Адреса в Internet
Кожний комп’ютер, підключений до Internet, повинен мати унікальну адресу. В Internet використовується два типа адрес: цифрова або IP – адреса і доменна (domain – область, сфера) - символьна. Розглянемо спочатку цифрові адреси. Адреса комп’ютера в Internet з протоколами TCP/IP представляється чотирма байтами. Кожний байт відокремлюється один від одного крапкою і може відображатись числом від 1 до 255 наприклад, 172.16.0.1. Так як мережа Internet це з’єднання мереж то щоб знайти комп’ютер треба вказати адресу мережі а потім вказати адресу комп’ютера. Тому IP - адреса складається з двох частин: адреси мережі (мережний ідентифікатор) та адреси вузла (ідентифікатор комп’ютера) в цій мережі. IP – адреса має 5 класів (A, B, C, D, E) основні класи це перші три - A, B, C. Класи відрізняються кількістю байтів, відведених на адресу мережі й адреса вузла які приведені в таблиці 4. Позначимо байти латинськими буквами: W. X. Y. Z. Для класу А під мережний ідентифікатор відводиться 1 байт і 3 байти для ідентифікатора комп’ютера:
W. X. Y. Z
Мережний ідентифікатор Ідентифікатор комп’ютера
Для класу В під мережний ідентифікатор відводиться 2 байти і 2 байти для ідентифікатора комп’ютера. Для класу С під мережний ідентифікатор відводиться 3 байти і 1 байт для ідентифікатора комп’ютера. Структура IP – адреси наведена в табл.. 10.1.
Таблиця10.1. Структура IP – адреси
Примітка: адреса w = 127 призначена для тестування програми; w = 0 і w = 224 - 225 зарезервовані для спеціальних цілей.
10.8. Маскапідмережі
Маскапідмережі являє собою 32-бітове двійкове число (або у вигляді чотирьох десяткових чисел), вона вказує на те який клас IP - адрес треба вибрати, щоб позначити адреси комп’ютерів мережі відповідної організації. Маскапідмережі дозволяє розбити мережу на підмножину хостів, що не перетинаються (не пересікаються) між собою. Стандартні маски підмережі наведені в таблиці 10.2.
Таблиця10.2. Стандартні маски підмережі
Приклад. Компанії привласнена IP - адреса 191.100. Мережа компанії має 10 локальних мереж, що складаються з 200 вузлів. Тоді використовуємо маску 255.255.0.0, що дозволить мати адреси від 191.100.1 до 191.100.254. У кожній з 254 підмереж може бути до 254 вузлів.
Домени
IP - адреси в цифровому коді важко запам’ятати. Існує доменний тип адреси, що однозначно перетворюється цифрова IP -адреса в символьну службою DNS. Доменний вид адреси має такий вигляд: Ім’я комп’ютера......Домен другого рівня. Домен першого рівня. Самий правий домен - домен першого рівня, наступний зліва – піддомен - домен другого рівня і т.д. Домен першого рівня визначає країну або тип організації якій належить комп’ютер. Домен другого рівня визначає організацію, яка є власником або управляє мережею, в якій є даний комп’ютер. Для ідентифікації ресурсів мережі (файлів, Web – сторінок) використовується адреса яка відповідає стандарту URL (Uniform Resource Locators – уніфікований покажчик ресурсу). Ця адреса складається з трьох частин:
1. Протокол (або зазначена служба), після якого йдуть двокрапка «:» і два знаки «//»: http: //..... 2. Зазначення DNS адреси сервера, наприклад: http: //www.itl.net.ua....
Доменна адреса складається з декількох частин і представляє дзеркальне відображення порядку запису IP -адреси. Якщо в IP -адресі найбільш загальна частина знаходиться ліворуч, то в доменних іменах – праворуч. Самий правий піддомен (ua - для України) має назву домен верхнього рівня і найчастіше означає код країни (таб. 10.3).
Таблиця10.3. Типи ідентифікаторів мереж США (доменів верхнього рівня)
3. Зазначення повного шляху доступу до файлу на даному комп’ютері, наприклад: http: //www.itl.net.ua/Files/pages1.html або http: //www.microsoft.com/main.html.
Привласнює імена доменам Національний науково-дослідний інститут США з 1993 року. Кодує реєстрацію доменів по усьому світі компанія Inter Nic. Ліворуч від домену верхнього рівня іде домен, визначаючій або регіон, або організацію. У загальному вигляді URL мережі має такий вид: протокол: //адреса сервера: [порт]/шлях/ім’я файлу Для протоколу HTML стандартні номери портів: 80 або 81. Вони можуть не вказуватися.
|