Мережний протокол Internet
Протокол – це програмний засіб, що визначає правила обміну даними між двома комп’ютерами в мережі. Ці правила описують:
· характеристику кабелю; · формування запиту; · мережний адаптер; · контроль помилок; · швидкість пересилання інформації; · час передачі; · розмір пакета інформації, що пересилається.
Протокол Internet це в основному – TCP/IP протокол, який має слідуючи характеристики:
1. TCP/IP це 32-розрядний протокол, який працює в захищеному режимі. 2. TCP/IP підтримується більшістю операційних систем (Unix, Windows NT, Novel NetWare, Macintosh...). 3. Протокол TCP/IP можна використовувати як єдиний мережний протокол, так і разом з іншими (Netbeui у локальній мережі). 4. Протокол TCP/IP складається з двох частин TCP і IP. 5. TCP (Transmission Control Protocol) забезпечує передавання документу між двома вузлами та виконує контроль передавання повідомлень (контролює помилки). На транспортному рівні документ перетворюється на ту форму, в якій належить передавати дані в мережі що використовується. Наприклад, він може мати вигляд невеликих пакетів стандартного розміру. 6. IP - (Internet Protocol, IP - адреса) забезпечує адресом пакет повідомлень який пересилається між вузлами мережі (одиницею обміну інформації є пакет діаграм), IP протокол має більш низький рівень, чим ТСР. Цей протокол визначає маршрут руху даних у мережі. 7. TCP/IP дає рівні права будь-якому комп’ютеру мережі. 8. В мережі Інтернет можуть використовуватися і такі протоколи: UDP, ISMP та ін. 9. Для настроювання TCP/IP варто виконати: 10. У глобальних мережах використовується модель взаємодії відкритих систем OSI. Відповідно до моделі OSI у всякій мережі можна використовувати до семи рівнів взаємодії між комп’ютерами: прикладний, представницький, рівень сеансів зв’язків, транспортний, мережний, сполучення, фізичний; 11. Глобальні мережі, що мають інші протоколи, підключаються до Internet через шлюзи. Шлюз це комп’ютер з відповідним апаратним та програмним забезпеченням який дає змогу передавати дані між мережами різної архітектури перетворюючі дані у відповідний формат.
10.6. Підключення комп’ютера до Internet
Підключення виконується за допомогою майстра, що знаходиться в Internet Explorer. За допомогою майстра задаються адреси IP основного і додаткового серверів та адреса комп’ютера. Для виклику Майстра треба виконати команду: Свойства ► Подключения ► Установить. Підключення до мережі Internet через провайдера потребує визначення:
· типу модему; · ім’я провайдера; · номер телефону; · код країни; · ім’я користувача; · пароль для доступу; · спосіб завдання адреси Internet; · адреса сервера DNS; · адреса IP і маска підмережі якщо потрібно; · використовується протокол ррр (point-to-point protocol).
Користувач може працювати в Internet за різним трафіком, що визначає на який частоті виконується зв'язок з Internet (тобто вказується швидкість передачі даних), скільки інформації у місяць може скачати користувач і скільки заплатити за неї та яка буде понад лімітна оплата. Приклад трафіку: швидкість - 128 Кбіт/сек., обсяг інформації – 100 Мбайт, ціна – 0, 2 грн за Мбайт; швидкість понад 512 Кбіт/сек., обсяг інформації – безлімітна, ціна – 400 грн;
|