Визначення робочої точки гідравлічної системи
Перетин напірних характеристик трубопроводу і насоса дає нам теоретичну робочу точку гідравлічної системи з координатами (Qт, Hт). Якщо Qт = Qн і Hт = Hн або відхилення не перевищує 10 %, то на цьому розрахунки закінчені. У випадку невідповідності розрахункової робочої точки (Qт ¹ Qн і Hт ¹ Hн) виконується перерахунок напірної характеристики насоса використовуючи закони пропорційності, а саме на понижену частоту обертання:
Напір
Потужність
Перерахунок характеристики насоса на нову частоту здійснюється в такій послідовності: для кожного значення Qi(т), взятих з табл. 3.2 вираховують Hi для відомих частот обертання і :
Дані розрахунків заносять в табл. 3.4. Таблиця 3.4 – Перерахунок характеристики насоса на нову частоту обертання n 1
Будують нову характеристику насоса, при n 1 наносять її на характеристику гідравлічної системи (рис. 3.1) виділивши їх іншим кольором, чи позначенням, наприклад штриховою лінією. Отримують робочу точку, в якій і . 3.3 Порядок виконання роботи При розрахунку використовувати дані табл. 3.5. 3.3.1 Вибір насоса Відповідно до величин витрати рідини в гідравлічній мережі Qн і необхідного напору Нн вибираємо насос (табл.3.6). 3.3.2 Характеристику вибраного насоса записують в табл. 3.1. 3.3.3 Характеристику насоса для п’яти точок вибраного діапазону зміни ()будуємо за формулою:
Коефіцієнти рівняння визначаємо з системи рівнянь:
3.3.4 Дані розрахунків заносимо в таблицю 3.2 1 – ємність; 2 – вхідний трубопровід; 3 – насос; 4 – вихідний трубопровід; 5 – засувки; 6 – ємність Рисунок 3.2 – Схема гідравлічної системи
3.3.5 За даними табл. 3.2 будуємо графік .
|