Значення коефіцієнтів е і Y для радіальних однорядних шарикопідшипників
Таблиця 8.3. Значення коефіцієнтів і для радіально-упорних шарикопідшипників,
Примітка: 1. — число рядів тіл кочення, — для однорядних підшипників; — для дворядних (здвоєних) підшипників. 2. Коефіцієнт у чисельнику — однорядних підшипників, у знаменнику — для дворядних. де - КТ – температурний коефіцієнт (табл. 8.4); Кσ - коефіцієнтбезпеки(табл. 8.5); Таблиця 8.4. Значення коефіцієнта безпеки Кσ і необхідної довговічності підшипників
Таблиця 8.5. Значення температурного коефіцієнта КТ
Рис. 8.1. Схеми навантаження підшипників: а — радіальні шарикопідшипники, установлені в розпір; б, в — роликові конічні і радіально-упорні кулькові підшипники, установлені в розтяжку 2. Порядок визначення для радіально-упорних кулькових і роликових однорядних підшипників (рис. 8.1, б, в, г). В цьому випадку кожний підшипник вала випробовує своє осьове навантаження , що залежить від схеми установки підшипників і співвідношення осьової сили в зачепленні редукторної пари (табл. 5.1) і осьових складових радіальних навантажень у підшипниках (табл. 8.5). Таблиця 8.5. Формули для визначення осьового навантаження Ra
Тому еквівалентне динамічне навантаження розраховується для кожного підшипника з метою визначення найбільш навантаженої опори. а) Визначити коефіцієнт впливу осьового навантаження е б) Визначити осьові складові радіального навантаження :
; (8.4.).
в) Визначити осьові навантаження підшипників згідно табл. 8.6. г) Обчислити відношення . д) За результатами співставлень або , або вибрати відповідну формулу і визначити еквівалентні динамічні навантаження :
(8.5.) (8.6.)
е) Зрівнявши значення визначити більш навантажений підшипник. ж) Розрахувати динамічну вантажопідйомність і довговічність за більшим значенням еквівалентного навантаження . з) Визначити придатність підшипників за умовою .
|