Загальні положення. Датчик вертикалі ДВ-2 призначений для вимірювання змін відхилень від вертикалі конструкцій будівель
Датчик вертикалі ДВ-2 призначений для вимірювання змін відхилень від вертикалі конструкцій будівель, споруд та накопичення результатів вимірів[6]. Датчик відповідає температурному режиму (кліматичне виконання УХЛ) для категорії 3.1. за ГОСТ 15150-69 для експлуатації при температурі навколишнього середовища від мінус 30 градусів до плюс 50 градусів С. Пульт керування відповідає температурному режиму (УХЛ). До складу датчика ДВ-00-00-000 входять блок вимірювача ДВ-01-00-000, пульт керування ПДС-01 ААГЩ 421415. платформа, на яку прикріплений блок вимірювача і два кабеля: кабель Д для зв’язку пульта з блоком вимірювача і кабель К для зв’язку пульта з комп’ютером. Платформа з блоком вимірювача ставиться твердо на об’єкт, який контролюється. Пульт ПДС-01 за допомогою рознімання підключають до блоку вимірювача тільки в момент знімання інформації або програмування його роботи. За вимогою замовника можлива поставка виробником декількох платформ з блоками вимірювачів і одного пульта ПДС-01. Габаритні розміри, мм, не більше: - платформа з блоком вимірювача 210 х 180 х 130 - пульт керування ПДС-01 45 х 80 х 38 Маса, кг, не більше: - платформа з блоком вимірювача 3 - пульт керування ПДС-01 0, 5 Поточний ремонт датчика протягом періоду гарантійного терміну експлуатації і всі наступні можливі ремонти виконує тільки підприємство-виробник, тому ЗИП в комплект поставки не входить.
Таблиця 16.1 - Технічні характеристики ДВ-2
Примітка. Тривалість роботи наведена для елементів живлення, які мають ємкість 7, 6 А (наприклад, Super Alkaline фірми GP) і пропорційна ємкості конкретно встановлених елементів живлення. Принцип роботи датчика ґрунтується на вимірюванні величини відхилення корпусу датчика, який скріплений з контрольованим об’єктом від
Рисунок 16.1 – Датчик вертикалі ДВ-2 вертикального положення. Вимірювання виконуються за допомогою перетворювача кута нахилу ПН-4, який складається з симетричної відносно осі обертання металічної ампули наповненої електролітом з п’ятьома електричними виходами в вигляді штирів, один з яких з’єднаний з корпусом. Маркування датчика виконана на шильдах, які скріплені на платформі з блоком вимірювача і на пульті ПДС-01. Маркування включає: - найменування виробу; - найменування підприємства – виробника; - заводський номер виробу і дата виготовлення. Датчик у відповідності до рисунка 1 складається з кронштейну 1, кожуха 10, платформи 12 з анкерами 13 і пульта керування ПДС-01 15, який підключається до розняття 17 датчика за допомогою кабеля 18. На кронштейні 1 знаходяться: стінка 4, на якій кріпиться плата 3 і елементи живлення 2, розняття 17, корпус 8 з перетворювачем кута нахилу 5, який ізольований від корпуса 9. Корпус 8 з перетворювачем кута нахилу 5 закріплений до кронштейну 1 гвинтами 11, юстування вертикального положення перетворювача виконується гвинтами 6. Кожух 10 закріплений до кронштейну 1 гвинтами 7. Кронштейн 1 закріплений до платформи 12 за допомогою чотирьох гвинтів при знятому кожусі 10 після установки платформи на контрольований об’єкт з точністю відхилення платформи від вертикалі не більше 5. Плата 3 призначена для зчитування із перетворювача кута нахилу 5 сигналів про відхилення від вертикалі, перетворення цих сигналів в цифрову форму і накопичення їх в пам’яті обладнання, яке знаходиться на платі. На платі є також годинник реального часу і обладнання для зв’язку з пультом ПДС-01 або з комп’ютером за інтерфейсом RS485. Пульт ПДС-01 15 призначений для зняття інформації з блоку вимірювача, обробки отриманої інформації, видачі одержаних даних в кутових величинах (мін, с) на рідинний кристалічний індикатор і запису цих даних в пам’ять енергонезалежного обладнання з метою переносу на комп’ютер, а також для забезпечення необхідних функцій контролю і керування. Всередині корпусу пульта знаходяться: - рідинний кристалічний індикатор (РКІ); - мікроконтролер керування і обробки інформації; - модуль виводу інформації на РКІ; - клавіатура з чотирма кнопками керування: “← “, “↓ “, “ Enter”, “Esc”; - елемент живлення типу «Крона» 9 В. Пульт підключається до блоку вимірювача з’єднувальним кабелем 18 до розняття 17. Фізичний канал передачі інформації – RS485.
16.4 Контрольні запитання для самопідготовки та захисту роботи 1 Для чого призначений датчик ДВ-2? 2 Які основні частини датчика ДВ-2? 3 Які функції пульта ПДС-01? 4 Який діапазон вимірів датчика ДВ-2? 5 Яка точність вимірів датчика ДВ-2? 6 Яку кількість вимірів можна записати при моніторингу за допомогою ДВ-2? 7 Як працює перетворювач кута ПН-4? 8 Які основні частини пульта ПДС-01?
|