Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Призначення і типи фортифікаційних споруд
Фортифікаційне обладнання опорних пунктів /позицій/ або районів розташування підрозділів здійснюється з метою ефективного застосування зброї і бойової техніки, а також захисту особового складу, озброєння і техніки від усіх засобів поразки противника.

Воно виконується силами самих підрозділів з максимальним використанням засобів механізації, застосуванням зарядів вибухових речовин, конструкцій і споруд промислового виготовлення, місцевих матеріалів, а також з врахуванням захисних і маскуючих властивостей місцевості. Об’єм робіт залежить від наявності сил, засобів, часу і умов обстановки.

Основу інженерного обладнання позицій військ складають польові та фортифікаційні споруди. Найбільш прості з них — це окопи для вогневих засобів, відкриті і перекриті щілини, ділянки траншей, ходи сполучення, бліндажі, сховища для бойової техніки, транспорту, боєприпасів та матеріальних засобів.

Польові фортифікаційні споруди поділяються за призначенням, ступенем захисту від засобів враження, за умовами обладнання та застосування матеріалів.

За своїм призначенням фортифікаційні споруди поділяються на споруди:

- для ведення вогню;

- для спостереження;

- для захисту особового складу;

- для техніки і матеріальних засобів.

Для потайного пересування особового складу в районах і на позиціях відкопують ходи сполучення.

За ступенем захисту від засобів поразки фортифікаційні споруди поділяються:

- на відкриті окопи для механізованих відділень, бойової і транспортної техніки, траншеї, ходи сполучення, прості споруди для спостереження, котлованні сховища, які забезпечують захист особового складу і бойової техніки в основному від вогню стрілецької зброї противника, значно знижують ступінь ураження при вибусі звичайних і ядерних боєприпасів;

- на перекриті щілини, бліндажі, сховища, які забезпечують захист особового складу від усіх видів вогню противника, вражаючих факторів ядерної зброї, запалювальної зброї. Вони влаштовуються в усіх займаних військами районах і на позиціях при першій можливості.

За умовами обладнання польові фортифікаційні споруди поділяються на:

- котлованні;

- наземні;

- підземні.

Основним типом являються котлованні споруди. Вони можуть бути повністю або частково заглибленими. Споруди наземного типу споруджуються при високому рівні ґрунтових вод. Споруди підземного типу споруджують під землею без пошкодження поверхневого шару ґрунту.

Відповідно до застосованих матеріалів польові фортифікаційні споруди можуть бути земляними, деревоземляними, металічними, тканинними, тканинно-картонними, пласт­масовими та ін.Дата добавления: 2014-11-10; просмотров: 4595. Нарушение авторских прав


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2020 год . (0.001 сек.) русская версия | украинская версия