Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Призначення, елементи позиції на відділення та послідовність його обладнання
Фортифікаційне обладнання позиції відділення здійснюється з метою ефективного застосування штатної стрілецької зброї, бойової машини піхоти, а також захисту особового складу від усіх засобів поразки противника. Обладнання окопу здійснюється особовим складом відділення з застосуванням шанцевого інструменту, зарядів вибухових речовин, засобів механізації, місцевих матеріалів і конструкцій промислового виготовлення з врахуванням захисних і маскуючих властивостей місцевості.

Окоп на відділення може обладнуватись в умовах безпосереднього зіткнення з противником або завчасно.

Окоп на відділення являє собою ділянку траншеї, яка обладнана чарунками для стрільців і гранатометників, майданчиками для кулеметів, перекритою щілиною, нішами для боєприпасів і водозбірними криницями, водовідвідними канавами (рис 8.1).

Рис. 8.1 Позиція відділення (послідовність обладнання вручну)

Чарунки для стрільців, ручних протитанкових гранатометів і майданчики для кулеметів влаштовуються в передній крутості траншеї, з сторони противника. Вони можуть бути примкнутими і винесеними; останні призначенні для кулеметних обслуг і автоматників, які прикривають підступи до позиції.

Обладнання окопу починається після вибору позиції, яка повинна забезпечувати хороший огляд і обстріл на дистанцію дійсного вогню, маскування і потайне сполучення з тилом.

На позиції відділення обладнуються:

в першу чергу

- одиночні (парні) окопи для автоматників, кулеметників, гранатометників;

- окоп для БМП на основній вогневій позиції;

- проводиться розчистка секторів обстрілу і спостереження;

в другу чергу

- одиночні (парні) окопи з’єднуються між собою траншеєю;

- відкопується окоп для БМП на запасній вогневій позиції;

- обладнується хід сполучення до позицій БМП;

- обладнується перекрита щілина /бліндаж/ для захисту особового складу;

в подальшому здійснюється дообладнання окопу в бойовому і господарському відношенні з метою створення побутових умов для особового складу.

Окоп на відділення при відсутності безпосереднього зіткнення з противником може обладнуватись з застосуванням інженерної техніки. Після механізованого відриття відділення дообладнує окоп вручну. Дообладнання включає очистку берми, обладнання бійниць, викопування примкнутих чарунок. Відхоже місце обладнується не ближче 15 метрів від окопу.

В слабких і нестійких ґрунтах при наявності часу і матеріалів окопи, траншеї і ходи сполучення закріплюються одягом, для чого застосовуються жердини, дошки, земленосні мішки.Дата добавления: 2014-11-10; просмотров: 2652. Нарушение авторских прав


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2020 год . (0.002 сек.) русская версия | украинская версия