Задача 2. На території м. Дебрецен (Угорщина) було розпочате будівництво нафтопереробного комплексу, який за проектом має бути розташованим у 40 км
На території м. Дебрецен (Угорщина) було розпочате будівництво нафтопереробного комплексу, який за проектом має бути розташованим у 40 км. від кордону з Україною. Керівництво Закарпатської обласної державної адміністрації звернулось до муніципальної влади м. Дебрецен із проханням повідомити про характер та призначення новобудови, технологічний цикл створюваного підприємства, та заходи, які вживатимуться угорською стороною щодо запобігання можливим негативним наслідкам діяльності нафтопереробного терміналу. Польське керівництво відмовилось надати інформацію, мотивуючи це тим, що, по-перше, таке будівництво є внутрішньою справою Угорщини, і ніхто не має права зазіхати на суверенітет держави; по-друге, така інформація носить характер комерційною таємниці, оскільки може бути використана всупереч економічним інтересам держави. За роз’ясненнями Закарпатська обласна державна адміністрація звернулась до Міністерства закордонних справ України.
Визначити коло суспільних правовідносин. Яке роз’яснення має бути надане? Чи передбачає правовий режим доступу до екологічно значимої інформації елемент міжнародного співробітництва держав? Вирішити казус. Задача 3. Аспірантка Варшавського університету Катаржина Т., громадянка Польщі, перебуваючи на стажуванні в Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка проводила дослідження щодо можливості запровадження в Україні системи екологічного менеджменту та екологічного аудиту і участі в ній небезпечних підприємств України. Частиною дослідження стало вивчення питання щодо доступу до екологічної інформації, зокрема, в частині розміщення, діяльності та звітності небезпечних підприємств в Україні. Для здійснення такого дослідження Катаржина Т. звернулась із письмовими запитами про надання екологічної інформації щодо діяльності небезпечних підприємств до територіальних органів Мінприроди в Київській, Харківській, Донецькій, Дніпропетровській, Запоріжській, Івано-Франківській, Львівській, Ужгородській, Хмельницькій, Луганській областях. Із 10 запитів відповідь було отримано тільки на 6 з них, серед яких 2 відмови без обґрунтування. Проаналізувавши відповіді та порядок, в якому вони були надані, Катаржина Т. звернулася до Комітету із дотримання Орхуської конвенції. Визначте коло правовідносин. Якими є правові засади функціонування системи екоменеджменту та еко-аудиту? Визначне порядок функціонування та повноваження Комітету із дотримання Орхуської конвенції.
|