль кухонним ножем ударив Бульбу, спричинивши проникаюче поранення грудної клітки і м’язів серця з масивною внутрішньою кровотечею, внаслідок чого потерпілий помер. Коваль був засуджений за вбивство через необережність.

36. Алтинюк під час сварки у себе вдома вдарив дружину гітарою по голові, спричинивши легке тілесне ушкодження без розладу здоров’я, закривав їй рукою рота, душив, погрожуючи вбивством. Дружина вирвалась і покликала на допомогу сусідів. Вона пояснила слідчому, що після удару гітарою почала кричати і чоловік закрив їй рота рукою, щоб не чули сусіди. Душив її він не сильно, що й дало змогу вирватись.

37. Манчилін і Прудько у сквері грали в шахи. До них підійшов Москвін, який був напідпитку, запропонувавши при-

гостити їх вином. Коли вони відмовилися, Москвін випив пляшку вина сам, після чого почав вимагати, щоб з ним грали в шахи на гроші, заважав грі, поводив себе нахабно, чіплявся до гравців. Коли Манчилін внаслідок цього вирішив припинити гру і йти додому, Прудько сказав, щоб той заспокоївся і не боявся Моск-віна. Але останній підійшов до Прудька і вдарив його кулаком в обличчя. Прудько завдав удару у відповідь. Виникла сварка, після припинення якої Прудько почав збирати шахи. Скориставшись цим, Москвін ударив Прудька пляшкою по голові, а потім уламком розбитої пляшки в шию. Від великої втрати крові Прудько помер на місці.

38. Під час пиятики, що відбувалася на території дитячого садка, між Демидовим і Афанасьєвим виникла сварка. Демидов ударив Афанасьєва, а той ударом у груди збив Демидова з ніг. Назаренко, бажаючи допомогти Афанасьєву й одночасно по-мститись Демидову за те, що той ображав його сестру, з ножем кинувся на Демидова. Коли останній піднявся з землі, Назаренко ножем завдав йому два удари у груди, два в лопатку і один у плече, чим спричинив, зокрема, поранення серцевої сумки, наскрізне поранення серця, правої легені. Назаренко з місця злочину втік, а життя Демидова було врятоване своєчасно проведеною операцією.

39. Навчаючись у вузі, Романюк протягом двох років жив на приватній квартирі у Спориша похилого віку, якому допомагав по господарству. Спориш після того, як Романюк одружився і перейшов жити на квартиру до дружини, вносив розлад у молоду сім’ю, твердячи, що дружина йому зраджує. Він радив Рома-нюку залишити дружину і повернутися до нього. Романюк залишив дружину і навчання, повернувся жити до Спориша, але на роботу влаштуватися не зміг. Через якийсь час він хотів помиритися з дружиною, але та відмовилася. Опинившись у скрутній життєвій ситуації, Романюк вирішив помститися Споришу. Він одягнув рукавиці й під час розмови, схопивши пляшку з олією, сильно ударив нею Спориша по голові, поранивши його. Зіскочивши з ліжка, Спориш схопив Романюка за горло, але той продовжував бити його пляшкою по голові, а потім схопив ножа з довжиною леза 8, 4 см і завдав Споришу 15 колото-різаних ран, з них 14 — в задню, а одну — в передню частину

грудної клітки. Він також завдав йому три різані рани правої кисті. Романюк, визнаючи себе винним у вбивстві Спориша, пояснив, що вчинив його в стані сильного душевного хвилювання, спричиненого тим, що Спориш брутально образив його дружину, а також душив його.

40. Зіятдінов проник до будинку, де спала Гавриш, яка перебувала в стані сильного алкогольного сп’яніння. Скориставшися цим, Зіятдінов зґвалтував її, а потім убив, ударивши кухонним ножем в груди. Убивство було зумовлене тим, що місяць тому за заявою дочки Гавриш Зіятдінова було оштрафовано за дрібне хуліганство.

41. Долганов оточив грядку з цибулею оголеним дротом і підключив його до електромережі напругою 220 вольт. Підліток Сергеєв підійшов до дроту, торкнувся його рукою і був смертельно травмований електрострумом. Долганов працював механіком електростанції, вчився на курсах підвищення кваліфікації.

42. Народивши в себе вдома доношену дитину, Рулько не надала їй ніякої допомоги. Вона завернула її в простирадло і поклала в шафу, де дитина невдовзі померла внаслідок закриття верхніх дихальних шляхів. Рулько пояснила, що вчинила це через те, що батько дитини не захотів з нею укласти шлюб.

43. Равлюк завагітніла від Прокопчука. Останній радив їй зробити аборт або позбавити життя дитину, яка народиться, інакше він її покине. Одразу ж після пологів Равлюк разом зі своєю подругою Пронюк задушила дитину.

