Студопедия — Порядок обладнання одиночних окопів для стрільби з автомату лежачи, з коліна, стоячи. Маскування окопів
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Порядок обладнання одиночних окопів для стрільби з автомату лежачи, з коліна, стоячи. Маскування окопів


Основу інженерного обладнання позицій військ складають польові фортифікаційні споруди. Найбільш прості з них — це окопи для вогневих засобів, відкриті і перекриті щілини, ділянки траншей, ходи сполучення, бліндажі, сховища для бойової техніки, транспорту, боєприпасів та матеріальних засобів.

Дії керівника:

- приймає доповідь командира взводу про готовність до заняття;

- перевіряє наявність, зовнішній вигляд і готовність студентів до заняття;

- доводить міри безпеки під час пересування та під час проведення заняття;

- робить запис у журналі;

- оголошує тему та навчальну мету заняття, послідовність його проведення;

- вводить взвод в тактичну обстановку на пересування;

- подає ввідні на дії в різноманітних умовах обстановки;

- доводить тактичну обстановку на заняття.

Керівник в ролі командира взводу віддає розпорядження на закріплення рубежу. Після чого приступає до організації інженерного обладнання і маскування позиції, для чого виводить особовий склад на обладнану в інженерному відношенні позицію, шикує відділення, коротко нагадує порядок обладнання позиції, підводить відділення до окопу автоматника, пояснює побудову, показує його елементи, вказує розміри, час на його обладнання і маскування (Н-И-1). В такому ж порядку він показує інші елементи позиції відділення, та нагадує, що для ведення вогню, спостереження і захисту від засобів ураження особовий склад в умовах безпосереднього зіткнення з противником в першу чергу влаштовує одиночні окопи для стрільби з автоматів, кулеметів РПГ, БМП, танків.

Місце для окопу необхідно обирати так, щоб мати хороший огляд і обстріл у заданому секторі і не бути помітним противнику.

За командою керівника особовий склад на визначеному рубежі обирає місця для одиночних окопів для стрільби з автомата (кулемета) і приступають до їх улаштування спочатку для стрільби лежачи, потім його заглиблюють для стрільби з коліна і стоячи. Командири відділень наказують підлеглим зайняти свої місця в відповідності з поставленою задачею, призначають спостерігачів і чергові вогневі засоби і подають команду: ”Відділення до обладнання позиції (місця для стрільби)приступити”.

Студент обладнує окоп для стрільби лежачи в наступній послідовності: обхопивши держак малої піхотної лопати двома руками і ударами на себе підрізає дерен або верхній ущільнений шар ґрунту, позначуючи спереду і з боків границі виїмки; після чого ударами від себе відвертає дерен, кладе його перед собою і приступає до відриття виїмки; для влаштування брустверу дерен і землю відгортають вперед, залишаючи між краєм виїмки і бруствером берму шириною 30–40 см.

Коли в передній частині виїмка досягне необхідної глибини, студент, відсунувшись назад, продовжує її відриття.

В ході обладнання студентами вогневої позиції (місця для стрільби) викладач контролює їх дії, дотримання ними розмірів і правильність виконання окремих елементів окопу, положення зброї, ведення спостереження і інше.

Після закінчення відриття бруствер розрівнює лопатою і маскує під вигляд і колір місцевості травою, гілками.

В подальшому окоп для стрільби лежачи заглиблюють для стрільби з коліна до 60 см, а для стрільби стоячи влаштовують з сектором для стрільби обстрілу не більше 60°.

В бойовій стінці окопу обладнують нішу для боєприпасів. Окоп для двох стрілків влаштовують з двома нішами для боєприпасів.

Для захисту особового складу в окопах обладнують ніші з перекриттям, використовуючи місцевий матеріал.

На матеріал перекриття накладають шар ґрунту не менше 60 см.

Виявивши помилки в діях окремих студентів, що навчаються, керівник пояснює, в чому полягає суть помилок, і пояснює як їх виправляти. При виявленні однакових помилок у багатьох студентів, він шикує їх біля однієї позиції, пояснює в чому полягає суть помилки і роз’яснює як їх виправити.

По мірі завершення студентами оснащення позиції керівник фіксує час, затрачений ними, перевіряє якість роботи і по закінченню роботи всіма проводить розбір, вказує на допущені помилки, відмічає кращих студентів. При наявності часу він продовжує тренування в оснащенні позиції, наказавши підлеглим зайняти запасні позиції і оснастити їх з врахуванням його поправок.

Таблиця 8.1. Час, необхідний для обладнання фортифікаційних споруд

Найменування фортифікаційної споруди На обладнання необхідно (чол./год.)
піхотною лопатою саперною лопатою
Окоп для стрільби з автомата 2, 5 1, 5
Окоп для стрільби з кулемета 4, 0 2, 5
Окоп для стрільби з ручного протитанкового гранатомета 2, 5 1, 5
Перекрита щілина    
Окоп для БМП З використанням ПЗМ — 2–0, 3 маш./год. і 8 чол./год. (без щілини, бліндажу)  
Окоп для БТР З використанням ПЗМ — 2–0, 6 маш./год. і 12 чол./год.(без щілини, бліндажу)  
Окоп для танка За допомогою танка з бульдозерним обладнанням 0, 6 маш./год. і 5 чол./год. (без бліндажу)

 

Після цього командири відділень приступають до відпрацювання наступного елементу — розчистки смуги огляду і обстрілу.

Спочатку він пояснює, що місцеві предмети(чагарник, висока трава, та інші), що заважають спостереженню і веденню вогню по противнику в своїх секторах обстрілу, необхідно прибрати (вирубати, зірвати, притиснути). Після цього ставить студентам завдання з’ясувати і доповісти, яку роботу вони повинні виконати по очищенню смуги огляду і обстрілу в своїх секторах. Проходячи по позиції відділення, керівник запитує кожного студента, що йому заважає вести спостереження і вогонь по противнику. Якщо студент не повністю з’ясував об’єм робіт по очищенню смуги огляду і обстрілу, керівник показує якийсь предмет і наказує студенту підготуватись до стрільби по ньому, тим самим допомагаючи з’ясувати йому додатковий об’єм робіт по очищенню сектора.

Після уточнення задачі кожному студенту командири відділень дають команду приступити до очистки смуги, і контролюють дії особового складу, змінюючи почергово тих, хто призначений спостерігачами і черговими вогневими засобами.

Після відпрацювання всіх елементів першого навчального питання, керівник заняття шикує особовий склад, робить короткий розбір і пояснює порядок відпрацювання другого навчального питання.Дата добавления: 2014-11-10; просмотров: 10993. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...

Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Образование соседних чисел Фрагмент: Программная задача: показать образование числа 4 и числа 3 друг из друга...

Шрифт зодчего Шрифт зодчего состоит из прописных (заглавных), строчных букв и цифр...

Краткая психологическая характеристика возрастных периодов.Первый критический период развития ребенка — период новорожденности Психоаналитики говорят, что это первая травма, которую переживает ребенок, и она настолько сильна, что вся последую­щая жизнь проходит под знаком этой травмы...

ОСНОВНЫЕ ТИПЫ МОЗГА ПОЗВОНОЧНЫХ Ихтиопсидный тип мозга характерен для низших позвоночных - рыб и амфибий...

Принципы, критерии и методы оценки и аттестации персонала   Аттестация персонала является одной их важнейших функций управления персоналом...

Пункты решения командира взвода на организацию боя. уяснение полученной задачи; оценка обстановки; принятие решения; проведение рекогносцировки; отдача боевого приказа; организация взаимодействия...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2023 год . (0.032 сек.) русская версия | украинская версия