Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Способи виконання бойової задачі. Дії особового складу механізованого взводу при веденні оборонного бою. Боротьба з танками, БМП (БТР) противника

До наступу противника у взводі встановлюється твердий режим бойової діяльності: ведеться безперервне спостереження за противником; чергові вогневі засоби знаходяться на запасних або тимчасових вогневих позиціях у готовності до знищення противника.

Перед наступом противник може окремими групами проводити розвідку переднього краю і намагатися проникнути в глибину оборони. Особливо імовірні такі дії противника в умовах обмеженої видимості. У цих умовах командир взводу повинний вжити заходів по підвищенню пильності, організувати освітлення місцевості, підслуховування і мати велику частину вогневих засобів на позиціях у готовності до ведення вогню.

Дрібні групи противника, які намагаються вести розвідку, проробляти проходи в загородженнях або проникати в глибину оборони, знищуються по команді (сигналу) командира взводу черговими вогневими засобами з тимчасових вогневих позицій з наступною їх зміною.

Наступу противника, як правило, передує вогнева підготовка. Спостереження під час вогневої підготовки, з метою своєчасного виявлення переходу противника в атаку, ведуть командир взводу і спостерігачі. Чергові вогневі засоби в цей час займають основні вогневі позиції.

З початком наступу противника командир взводу по радіо ставить задачі навідникам-операторам бойових машин піхоти на знищення танків і бронетранспортерів противника.

З переходом противника в атаку по команді (сигналу) командира взвод негайно готується до бою.

Командир взводу в такій обстановці може віддати наступні розпорядження і команди:

«До бою» (команда передається голосом і встановленим сигналом — ракета червоного диму, а також дублюється натягуванням мотузки (дроту), яка протягнена до укриттів);

«405, 407, 410, я — Волга-20, Буря, прийом».

Вогонь по противнику відкривається з наближенням його на дальність дійсного вогню зброї взводу і приданих йому вогневих засобів.

Варіант команди:

«405, 407, 410, я — Волга-20, Вітер-111, прийом».

По мірі просування противника до переднього краю оборони вогонь доводиться до найвищої напруги. Танки й інші броньовані машини противника знищуються у першу чергу проти­танковими керованими ракетами, вогнем бойових машин піхоти, гранатометів і протитанковими гранатами, а піхота вогнем кулеметів і автоматів відсікається від танків і знищується.

Вогонь протитанкових засобів взводу зосереджується в першу чергу по головному танку або по танку з тралом, який долає загородження перед переднім краєм оборони, а потім по решті атакуючих танків та інших броньованих машинах.

Команди і розпорядження можуть бути наступні:

«405, я — Волга-20, керованою ракетою, ор. 1, вліво30, танк — знищити, прийом»;

«407, я — Волга-20, кумулятивної, прямо, у будинку, танк противника, шість під ціль — вогонь, прийом»;

«410, я — Волга-20, кумулятивною, сухе дерево два танки,по правому, шість у башту — вогонь, прийом»;

«командиру 1 мвід — прямо, біля одинокого дерева, танк — знищити».

За сприятливих умов обстановки з метою знищення танків, які долають загородження перед опорним пунктом, командир може вислати вперед гранатометника з помічником (стрільцем з ручними протитанковими гранатами). Для скритності їх висування, ви­користовуються аерозолі (дими). Іноді, біля найбільш імовірного місця пророблювання противником проходу в загородженнях, завчасно відривається і маскуються окоп та хід сполучення до нього. В окопі може розміщуватися гранатометник або кулеметник (стрілець) із заздалегідь підготовленим мінним шлагбаумом. По можливості в боротьбі з танками противника можуть брати участь кулеметники та снайпер, які зосереджують свій вогонь по оглядових приладах танків.

У випадку виходу танка противника безпосередньо до позицій відділень, ближній до нього особовий склад з підходом танка на відстань 25–30 м метає по ньому ручну протитанкову гранату. Якщо танк виявився неураженим, солдат відбігає по траншеї в сторону або лягає на її дно, а коли танк подолає окоп, швидко вискакує і метає протитанкову гранату в його борт або кормову частину. Після вибуху гранати солдат готується для знищення екіпажу, який залишає уражений танк.

Потім відкривається вогонь з кулеметів, автоматів і інших вогневих засобів і знищується жива сила і вогневі засоби противника.

Противник, що увірвався в опорний пункт взводу, знищується вогнем в упор, гранатами і також у рукопашній сутичці. У випадку обходу опорного пункту взвод переходить до кругової оборони і, продовжуючи міцно утримувати займані позиції, знищує противника вогнем усіх видів зброї з основних або запасних позицій.

Можливі команди і розпорядження:

1. «Командиру 2 мвід зайняти хід сполучення, противника який прорвався — знищити».

2. «407, я — Волга-20 — зайняти запасну вогневу позицію, танки противника на пд. узліссі гаю «Рідкий» — знищити».

Командир взводу після відбиття атаки противника в першу чергу відновлює систему вогню, вживає заходів що до поповнення боєприпасів, дає вказівки по відновленню фортифікаційних споруджень, а при необхідності з дозволу командира роти проводить зміну вогневих позицій бойових машин піхоти (бронетранспортерів), вживає заходів по наданню медичної допомоги і виносу важкопоранених. Про результати бою доповідає командиру роти.Дата добавления: 2014-11-10; просмотров: 1613. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.011 сек.) русская версия | украинская версия