Побудова характеристики вихідного трубопроводу
Характеристику трубопроводу будуємо для 6 точок вибраного діапазону зміни () за формулою:
де ; – довжина вертикальної ділянки напірної лінії, м.
де, – втрати напору при русі рідини у вихідній лінії, м.
де l = f(Re, D) і значення l знаходять відповідно до вказівок практичного заняття №2, а . де, – розрахункова довжина вихідної лінії, м 3.3.7 Дані розрахунків заносимо в табл. 3.3 3.3.8 За даними табл. 3.3 будуємо характеристику трубопроводу . 3.3.9 Визначення робочої точки гідравлічної системи. З графічних залежностей знаходимо координати точки перетину напірної характеристики насоса і трубопроводу. 3.3.10 Визначимо відхилення параметрів отриманої робочої точки від необхідних параметрів роботи гідравлічної системи:
Якщо відхилення Q і H перевищують 10 %, то необхідно зробити перерахунок напірної характеристики насоса на понижену частоту обертів. 3.3.11 Визначаємо нову понижену частоту обертів насоса:
Перераховуємо характеристику насоса на нову частоту, використовуючи дані таблиці 3.2. Результати заносимо в таблицю 3.4 і будуємо нову перераховану напірну характеристику насоса. 2.3.12 З графічних залежностей знаходимо координати нової робочої точки перетину напірної характеристик насоса і трубопроводу.
Таблиця 3.5 – Вихідні дані для виконання роботи
3.4 Контрольні запитання
3.4.1 Що таке характеристика насоса? 3.4.2 Що таке характеристика вихідного трубопроводу? 3.4.3 Що таке робоча точка гідравлічної системи? 3.4.4 В залежності від яких параметрів вибирається тип відцентрового насоса? 3.4.5 Як зміниться залежність при послідовному з’єднанні двох насосів? 3.4.6 Як зміниться залежність при паралельному з’єднанні двох насосів?
Таблиця 3.6 – Характеристика відцентрових насосів (n =2900хв-1)
|