Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Засоби колективного захисту
Для захисту особового складу військ від зброї масового ураження велике значення має використання об'єктів колективного захисту. До них належать фортифікаційні споруди та пересувні об'єкти озброєння і військової техніки, які обладнані засобами колективного захисту.

Для обладнання польових фортифікаційних споруд використовуються фільтро­вентиляційні агрегати ФВА-100/50 і ФВА-50/25, які призначені для обладнання сховищ місткістю 20 і 12 чоловік відповідно. Вони забезпечують подачу в споруду очищеного повітря від отруйних речовин і біологічних аерозолів, радіоактивного пилу, а також створюють в ньому надлишковий тиск повітря. В таких спорудах особовий склад може знаходитись без засобів індивідуального захисту. Ефективність захисту залежить від ви­конання вимог зведення і герметизації споруд, їх обладнання і експлуатації.

В комплект ФВА-100/50 входять:

- фільтр-поглинач ФПУ-200 або ФП-100/50, а в комплект ФВА-50/25 ФП-50/25;

- вентилятор з електродвигуном;

- вентиляційний захисний пристрій;

- повітрозабірний пристрій;

- показник витрати повітря;

- пристрій для продувки тамбурів і засобів герметизації (див. плакат).

Захист особового складу в танках, БМП, БТР здійснюється фільтровентиляційною установкою, яка забезпечує захист від отруйних речовин, біологічних аерозолів, радіо­активного пилу. Основними елементами ФВУ цих об'єктів являються нагнітач-сепаратор і фільтр-поглинач. Вони можуть працювати в режимах чистої вентиляції та фільтровентиляції.

Нагнітач-сепаратор здійснює забір зовнішнього повітря, очистку його від грубо дисперсних аерозолів, подачу повітря в фільтр-поглинач або безпосередньо в сховище і створює в ньому надлишковий тиск. В якості фільтрів-поглиначів використовують мало­габаритні ФПТ-100М або ФПТ-200М з об'ємом витрати повітря через них 100 і 200 м3/г відповідно.

Для обладнання герметизованих об'єктів автомобільної техніки (кузова-фургона і т.д.) використовуються фільтровентиляційна установка автомобільна ФВУА-100. Вона призначена для очищення зовнішнього повітря від отруйних речовин, біологічних аерозолів, радіо­активного пилу і створює надлишковий тиск у фургоні.

В комплектність установки ФВУА-100 входять:

- перед фільтр ПФА-75А;

- фільтр-поглинач ФПТ-200М;

- електровентилятор.

ФВУА-100 виготовляються зовнішнього або внутрішнього розташування з живленням від бортової мережі 24 і 12В.

Для захисту особового складу від отруйних речовин, біологічних аерозолів та радіоактивного пилу в негерметизованих об'єктах бронетанкової і автомобільної техніки використовуються фільтровентиляційні установки колекторного типу ФВУ-3.5, ФВУ-7,
ФВУ-15 та ФВУА-15, в склад яких входять:

- електровентилятор;

- фільтр-поглинач (ФП-3.5, ФП-7, ФП-15);

- колектор з роздавальними рукавами;

- герметичні клапани;

- спеціальні сумки, а також інші комплектуючі деталі.

За допомогою ФВУ колекторного типу можна забезпечити захист:

- ФВУ-3.5 — одного чоловіка;

- ФВУ-7 — двох чоловік;

- ФВУ-15 — трьох-чотирьох чоловік;

- ФВУА-15 — двох-трьох чоловік.

Фільтровентиляційні агрегати війська отримують від хімічної служби, а встановлюються вони інженерними військами.

Для успішних дій на місцевості, яка забруднена ОР, РП та БА, особовий склад повинен вміло використовувати засоби індивідуального захисту.Дата добавления: 2014-11-10; просмотров: 1638. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2021 год . (0.001 сек.) русская версия | украинская версия