Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Протитанкові та протипіхотні мінні поля
Протитанкові мінні поля /ПТМП/ встановлюють спочатку на танконебезпечних напрямках перед фронтом, на стиках і флангах підрозділів, а також в глибині для прикриття вогневих позицій артилерії, ПТ резерву, командних пунктів та інших об’єктів.

Протитанкове мінне поле, звичайно, має розміри по фронту 200–300 м і більше, в глибину 60–120 м і більше. Міни встановлюють в три-чотири ряди з відстанню між ними
20–40 м і між мінами в ряду 4–6 м для протигусеничних і 9–12 м для протиднищевих мін.

Розхід мін на 1 км мінного поля складає 550–750 протигусенечних або 300–400 протиднищевих мін. На дуже важливих напрямках ПТМП можуть встановлюватися з підвищеним розходом мін: до 1000 і більше протигусенечних або 500 і більше протиднищевих мін. Такі мінні поля називаються мінними полями підвищеної ефективності.

Ймовірність поразки танків, бронетранспортерів і БМП на мінному полі залежить від розходу мін. Теоретичними дослідженнями встановлено, що при розході 750 проти­гусенечних або 400 протиднищевих мін на 1 км мінного поля ймовірність поразки може бути:

- на мінному полі з протигусенечних мін, біля 0,75;

- на мінному полі з протиднищевих мін, біля 0,85.

Ефективність мінно-вибухових загород, протитанкових мінних полів, визначається через втрати противника від підриву на мінах і від вогню військ, що обороняються, в результаті затримки противника на таких загородах.

Протипіхотні мінні поля /ППМП/ встановлюють перед переднім краєм, як правило, перед протитанковими.

Протипіхотні мінні поля в залежності від їх призначення встановлюють довжиною по фронту від 30 до 300 м і більше, в глибину 10–50 м і більше. Кількість рядів в мінному полі як правило 2–4, відстань між рядами 5 м і більше, між мінами в ряду не менше 1 м для фугасних і 1–2 радіуса суцільної поразки для осколкових мін.

Розхід мін на 1 км мінного поля приймають:

- фугасних мін ПММ, ПМД-6 — 2000–3000;

- осколкових мін ОЗМ-472, ПОМЗ-2м — 100–300.

На напрямках, де піхота буде наступати у великій кількості, можуть встановлюватися протипіхотні мінні поля підвищеної ефективності — з подвійним або потрійним розходом мін.

Очікувані втрати живої сили противника при доланні ППМП визначають аналогічно втратам танків на ПТМП, ймовірність поразки піхоти на мінному полі в залежності від розходу мін приблизно може складати:

- для ППМП з мін осколкового типу ПОМЗ-2м з розходом 100 мін на 1 км мінного поля — 0,1–0,15;

- для ППМП з фугасних мін з розрахунком 2000 мін на 1 км мінного поля — 0,15–0,2.

Якщо ППМП буде складатись з різних типів мін, то ймовірність поразки визначається шляхом складання ймовірності поразки окремих частин цього мінного поля.

Групи мін /окремі міни/ встановлюють на дорогах, об’їздах, бродах, в ярах, на гірських стежках, і населених пунктах.

Способи встановлення мінних полів будуть залежати від умов, бойової обстановки, призначення, пори року /доби/ і присутності засобів механізації. В залежності від цих факторів ПТМП і ППМП можуть встановлюватись вручну, а також з допомогою засобів механізації і дистанційним способом.Дата добавления: 2014-11-10; просмотров: 1971. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2021 год . (0.001 сек.) русская версия | украинская версия