Опис лабораторного макету
Лабораторний макет (рис.2.12) містить чотири каскади підсилення на БТ, кожен з яких може бути досліджений окремо. Крім того, в складі макету три змінних резистори (рис.2.13) 470 Ом, 4, 7 кОм та 47 кОм. Цi резистори використовуються для виміру вхідних та вихідних опорів підсилювальних каскадів, що охоплені різними видами ВЗЗ. Перший каскад на транзисторі VT1 використовується для реалізації
Каскади VT2 -VT4, виконані відповідно за схемами СК, СБ, СЕ, і працюють в однакових режимах, але різне включення транзисторів визначає різні їх властивості.
![]() Рисунок 2.13 - Подільник Каскад на VT2 - емiтерний повторювач, його високий вхідний опір узгоджується з опором першого малострумового каскаду, а низький вихідний опір - з низьким вхідним опором третього каскаду на VT3, зібраного за схемою СБ. Четвертий каскад на транзисторі VT4, виконаний за схемою СЕ, і дозволяє досліджувати два види ВЗЗ - паралельний за напругою (перемикач S5) та послідовний за струмом (перемикач S6). Для зменшення загального коефіцієнта підсилення використовується опір R11. Перемикачі S2 - S4 дозволяють здійснити незалежне дослідження окремих каскадів. Для зняття АЧХ всього підсилювача перемикачі S2 - S4 повинні бути ввімкнені. Живлення макета здійснюється від джерела з напругою + 20 В.
|