Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Види та обладнання невибухових загород
Загороди бувають протитанкові /рови, ескарпи, контрескарпи, металеві їжаки, лісові завали, снігові вали, ополонки і т.д./ і протипіхотні /загорожі, сітки з колючого дроту і т.п.

Протитанкові рови готують з допомогою землерийних машин і вибуховим засобом, глибину не менше 2 м, шириною по дну — 2,5–3 м, з верху — 5,5-7 м.

На схилах зі сторони противника обладнують ескарпи, а на схилах із сторони своїх військ — контрескарпи.

Надовби виготовляють з колод, залізобетонних і металічних балок, міцно вкопаних в землю і добре закріплених. Їх встановлюють в 3–5 рядів шаховому порядку. Відстань між рядами 2–3 м. Надовб (від “надовба”) розміщують через 1,2–1,3 м. Виступають вони над поверхнею землі на 1–1,2 м. Нахил надовба роблять в той бік, звідки очікується рух противника /кут 60–70°/. Надовби з колючим дротом, являються одночасно і протипіхотною загородою.

Для швидкого перекриття доріг, вулиць, проходів в загородах використовують металічні їжаки.

Їх ставлять в 2–4 ряди з відстанями 2 м і скріплюють між собою балками або колодами.

Лісові завали виготовляють із дерев, діаметром отворів не менше 20 см, які стоять один від одного не далі 6м. Дерева валять навхрест вершинами в бік противника не повністю відділяючи їх від комелю прив’язуючи кінці до пнів дротом. Висоту пнів потрібно залишати неоднаковою /80-120 см/, глибину завалу — робити не менше 3 м.

Снігові вали готують з рихлого снігу висотою не менше 1,5 м і шириною 10–20 м. Поверхню снігу на валу злегка трамбують для того щоб вал не руйнувався вітром.

Зимою на водних перешкодах роблять бар’єри із льоду, поєднуючи їх з вирубкою ополонок шириною 3–4 м біля берега річки, безпосередньо біля бар’єру. Висота бар’єру повинна бути не менше 1,5–1,7 м.

Протипіхотні дротяні загороди — дротяні огорожі і сітки, дріт “внекид”, рогатки, їжаки, дротяні спіралі, малопомітні дротяні сітки і т.і. готують підрозділи, які займають оборону.

Для цього використовують однопрядний і двохпрядний колючий дріт. В війська він поступає в мотках. В мотку двохпрядного колючого дроту 340 м, однопрядного — 400 м. Маса мотків відповідно біля 50 кг і 35 кг відповідно. Для кріплення дроту до дерев’яних колів використовують спеціальні скоби.

Мало помітні дротяні сітки промислового виготовлення МЗП. Один пакет розтягують на площі 10×10 м.

Проходи в дротяних загородах роблять штик-ножами (за винятком малопомітних сіток і спіралей) з допомогою вибухових речовин, ножиць і іншого інструменту.

Ополонки, як правило, готують вздовж свого берега при товщині льоду не менше 20 см, розмірами 1,5×8 м або 2×10 м, а проміжки до 1 м.

Подолання невибухових протитанкових загород здійснюється з широким застосуванням бульдозерів, шляхопрокладників, вантажопідйомних машин. Так, протитанкові рови, ескарпи, контрескарпи долаються по колійним мостам або по проходам, які готують шляхом часткового засипання ровів з допомогою БТУ, БАТ, бульдозерів або з використанням вибухових речовин.

Проходи в лісових завалах, бар’єрах, загородах з металічних їжаків, прокладаються з допомогою машин розгородження ІМР, шляхопрокладників БАТ, навісних танкових бульдозерів БТУ. При цьому, щоб забезпечити безпеку екіпажів від можливих вибухів мін, завчасно рекомендується в завалах підривати продовжені заряди. Надовби, як правило, підривають на місцях.

 Дата добавления: 2014-11-10; просмотров: 1093. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2021 год . (0.001 сек.) русская версия | украинская версия