Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Дії військ в зонах руйнувань, затоплень та пожеж
Порядок дій військ в зонах руйнувань, повеней і пожеж в кожному окремому випадку буде визначатись умовами ситуації.

Вихід з районів руйнувань, або їх подолання може здійснюватись відразу або після здійснення переходів в завалах, зонах воронок і пожеж. Проходячи райони руйнувань відразу війська повинні по можливості обходити найбільш небезпечні вогнища, тим самим забезпечуючи захист особового складу і бойової техніки. Подолання районів руйнувань і здійснення проходів в завалах і руїнах буде цілеспрямованим тоді, коли неможливо здійснити їх обхід.

Проходи в лісових завалах здійснюють групи з інженерними машинами розгородження (ІМР) або шляхопрокладниками методом повної розчистки на ширину проїжджої смуги, при цьому для розділення дерев застосовується вибуховий засіб або розпилювання дерев мотовилами. Порядок здійснення проходів наступний:

- перша група здійснює розвідку завалу і позначає межі проходу;

- дуга група встановлює заряди для розділення дерев по межах проходу в місцях їх переплетення і підривають заряди;

- третя група (інженерних машин) розчищає прохід від дерев, при цьому ІМР забезпечує прохід шириною 3,5 м, а слідом за нею шляхопрокладники збільшують прохід до 6 м;

- четверта група очищує проїжджу смугу від дрібних уламків і позначає границю проходу. Взвод, який має одну ІМР, дві БАТ-2, забезпечує темп здійснення проходу 30-40 м/год.

Проходи в кам’яних, грунтово-скелястих завалах і завалах в населених пунктах при висоті завалу до 0,5 м здійснюється механічним способом, методом повної розчистки на ширину проїжджої смуги; проходи в завалах більшої висоти здійснюються методом переходу по верху завалу.

Здійснення проходів в населених пунктах залежить від характеру завалів. Завали бувають трьох видів: односторонні з неперервною смугою, що не завалюється, двосторонні з переривчатою смугою, що не завалюється і суцільні.

В завалах з неперервною і переривчатою смугою, що не завалюється висотою до 0,5 м здійснюються проходи для одностороннього руху до 4,5 м з допомогою ІМР і БАТ-2(БТУ). ІМР рухаючись попереду, очищує від великих уламків і розчищає смугу 3,5 м, а наступні за нею слідом справа і зліва БАТ2 (БТУ) поширюють прохід до 4,5 м. відділення з ІМР і двома БАТ-2(БТУ) забезпечує здійснення проходу з темпом до 1 км/год, при висоті завалу вище 0,5 м — перехід на верху завалу з темпом 25 км/год.

Переходи в снігових завалах при висоті до 1,5 м здійснюються методом повної розчистки. При великій висоті і малій густині снігу для здійснення проходів застосовується вибуховий спосіб з наступною розчисткою снігоочисними машинами. При великій густині снігу(більше 0,5 г/см3) споруджуються переходи по верху завалу з посиленням проїжджої частини місцевими матеріалами або збірними дорожніми покриттями.

При здійсненні проходу в сніговому завалі з допомогою інженерних машин порядок роботи може бути наступним: ІМР здійснює прохід 3.5 м, а наступні за нею шляхо­прокладники розширюють його до 6 м. відділення з бульдозером і двома БАТ-2 забезпечує здійснення проходу при висоті завалу до 2 м з темпом 200–500 м/год, при висоті завалу до 5 м — з темпом 50–100 м/год.

Для подолання районів руйнувань, які утворилися в результаті підриву противником ядерних мін (фугасів), в передові загони і авангард повинні включатись підрозділи інженерних військ із засобами для розвідки і подолання мінно-вибухових загороджень, прокладання і позначення шляхів руху.


Наземна інженерна розвідка шляхів руху ведеться із швидкістю 15 км/год., повітряна – 100 км/год.

Для виконання робіт по прокладанню колонного шляху в обхід трьох-чотирьох вогнищ ядерно-мінних загороджень інженерним підрозділам потрібно 3–4 год.

Здійснення загороджуючи смуг для локалізації вогнищ низинних пожеж, які пред­ставляють небезпеку при русі по колонних шляхах, може бути забезпечено силами інженерно-шляхового або інженерно-саперного взводу з темпом 1–4 км/год.

Подолання зон повеней спрямовано по напрямках, які співпадають з місцями можливого обладнання переправ.Дата добавления: 2014-11-10; просмотров: 1021. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2021 год . (0.002 сек.) русская версия | украинская версия