44. Кубін у себе вдома разом з дружиною і тещею розпивав спиртні напої. Під час сварки, що виникла, він табуреткою вдарив дружину по голові, спричинивши тяжке тілесне ушкодження, небезпечне для життя в момент заподіяння. Потім він хотів викликати швидку допомогу, але потерпіла відмовилася.

45. Кеворкян, дізнавшись, що Тишля зустрічається з її коханцем Скутнєвим, вирішила їм помститись. Уночі вона підійшла до будинку Чулкової, в якої квартирував Скутнєв і де в ту ніч ночувала Тишля, розбила вікно, зламала раму і кинула

в кімнату скляний балон з бензином і факел. У кімнаті виникла пожежа, при гасінні якої Скутнєв і Тишля одержали середньої тяжкості тілесні ушкодження. Пожежею було частково знищено, а частково пошкоджено майно Скутнєва, Тишлі й Чулкової.

46. Роєнко на ґрунті особистих неприязних стосунків з На-лимчуком непристойно висловлювалася на його адресу, вдарила та подряпала йому обличчя. У відповідь Налимчук кілька разів ударив Роєнко каменем по голові. Одна із ран виявилася смертельною. Очевидці засвідчили, що Налимчука трясло, він плакав. Цьому сприяла його емоційно-вольова нестійкість, пов’язана з черепно-мозковою травмою.

47. Шилов почав помічати, що його дружина перебуває в близьких стосунках з Бірманом, з яким працює в одному магазині. Бажаючи зберегти сім’ю, Шилов просив свою дружину, а також Бірмана припинити ці стосунки. Побачивши їх на вулиці разом, Шилов знову попросив припинити зустрічі. Наступного дня після роботи Шилов приготував вечерю, нагодував дітей і пішов прогулятися. Повертаючись, він почув, що з квартири Латилової долинає сміх і голоси дружини та Бірмана. Він кілька разів телефонував дружині та просив повернутися додому, однак вона прийшла тільки тоді, коли їй сказали, що захворів молодший син. Зайшовши в квартиру і переконавшись, що діти сплять, Шилова почала ображати чоловіка, заявивши, що жити з ним не буде, і намагалася повернутись до Латилової. Тоді Шилов схопив кухонного ножа і завдав вісім ран, від яких Шилова тут же померла. Після цього Шилов одразу ж з’явився з повинною у відділення міліції. Він був блідий, в одних шкарпетках і тренувальних штанях, говорив нескладно, трусився.

48. У квартирі, де проживав Кравченко, відбувалася вечірка з випивкою. Коли о 21-й годині у двері подзвонив його знайомий Павлов, який теж був напідпитку, Кравченко того не впустив. Тоді Павлов ударив Кравченка. Почалася бійка, яка тривала 15—20 хвилин. Присутні намагались її припинити. При цьому сусіда Чугунов, який був на милицях, упав. Його підняли і повели до квартири, Кравченко також пішов туди, бійка припинилася. Повернувшися до своєї квартири, Кравченко змив з обличчя кров, озброївся перочинним ножем і повернувся на схо-

довий майданчик. Бійка з Павловим поновилася. Кравченко ударив Павлова ножем у груди. Рана виявилася смертельною.

49. Між подружжям Пуршаєвих відбувалися сварки, під час яких Пуршаєв бив дружину. Вона не раз переселялася на приватну квартиру, але потім на прохання чоловіка поверталася до нього. Приводом для конфліктів були обґрунтовані підозри Пуршаєва про подружню невірність дружини. Він говорив про це тестю, своїй сестрі. 9 травня Пуршаєв знов побив дружину. Вона забрала дітей і пішла від нього, незважаючи на неодноразові прохання, відмовилася повернутись. Увечері 2 червня, коли Пуршаєва уже лягла спати, Пуршаєв прийшов до неї у стані сп’яніння і знов почав умовляти продовжити спільне життя. Вона відмовилась.

У розмові Пуршаєв спитав, звідки у неї нові меблі й газова плита. Вона відповіла, що їх допоміг придбати директор молокозаводу Магаткін. Тоді Пуршаєв почав кричати, ображати дружину, схопив кухонний ніж і в присутності дітей завдав їй сім поранень, у тому числі два з пошкодженням легенів і серця, від яких вона на місці померла.

50. Богатов проживав на квартирі з коханкою Юдіною. Увечері туди прийшли його знайомі Петраков і Кургаєв. Усі пили спиртне. Богатов вийшов з квартири, щоб подзвонити, а коли повернувся, то в спальні побачив Юдіну, яка лежала на ліжку поруч з оголеним Кургаєвим. Богатов крикнув: «Падлюки, тварюки!». Вони скочили з ліжка. Богатов ударив Юдіну кулаком, а Кургаєва почав бити руками, ногами та стільцем. Від численних ударів у голову, що спричинили черепно-мозкову травму, Кургаєв наступного дня помер.

