Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Сутність управління і вимоги до нього

Управління підрозділами полягає в цілеспрямованій діяльності їх командирів і штабів по підтримці постійної високої бойової готовності підрозділів, підготовці їх до бою і керівництва ними при виконанні поставлених задач. Успіх бою в більшості випадків залежить від якості управління підрозділами. Досвід бойових дій свідчить, що вміле управління підрозділами дозволяло розгромити противника з найменшими втратами і добитися перемоги в короткий термін. Слід зазначити, що з розвитком збройних сил також розвивалася і змінювалася теорія і практика управління військами. Так, до появи масових армій управління військами здійснювалося безпосередньо командиром (полководцем), тому що він у той час міг стежити за діями усіх військ, що знаходяться на полі бою, і без допомоги спеціального органу (штабу) міг віддавати потрібні накази і розпорядження військам особисто або через ад'ютантів, ординарців і зв'язкових.

З появою масових армій, а отже, і зі збільшенням розмаху бойових дій і зміною умов підготовки і ведення бою керувати військами стає усе складніше. Різко зростає обсяг заходів, які командир повинен вирішити при підготовці до бою і в ході його ведення, йому одному вже не справитись з цією задачею. Виникає необхідність у створенні спеціального органа, здатного надати командиру суттєву допомогу в керуванні військами. Для цього спочатку вводяться Військова рада при головнокомандуючому, потім у середині XVIII сторіччя — штаб армії, а на початку XIX сторіччя — штаби з'єднань і частин, а потім і штаби батальйонів.

В ході подальшого розвитку збройних сил з'являються нові роди військ і спеціальні війська, які стали брати участь в бою. Це привело до подальшого збільшення кількості посадових осіб, залучених до управління військами. У подальшому до управління починають притягатись начальники родів військ і спеціальних військ.

У сучасних умовах управління військами включає рішення багатьох надзвичайно важливих і складних задач, таких, як ліквідація наслідків застосування противником зброї масового ураження, виявлення і знищення систем високоточної зброї.


Основу управління підрозділами складають підтримка високого морального стану і постійної бойової готовності підрозділів, збір і вивчення даних обстановки, розкриття намірів противника, прийняття рішення, доведення задач до підлеглих, організація і підтримка взаємодії між підрозділами, що беруть участь у бою, всебічне забезпечення бою, контроль за його підготовкою і виконанням підрозділами поставлених задач.

Вчасно і добре організоване безперебійне управління підрозділами сприяє захопленню й утриманню ініціативи, скритності підготовки бою і раптовості нанесення ударів по противнику, швидкому використанню результатів вогневого ураження противника і своєчасному здійсненню заходів щодо захисту підрозділів від зброї масового ураження. Крім того, воно дозволяє більш ефективно використовувати бойові можливості всіх сил і засобів, що беруть участь у бою.Дата добавления: 2014-11-10; просмотров: 1489. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.016 сек.) русская версия | украинская версия