Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Створення локальних кошторисів за одиничними розцінками, коли шифри розцінок заздалегідь невідомі
Якщо невідомий номер розцінки, пошук його виконується наступним чином. Наприклад, у Розділі 2. Фундаменти потрібно знайти розцінку для вкладання 25-ти штук фундаментних блоків марки ФБ24.06.06 (за проектом або вихідними умовами).

 

№ кроку Найменування дії Клавіша
ліва права
Вивести синю смугу на необхідне місце у локальному кошторисі (Ф127)   +
У меню, що з’явилося, навести курсор на Вставить строку, виникає ще одне меню, в якому відмітити Позиция +  

 

 

 

Виникає Ф121. Відмітити Натиснути +   +  

 

 

  Активована Стандартная НСИ ((нормативно-справочная иинформация) – у круглому віконці стоїть крапка) розкривається в список збірників ресурсних елементних кошторисних норм (з 1-го по 47). Послідовно виводячи синю смугу курсором або клавішами↑ ↓на відповідний збірник норм, розкриваючи його натисканням на клавішу Enter, отримуємо перелік груп видів будівельних об’єктів і споруд. Подальшим наведенням синьої смуги на види робіт та конструктивних елементів із використанням клавіші Enter, дійти до опису роботи, яку необхідно розцінити на підставі опису, який супроводжується у правій частині Ф121.    

 

 

 

 

 

Виникає перелік розцінок. Відкриваючи їх почергово наведенням синьої смуги, можна прочитати у правій частині Ф121 опис розцінки і прийняти рішення стосовно того, чи це та розцінка, яка необхідна.

Починаючи із Е7-1-1 до Е7-1-3 бачимо, що вони відрізняються масою конструктивних елементів, які монтуються. Для першої розцінки – маса фундаментних блоків до 0,5 т; для другої – до 1,5 т; для третьої – до 3,5 т і т.д.

Нам потрібно оцінити вартість укладання фундаментних блоків габаритами 2,4 м × 0,6 м × 0,6 м (ФБ 24.06.06). Маса одного блоку:

2,4×0,6×0,6×2,5=2,16 т,

де 2,5 – маса 1 м3 збірного залізобетону.

Отже, для оцінювання монтажу фундаментних блоків ФБ24.06.06 підходить розцінка Е7-1-3, оскільки вона враховує масу від 1,5 т до 3,5 т.

 

Використовуємо клавішу Enter Вибрана розцінка автоматично заноситься у локальний кошторис (Ф127).    
При цьому висвітиться блідим зелено-блакитним кольором графа Количество. Там слід уписати цифру обсягу робіт (наприклад 25 штук) і відмітити натисненням клавіші Enter. Уписана цифра автоматично переведеться в ту одиницю вимірювання (100 шт.), яка передбачена відповідною розцінкою – 0,25. Автоматично заповняться решта граф локального кошторису.    

 

 

Послідовно розкриваючи розцінки у правій частині Ф121, можна читати назви розцінок і вибирати необхідні.

Рядок 2 у локальному кошторисі заповнився, але шифр позиції нормативу висвітився червоним кольором. Це свідчить про те, що ця розцінка є відкритою,тобто не враховані деякі матеріальні ресурси, які потрібно врахувати додатково.Дата добавления: 2014-11-10; просмотров: 388. Нарушение авторских прав

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2017 год . (0.006 сек.) русская версия | украинская версия