51. Медведєв і Тищенко чотири роки дружили, домовилися про одруження. У зв’язку з наступним від’їздом Тищенко на екзаменаційну сесію вони провели вечір разом, розпили пляшку вина. Тищенко зізналася, що вона раніше була у близьких стосунках з іншим. Медведєв нецензурно вилаявся на її адресу. Виникла сварка, під час якої Тищенко вдарила його ножем у ліву половину грудної клітки, спричинивши тяжкі тілесні ушкодження. Вирвавши ніж із рани, Медведєв руками задушив її, а сам знепритомнів. Медведєв показав, що не хотів позбавляти Тищенко життя. Те, що вона мертва, виявив, коли отямився.

 

52. Нестеренко прийшов додому до своєї колишньої дружини Челомбицької, щоб побачити малолітню дочку і взяти свої документи. Челомбицький, тесть Нестеренка, зайшовши до кімнати, почав настійно вимагати, щоб зять залишив приміщення, проганяв його. Нестеренко відповів, що побачить дочку і піде. Однак Челомбицький, який був у стані сп’яніння, не заспокоївся. Тоді Нестеренко двічі ударив Челомбицького кулаком в обличчя. Че-ломбицький схопив ніж і ударом у шию вбив Нестеренка.

53. Познайомившись з жителями селища Кутьком та Лантух, Горовенко в їхньому будинку разом з ними та іншими особами вживав спиртні напої, на придбання яких давав гроші. Він запрошував господарів на роботу до сільськогосподарського кооперативу, обіцяв допомогти у працевлаштуванні. Коли Го-ровенко хотів залишити своїх нових знайомих, Кутько почав вимагати 3 тис. грн. і у відповідь на відмову пожбурив у бік Го-ровенка пляшку, заявивши, що не випустить із дому доти, поки не одержить вказану суму, після чого кинувся на нього, щоб забрати гроші силою. Тоді Горовенко схопив зі столу ножа і кілька разів ударив Кутька. У цей самий час Лантух ударила Горовен-ка сковородою по голові, а той у відповідь поранив її ножем у груди. Внаслідок цього Лантух померла на місці події, а Кутько — через місяць.

54. Кравченко зі своєю сестрою, її подругою Чернегою та їхніми друзями Бойчуком і Палчинським сиділи на лавці в парку села. Коли на вулиці біля парку виникла бійка між Турієм і Глибчуком, Бойчук та Кравченко припинили її, а потім знову пішли до парку. Через якийсь час туди повернувся Турій, привівши з собою Филиповича, Матіоса, Кукурбу і Білоусова, щоб побити тих, хто його «образив». Коли компанія Турія підійшла до лавки, де сиділи Кравченко та інші, Турій крикнув: «Це вони, бийте їх!». У цей момент Білоусов схопив Кравченка за чуба і став гнути голову до землі, інші прибулі почали завдавати йому ударів. Захищаючись, Кравченко вдарив Білоусова в груди, спричинивши поранення серця, від чого той помер.

55. Шістка відпочивав у себе на подвір’ї. Почувши, як рипнули двері, він пішов до хати і побачив на кухні невідомого, який стояв до нього спиною. На запитання, що він тут робить, той

обернувся (це був сусіда Ушаков) і, не говорячи ні слова, сильно вдарив хазяїна в обличчя. Шістка схопив з плити кухонного ножа і вдарив ним у груди Ушакова, який через чотири години помер у лікарні. Шістку було засуджено за умисне вбивство, вчинене в стані сильного душе







Дата добавления: 2014-11-10; просмотров: 1990. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Анализ микросреды предприятия Анализ микросреды направлен на анализ состояния тех со­ставляющих внешней среды, с которыми предприятие нахо­дится в непосредственном взаимодействии...

Типы конфликтных личностей (Дж. Скотт) Дж. Г. Скотт опирается на типологию Р. М. Брансом, но дополняет её. Они убеждены в своей абсолютной правоте и хотят, чтобы...

Гносеологический оптимизм, скептицизм, агностицизм.разновидности агностицизма Позицию Агностицизм защищает и критический реализм. Один из главных представителей этого направления...

Типовые примеры и методы их решения. Пример 2.5.1. На вклад начисляются сложные проценты: а) ежегодно; б) ежеквартально; в) ежемесячно Пример 2.5.1. На вклад начисляются сложные проценты: а) ежегодно; б) ежеквартально; в) ежемесячно. Какова должна быть годовая номинальная процентная ставка...

Выработка навыка зеркального письма (динамический стереотип) Цель работы: Проследить особенности образования любого навыка (динамического стереотипа) на примере выработки навыка зеркального письма...

Словарная работа в детском саду Словарная работа в детском саду — это планомерное расширение активного словаря детей за счет незнакомых или трудных слов, которое идет одновременно с ознакомлением с окружающей действительностью, воспитанием правильного отношения к окружающему...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.012 сек.) русская версия | украинская версия