Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Місце і роль взводу в обороні. Засоби підсилення, бойові можливості і бойові задачі механізованого взводу в обороні
Досвід бойових дій і військових навчань показує, що сторона, яка обороняться добивається успіху в тому випадку, якщо не тільки вражає противника вогнем з підготовлених позицій, використовує маневр силами і засобами, але й наносить противнику удари у відповідь.

Основними способами досягнення мети оборони є ураження противника вогнем всіх видів в поєднанні з інженерними загородами; стійке утримання підготовлених в інженерному відношенні позицій; використання гнучкого маневру вогнем, силами і засобами; проведення контратак. Дані способи дій найбільш ефективно використовують війська, які проявляють стійкість в обороні, підготовані до ведення тривалого оборонного бою в тяжких умовах, уміло використовують всю силу вогню і бойової техніки.

Важливою перевагою сторони, яка обороняється залишається можливість більш широкого використання на напрямках наступу противника загород, особливо мінно-вибухових.

Війська, які обороняються мають більш широкі можливості ефективного використання маскування. Приховуючи дійсне і показуючи зовсім інше положення, вони змушують противника використовувати боєприпаси, здійснювати удари по неіснуючих об’єктах. Тому при вмілому і своєчасному використанні своїх переваг оборона може протистояти наступу переважаючих сил противника.

Умови переходу до оборони. Під умовами переходу взводу до оборони слід розуміти ту конкретну обстановку (положення, готовність і характер дій противника і своїх підрозділів, а також сусідів, умови місцевості, засоби ураження, які використовуються та ін), в якій відбувається підготовка оборони.

Оборона має ряд переваг, які можуть перекрити нестачу сил і засобів. Заняття вигідних для оборони рубежів, використання захисних властивостей місцевості, її інженерне обладнання дають ряд вогневих і тактичних переваг, при умілому і своєчасному використанню яких оборона може протистояти наступу переважаючих сил противника.

Оборона може підготовлятися завчасно або організовуватися в ході бою при відсутності безпосереднього зіткнення з противником і в умовах зіткнення з ним.

В умовах безпосереднього зіткнення з противником взвод може переходити до оборони:

- з метою відбиття контратак переважаючих сил противника в ході наступу;

- для закріплення і утримування захоплених рубежів;

- для прикриття флангу на загрозливому напрямку;

- в результаті невдалого зустрічного бою з переважаючими силами противника.

При відсутності зіткнення з противником взвод може переходити до оборони:

- при обороні опорного пункту в другому ешелоні батальйону;

- при переході до оборони під прикриттям підрозділів, які обороняються в смузі забезпечення;

- при обороні морського берегу, де очікується висадка морського десанту;

- для прикриття державного кордону.

При переході до оборони завчасно, складаються кращі умови для вивчення місцевості, вибору вигідних оборонних позицій. Командири підрозділів будуть мати більше часу і кращі умови для організації оборони. В такій обстановці з метою прискорення інженерних робіт по обладнанню опорних пунктів може застосовуватись інженерна техніка.


Поможем в написании учебной работы
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Дата добавления: 2014-11-10; просмотров: 1435. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.018 сек.) русская версия | украинская версия
Поможем в написании
> Курсовые, контрольные, дипломные и другие работы со скидкой до 25%
3 569 лучших специалисов, готовы оказать помощь 24/7